Aktuality

Den za obnovu lesa – Šilheřovice - Černý les
16.10.2019

Den za obnovu lesa – Šilheřovice - Černý les

V jeden den, 19. října, pomůže veřejnost ve všech krajích na dvanácti místech v zemi obnovit lesy postižené kůrovcovou kalamitou. Jedná se o největší akci svého druhu v historii státního podniku. Přijďte taky. Lesy České republiky, s.p., vás zvou na Den za obnovu lesa. Je to den, který nás spojí v úsilí čelit mimořádné kalamitě v našich lesích tím, že společně tento den symbolicky zahájíme výsadbu nových lesů, které budou růst po další generace. Lidé 19. října vysadí pod vedením lesníků a studentů lesnictví tisíce dřevin, uklidí vytěžené plochy a postaví oplocenky, které sazenice ochrání před zvěří. Nářadí bude k dispozici. 

Přijďte nás i se svými blízkými podpořit v Den za obnovu lesa. Kromě výsadby sazenic si můžete vyzkoušet i lesnické dovednosti, prověřit si své znalosti a v příjemném prostředí se také určitě dobře pobavíte. Rádi bychom upozornili, že osoby mladší 15 let mohou sázení a další práce v lese provádět jen se souhlasem zákonného zástupce.

Spolu s našimi lesáky i známými osobnostmi z vašeho regionu přidáte svůj první stromek ke společnému úsilí nazvanému Sázíme lesy nové generace.

Svoji účast pro Moravskoslezský kraj potvrdila i Adolfína Tačová (gymnastka, olympijská medailistka).

Skupinám nad 10 zájemců doporučujeme předem kontaktovat koordinátora: vaclav.langer@lesycr.cz


Krásných 100 let života
15.10.2019

Krásných 100 let života

Péče o rodinu a pomoc potřebným – to bylo a je motivací pro naplněný život stále usměvavé, milé a srdečné Kamily Berkové, která dnes slaví 100 let od svého narození. Vychovala dvě báječné dcery – Kamilu a Marcelu. Má čtyři vnoučata a čtyři pravnoučata. I přes láskyplnou a pečlivou výchovu svých dcer měla ve svém srdci místo i pro děti, o které se starala ve své profesi vychovatelky na hlučínské Základní škole Tyršova. Zvláště pak velkou péči věnovala těm méně sociálně i emocionálně zabezpečeným dětem. Rodnou vsí jí byly Benkovice u Opavy, manžel pocházel z Kravař. Po studiu na Rodinné škole v Brně nastoupila jako vychovatelka na ZŠ Tyršova, kde působila celý svůj profesní život. Vychovala, směrovala a ovlivnila mnoho rodáků z Hlučína. Svůj život věnovala druhým a za to jí patří velký obdiv a poděkování. 

Její pozitivní přístup k životu, skromnost a střídmost, podpora její rodiny a také stálá aktivita stojí podle pečovatelů z Domova pod Vinnou horou za dlouhověkostí této sympatické dámy. 

K přání všeho nejlepšího paní Berkové se připojují její bývalí studenti, známí i kolegové, rodina a také zástupci vedení města.Darkovičky mají ve svém novém znaku svatého Kryštofa
14.10.2019

Darkovičky mají ve svém novém znaku svatého Kryštofa

Darkovičky představily na letošních dožínkách svůj zbrusu nový znak, jehož vznik na jaře letošního roku inicioval osadní výbor této městské části. Jeho smyslem je podnítit sounáležitost obyvatel s místem, ve kterém žijí. Současný znak odkazuje na historii lokality a vychází z nejstaršího dochovaného pečetidla tehdy samostatné obce z období konce první poloviny 17. století, které se používalo téměř do konce 19. století.

Den pečujících
12.10.2019

Den pečujících

Zveme vás na první Den pečujících, který se uskuteční 24. října 2019 v Kulturním domě v Hlučíně od 15 do 18 hod. Akce je určena všem, koho zajímá domácí péče nebo ji aktivně poskytuje. Těšit se můžete na zajímavé přednášky, ukázky, workhospy, apod. K dispozici bude občerstvení. Vstup na akci je zdarma. 

Podzimní svoz bioodpadu
11.10.2019

Podzimní svoz bioodpadu

Přispějte odděleným sběrem zeleně ke zvýšení míry využívání komunálního odpadu a k ochraně životního prostředí v Hlučíně. Do hnědých plastových popelnic je nutné dávat POUZE biologicky rozložitelný odpad rostlinného původu, jinak nebude popelnice vyvezena.

Svoz BIOODPADU v hnědých 240 l nádobách (u rodinných domů) probíhá pravidelně, poslední svoz se uskuteční 21. 11. 2019 (47. týden).


Seznamte se s Thassos a Rhodos
10.10.2019

Seznamte se s Thassos a Rhodos

Thassos a Rhodos - řecké ostrovy, jejich historické památky, příroda a turistické zajímavosti v podání Arnolda Dudka na přednášce, která se uskuteční 15. 10. 2019 v 17 hodin v Zámeckém klubu v Hlučíně.

Dvanáctiletá Adéla bojovala s vlnami Atlantiku
09.10.2019

Dvanáctiletá Adéla bojovala s vlnami Atlantiku

Dvanáctiletá Adéla Rabasová z Hlučína Darkoviček, členka Jacht klubu Jezero Hlučín, loňská mistryně České republiky mladších žaček v okruhovém jachtingu obhájila kvalifikaci a zařadila se mezi sedm nejlepších jachtařů lodní třídy Optimist, kteří reprezentovali Českou republiku ve Francii v Crozon-Morgat. Aktuálně obhájila prvenství na Mistrovství České republiky konané v září na Lipenské přehradě a umístila se na prvním místě v kategorii starších žaček v okruhovém jachtingu a v absolutním pořadí z 92 lodí získala bronzovou medaili. Gratulujeme a držíme palce do dalších závodů!

Zdarma počítačové kurzy pro seniory
08.10.2019

Zdarma počítačové kurzy pro seniory

Zdravé město Hlučín, komunitního plánování Hlučínsko a MSK zvou seniory na počítačové kurzy pro seniory, které jsou určeny pro začátečníky a pokročilé a jsou ZDARMA.
Začínají 15. 10. 2019 od 15:15 hodin a budou se konat každé úterý po dobu 8 týdnů vždy 1,5 hodiny a budou realizovány v počítačových učebnách na Základní škole Hlučín, Hornická 7. Zájemci se mohou přihlásit osobně na odboru rozvoje a školství u paní Lorencové nebo na tel. č. 595020317, e-mail: lorencova@hlucin.cz.

Přijďte na veřejnou diskuzi
07.10.2019

Přijďte na veřejnou diskuzi

Zúčastněte se veřejného projednávání Strategického plánu města Hlučín na období roku 2020-2030 a Urbanistického generelu, které se uskuteční 10. 10. 2019 od 16:30 hodin v Kulturním domě Hlučín. Přítomní budou mít možnost přednést své náměty a připomínky pro zpracování strategického plánu v oblastech infrastruktury, bydlení, životního prostředí, školství a dalších. V rámci Urbanistického generelu budou mít přítomní možnost seznámit se s aktuálním stavem města a jeho budoucím vývojem z hlediska urbanismu a architektury aj.

Je ideální čas na podzimní ořezy a kácení stromků
06.10.2019

Je ideální čas na podzimní ořezy a kácení stromků

Chcete pokácet strom na své vlastní zahradě? Žádný problém! Ke kácení dřevin rostoucích mimo les je ale nezbytné povolení orgánu ochrany přírody.
Kácíte-li jehličnan, tak jeho chvojí je skvělým darem pro pana Hlubka, který z nich vytvoří adventní věnec na Mírové náměstí. Stačí jej kontaktovat na telefonním čísle 603 757 552. Dárcům předem děkujeme!


Hlučín, město s řemeslnou tradicí
03.10.2019

Hlučín, město s řemeslnou tradicí

Město Hlučín vždy bývalo kolébkou výborných řemeslníků známých v širokém okolí i za hranicemi. A tak je přirozené, že právě do Hlučína se pravidelně sjíždějí mladí malíři z celé republiky, aby porovnali své dovednosti, vyměnili si zkušenosti a navázali nové vztahy. K tomu přispěje akce s názvem Hlučín, město s řemeslnou tradicí. Jejím hlavním cílem je popularizovat obor malíř i další řemesla a služby. Prezentační akce se uskuteční na Mírovém náměstí v Hlučíně v úterý 8. října od 8 do 16 hodin.

novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 42 43 44 45 46 47 48 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 102 starší
load