Aktuality

Poznejte Libanon blíže
10.11.2019

Poznejte Libanon blíže

Městská knihovna Hlučín zve všechny milovníky cestopisných přednášek na přednášku Michala Štěpánka, který nás tentokrát zavede do Libanonu. Pokud vás láká Blízký Východ, určitě si nenechte ujít přednášku, která se bude konat v pondělí 18. listopadu v 16.30 hod. v zámeckém klubu hlučínského zámku.

Městský byt na ulici Dukelské je na prodej
09.11.2019

Městský byt na ulici Dukelské je na prodej

Rada města Hlučína rozhodla o záměru prodat formou výběrového řízení BYTOVOU JEDNOTKU č. 1614/13, včetně spoluvlastnického podílu na společných částech domu čp. 1614 v k.ú. Hlučín, obálkovou metodou – s určenou minimální kupní cenou 500.000 korun.

Připomeňme si Den veteránů
08.11.2019

Připomeňme si Den veteránů

Přijďte si se zástupci vedení města a s příslušníky Vojenského veterinárního ústavu Hlučín a zástupci Římskokatolické farnosti Hlučín připomenout Den veteránů. Akce započne v 10.30 hodin Mší svatou v obřadní síni hřbitova Březiny a v 11 hodin se uskuteční pietní akt: čtení armádního rozkazu, projevy, položení kytic a věnců k pamětní desce se jmény padlých. Poté se přítomní přesunou na hřbitov RA a k hrobům položí kytici.


Užijte si blues Jiřího Míži
05.11.2019

Užijte si blues Jiřího Míži

Muzikant a keramik Jiří Míža je známý svou jedinečností a perfektním zvládnutím bluesové kytary. Dne 9. 11. 2019 od 20 hodin zahraje v Dobré Notě Hlučín, ulice Zahradní 17 a vy tak budete moci okusit jeho specifický styl hraní blues, který je v našich končinách ojedinělý.

Technika v DDM Hlučín obdržela dotaci
27.10.2019

Technika v DDM Hlučín obdržela dotaci

Dům dětí a mládeže Hlučín, příspěvková organizace, obdržel neinvestiční dotaci  od Moravskoslezského kraje v rámci projektu „Technika nás baví“ ve výši Kč 69 tisíc korun. Cílem projektu je modernizace technologických pomůcek, které mohou využívat všichni účastníci zájmového vzdělávání v technických kroužcích a tím dopomoci k rozšíření manuální zručnosti a zvýšení zájmu o technický svět. Zájem o technické obory v současnosti stoupá a i v našem zařízení bychom chtěli být schopni dětem nabídnout takové technologie, které jim mohou být nápomocny i v budoucnu (např. při výběru oboru studia, zaměstnání atp.). 


Vyzkoušejte nové portálové řešení Úřadu práce ČR
26.10.2019

Vyzkoušejte nové portálové řešení Úřadu práce ČR

Začátkem října 2019 byly původní internetové stránky Úřadu práce ČR, které jsou součástí integrovaného portálu Ministerstva práce a sociálních věcí, nahrazeny novým portálovým řešením. V souvislosti s tím může dočasně docházet k občasnému výpadku některých funkcí (například při zadávání evidence náhradního plnění). Na odstranění případných technických potíží se intenzivně pracuje. Tak, aby v co nejkratší možné době mohli uživatelé najít informace, na které byli dosud zvyklí.


Ostrá hůrka - 11. setkání majitelů historických vozidel
23.10.2019

Ostrá hůrka - 11. setkání majitelů historických vozidel

V pondělí 28.10.2019 se koná ke 101. výročí vzniku samostatného Československého státu polední setkání historických vozidel na Ostré hůrce u obce Háj ve Slezsku. Zde byl v roce 1929 postaven pomník od J. Wagnera, zničen nacisty a znovu obnoven v roce 1969. Ostrá hůrka - symbol boje o národní obrodu slezských Čechů. Toto setkání je součástí celodenní akce "Zavírání šoupátek" Českého klubu historických motocyklů Ostrava a hvězdicového turistického pochodu z Ostravy-Poruby, Hlučína, Dolního Benešova a Kravař k pomníku na Ostré hůrce - připomenutí dne vzniku Československé republiky. Pořádá: ČKHM Ostrava z.s. a Oldracing club z.s. z Hlučína ve spolupráci s obcí Háj ve Slezsku.


Cestovatelský festival OZVĚNY
21.10.2019

Cestovatelský festival OZVĚNY

Ve dnech 8. až 10. 11.2019 pořádá spolek Miniscéna Bez pódia pro všechny milovníky cestování, outdoorových aktivit a výprav za poznáním cestovatelský festival OZVĚNY. Komentovaná promítání proběhnou vždy v odpoledních hodinách v prostorách Zámeckém klubu hlučínského zámku. Zveme Vás na pestrou směs cestovatelských zážitků z celého světa: Sokotra – Galapágy Indického oceánu, Patagonie – na konec světa, Himaláje – výstup do zóny smrti, Tři šašci a princezna na cestě po Balkánu, Do Santiaga portugalskou pobřežní, Tři tváře Asie, Sjezd Lysé hory, Uganda – perla Afriky, Významné švýcarské zubačky, Gruzie a Kavkaz, Sedm týdnů na Balkáně. Součástí festivalu bude výstava fotografií a hudební vystoupení.


HAZARD a T.A.B.U. v Dobré Notě
20.10.2019

HAZARD a T.A.B.U. v Dobré Notě

Přijměte pozvání na koncert v Dobré Notě Hlučín kapel HAZARD a T.A.B.U., který se uskuteční 26. října 2019 při příležitosti 101. výročí od založení Československé republiky. Start v 19 hodin.

Představení (Ne)prodejné manželky v KD Darkovičky
19.10.2019

Představení (Ne)prodejné manželky v KD Darkovičky

Osadní výbor Darkovičky pořádá 26. listopadu 2019 v KD Darkovičky výjimečné divadelní představení. Vstup je zdarma na základě volné vstupenky. Financování představení je hrazeno ze zdrojů OV Darkovičky.

novější1 [...] 20 [...] 39 40 41 42 43 44 45 [...] 60 [...] 80 [...] 100 starší
load