Aktuality

KŘÍŽOVÁ CESTA SE VRACÍ DO HLUČÍNA
02.04.2022

KŘÍŽOVÁ CESTA SE VRACÍ DO HLUČÍNA

Hlučínský soubor Gaudi musicae se po vynucené "porodní" přestávce vrací zpět. Během této doby se v souboru narodilo devět dětí. Momentálně na zkouškách oprašujeme skladby starých mistrů, během kterých následně v dubnu uvidíte ve čtrnácti obrazech poslední část života Ježíše Krista. Se souborem vystoupí také zpěvačky Ester Drastíková a Petra Řezáčová, sólový kytarista Antonín Viliš a scénickou část obstará jako již tradičně Jan Krejčíř. Těšíme se na vás v neděli 3. dubna v 16 hodin v kostele sv. Jana Křtitele v Hlučíně.Světový den porozumění autismu
02.04.2022

Světový den porozumění autismu

Dnes 2. dubna je Světový den porozumění autismu a začíná měsíc autismu, který je součástí osvětové kampaně, do které se aktivně zapojuje i Hlučín. Na radnici pracujeme na tom, aby asistenční, odlehčovací a pobytové služby byly kvalitní a dostupné všem, kteří je potřebují. Klientům všech postižení, i těm náročným na péči. Jsme tu pro vás! 

Od dnešního dne přijímáme návrhy do participativního rozpočtu
01.04.2022

Od dnešního dne přijímáme návrhy do participativního rozpočtu

Participativní rozpočet je způsob, jak mohou občané města aktivně vstoupit do procesu rozhodování o rozvoji svého města a ovlivnit tak, na co budou vynaloženy veřejné finance. Zahrnuje sérii kroků ze strany občanů od přípravy návrhu, diskusi s okolím a rozpracování návrhu, až po podání návrhu a veřejnou prezentaci. 

ROZSVIŤME HLUČÍN MODŘE
01.04.2022

ROZSVIŤME HLUČÍN MODŘE

Připojte se k nám k účasti na osvětové kampani "Rozsviťme se modře 2022" v Hlučíně u příležitosti Světového dne porozumění autismu, který byl stanoven na 2. dubna. Jednotícím prvkem celosvětové kampaně je modrá barva, která je barvou komunikace, tedy oblasti, ve které lidé s autismem potřebují nejvíce pochopení a podpory. Upozornit na potřebu většího porozumění lidem s autismem i na úskalí jejich života můžete pomoci v průběhu celého dubna, a to třeba nasvícením Vaší budovy do modré barvy, rozsvícením modrého světla ve Vašich domovech či oblečením do modré. Děkujeme!PŘEHLED TERMÍNŮ ZÁPISŮ K POVINNÉ ŠKOLNÍ DOCHÁZCE
31.03.2022

PŘEHLED TERMÍNŮ ZÁPISŮ K POVINNÉ ŠKOLNÍ DOCHÁZCE

Zápisy k povinné školní docházce ve školním roce 2022/2023 proběhnou v hlučínských školách v průběhu měsíce dubna. Povinná školní docházka začíná počátkem školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne šestého roku věku, pokud mu není povolen odklad. Zápisy pro školní rok 2022/2023 se týkají dětí narozených od 1. září 2015 do 31. srpna 2016.

POMOZTE S NÁMI LIDEM NA UKRAJINĚ
31.03.2022

POMOZTE S NÁMI LIDEM NA UKRAJINĚ

Rada města Hlučína se znepokojením sleduje vyhrocenou situaci na území svrchovaného státu Ukrajina. Největší obavy jsou směřovány k civilním osobám. Proto se rozhodla činit takové kroky, které by ve spolupráci s Charitou Hlučín a dalšími organizacemi vedly k zajištění materiální či finanční pomoci těmto osobám. Pomozte i vy lidem zasaženým válkou: č. ú.: 2800779701/2010, VS: 222 - Pomoc obětem konfliktu.

POZVÁNÍ NA ZASTUPITELSTVO
31.03.2022

POZVÁNÍ NA ZASTUPITELSTVO

Přijměte pozvání na 26. zasedání Zastupitelstva města Hlučína, které se uskuteční ve čtvrtek 7. dubna 2022 od 15 hodin v Kulturním domě v Hlučíně. Jednání je veřejné, projednávání se mohou zúčastnit všichni občané.

S KARTOU MULTISPORT BENEFIT NOVĚ I DO SPORTOVNÍ HALY V HLUČÍNĚ
30.03.2022

S KARTOU MULTISPORT BENEFIT NOVĚ I DO SPORTOVNÍ HALY V HLUČÍNĚ

Od 1. dubna 2022 jsme rozšířili nabídku využití sportovních benefitů o spolupráci s firmou MultiSport Benefit. Od tohoto data můžete čerpat výhody při návštěvě bowlingu, sauny a skupinového cvičení ve sportovní hale Hlučín a také při pronájmu badmintonových kurtů nejen v této hale, ale také v tělocvičnách Bobrovníky a Darkovičky.

MAZAL TOV - ANEB HODNĚ ŠTĚSTÍ
29.03.2022

MAZAL TOV - ANEB HODNĚ ŠTĚSTÍ

Chceme vás srdečně pozvat na výlet v čase. Vezmeme vás totiž sto let zpět, na Ukrajinu, do malé vesničky zvané Anatevka. Taneční skupina Saltatores připravuje svůj nový projekt, Mazal Tov. Taneční příběh na motivy Šumaře na střeše pracuje s židovskou tematikou a pojednává o židech žijících v Evropě na začátku 20. století. Představení bude hudebně doprovázet ostravská klezmerová skupina Mamalör. Premiéra představení proběhne v pátek 8. 4. v 19 hodin a v neděli 10. 4. v 18 hodin v Červeném kostele v Hlučíně.

Hlučín bude hostit mezinárodní soutěž mažoretek Estrella Ball cup
28.03.2022

Hlučín bude hostit mezinárodní soutěž mažoretek Estrella Ball cup

Již v sobotu 2. dubna a v neděli 3. dubna Hlučín znovu, po nucené pandemické přestávce, ožije mažoretkovým sportem. Stovky mažoretek z celé České republiky, ale také ze Slovenska budou bojovat o cenné medaile a další ceny ve sportovní hale v Hlučíně. Soutěž v mažoretkovém sportu s názvem Estrella Ball cup 2022 pořádá domácí klub MK BALLERISIMO Hlučín o víkendu 2. až 3. 4. 2022 ve spolupráci s organizací Sport a kultura Hlučín.

PŘIPOJTE SE I VY K HODINĚ ZEMĚ
25.03.2022

PŘIPOJTE SE I VY K HODINĚ ZEMĚ

Město Hlučína se připojí i letos k akci Hodina Země 2022. Celosvětový apel na ochranu klimatu se letos odehraje v sobotu 26. března 2022 od 20.30 do 21.30 hodin. Obce tradičně při Hodině Země zhasínají veřejná osvětlení, nasvícení památek a veřejných budov. Dávají tak symbolicky najevo, že jim ochrana klimatu není lhostejná. Že si uvědomují, že klimatická krize se týká nás všech a je nutné ji řešit. Loni se akce zúčastnilo rekordních 143 obcí a 17 statutárních měst. Ve městě Hlučíně bude letos v sobotu 26. března od 20.30 do 21.30 vypnuté osvětlení na Mírovém náměstí, nasvětlení Červeného kostela a kostela svatého Jana Křtitele.UKLIĎME ČESKO - UKLIĎME HLUČÍN
24.03.2022

UKLIĎME ČESKO - UKLIĎME HLUČÍN

Vedení města Hlučína se rozhodlo, že se naše město opět zapojí do celostátní akce „Ukliďme Česko“. Termín celostátní akce je sobota 2. dubna.  Ve městě Hlučíně bude však probíhat úklid už i v pátek 1. dubna 2022.  Zapojením do této akce chceme přispět ke zlepšení čistoty a pořádku ve městě a k větší zodpovědnosti nás všech.


novější1 2 3 4 5 6 7 8 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 96 starší
load