Aktuality

DNES SE USKUTEČNÍ PROHLÍDKA BYTU č. 32 NA 1.MÁJE 1
17.04.2023

DNES SE USKUTEČNÍ PROHLÍDKA BYTU č. 32 NA 1.MÁJE 1

Prohlídka bytu, se srazem účastníků na místě samém, proběhne dne 17. 4. 2023 v 16 hodin. Účast na prohlídce je vhodná z důvodu shlédnutí společných prostor. Jedná se o byt 1 + 1 o velikosti započitatelné plochy 27,9 m2 (bez sklepu) na adrese Hlučín, 1.máje 852/1 v III. nadzemním podlaží. Byt je vybaven centrálním vytápěním, centrální ohřev TUV, termoregulační ventily, podružné měřidla na SV a TUV. 

PRACUJEME NA PŘEMÍSTĚNÍ ZASTÁVKY PETRA BEZRUČE
17.04.2023

PRACUJEME NA PŘEMÍSTĚNÍ ZASTÁVKY PETRA BEZRUČE

V letošním roce bude město realizovat přemístění autobusové zastávky na ulici Čs. armády, kdy dojde k výstavbě autobusové zastávky nové, včetně přístřešku pro cestující, veřejného osvětlení a přechodu pro chodce. Zároveň dojde k úpravě vozovek a chodníků. Důvodem je nevhodné umístění a chybějící záliv aktuální zastávky Petra Bezruče, které je příčinou ohrožení nastupujících i vystupujících cestujících, ale také zvýšeného rizika nehodovosti v daném místě.

Darujte krev se starosty Hlučínska
14.04.2023

Darujte krev se starosty Hlučínska

Starostové obcí a měst Hlučínska vyzývají všechny spoluobčany k darování krve 16. a 23. dubna vždy od 8:00 do 10:00 hodin v Transfuzní stanici Opava.KANALIZACE NENÍ POPELNICE
13.04.2023

KANALIZACE NENÍ POPELNICE

Množství odpadu, který ucpává kanalizační stoky a způsobuje zvláště v teplejších dnech zápach, je každým rokem značné. I přes všeobecně známý fakt, že do toalety nepatří biologicky nerozložitelné látky, je jejich množství v tunách několikrát za rok odstraňováno a likvidováno z kanalizačních řádů.

Dočasné uzavření pošty v Bobrovníkách
12.04.2023

Dočasné uzavření pošty v Bobrovníkách

Dovolujeme si Vás informovat o dočasné krátkodobé uzavírce provozovny pošta partner Bobrovníky, Požárnická 129/32, Bobrovníky, 748 03. Provozovna bude uzavřena ve dnech 13. a 14. 4. 2023 z provozních důvodů a 27. a 28. 4. 2023 z důvodu stěhování pobočky do prostor tělocvičny Bobrovníky. Po dobu jejího uzavření budou poskytované služby zajištěny provozovnou pošta Hlučín na adrese Školní 1076/4, Hlučín 74801, Hlučín.

UPOZORŇUJEME NA OMEZENÍ U HLUČÍNSKÉHO JEZERA
12.04.2023

UPOZORŇUJEME NA OMEZENÍ U HLUČÍNSKÉHO JEZERA

Upozorňujeme na zahájení asfaltace parkoviště u sportovně - rekreačního areálu a přilehlých komunikací v okolí Hlučínského jezera, včetně napojení ulice Celní na nově vybudovanou cyklostezku podél řeky Opavy a u mostu mezi Jilešovicemi a Kozmicemi. Práce by měly být provedeny do konce měsíce dubna. Prosíme o zvýšenou opatrnost v celé lokalitě a omlouváme se za hlučnost a pohyb stavebních strojů. 

ZVEME NA VÝSTAVU JARNÍCH CIBULOVIN
12.04.2023

ZVEME NA VÝSTAVU JARNÍCH CIBULOVIN

Specializovaná základní organizace ČZS IRIS Hlučín a Sport a kultura Hlučín pořádají ve dnech 15. a 16. dubna v Červeném kostele v Hlučíně mezinárodní výstavu jarních cibulovin. Výstava bude otevřena v sobotu i neděli od 9 do 17 hodin. Svými květinami se budou prezentovat pěstitelé z Polska a SZO IRIS Hlučín. Krásné aranžmá výstavy připraví členky IRIS a členky spolku Sousedé 55+ Hlučín. Součástí výstavy bude také výstava obrazů od Julie Machallové, která se věnuje malbě krajiny a figurou v ní. Na vaši návštěvu se těší pořadatelé výstavy.

Zveme na hlučínskou derniéru
11.04.2023

Zveme na hlučínskou derniéru

Nenechte si ujít poslední představení baletní komedie Marná opatrnost, kterou uvedeme v hlučínské derniéře 16. dubna v 16 hodin v Kulturním domě. Představení vhodné pro celou rodinu mělo svou premiéru již 8. prosince a dále několik repríz pro školy. Můžete se těšit na spoustu komických scén v podání nejstarších žáků a hostů tanečního oboru, které doplňuje dobová divadelní scéna a kostýmy.Šťastný rodič, šťastné dítě
11.04.2023

Šťastný rodič, šťastné dítě

Kladete si jako rodič také někdy otázky: Kdo koho vlastně vychovává?  Jaký chci být rodič a proč takový nejsem?  Co způsobují přesvědčení, názory a dogmata? Co jsou vzorce výchovy? Jak to změnit? Na tyto a mnohé jiné otázky vám odpoví lektor a terapeut Otto Rusek. Přednáška se bude konat ve čtvrtek 13. dubna od 17 hodin v Zámeckém klubu hlučínského zámku.

HLUČÍNSKÉ NÁMĚSTÍ ROZZÁŘILA JARNÍ VÝZDOBA OD DĚTÍ
10.04.2023

HLUČÍNSKÉ NÁMĚSTÍ ROZZÁŘILA JARNÍ VÝZDOBA OD DĚTÍ

První letošní akcí, v rámci kampaně Zdravého města,  je Den Země, kdy jsou zapojeny v jarním a velikonočním období místní školy do výzdoby náměstí. Každá škola na území města dostala k dispozici jedno stanoviště na náměstí, které vyzdobila uměleckou technikou dle vlastního výběru. V rámci udržitelnosti bylo požadováno, aby školy použily co nejvíce recyklovaného materiálu. Do projektu byly zapojeny všechny mateřské školy a všechny základní školy, které působí na území města Hlučína, Dům dětí a mládeže a také Gymnázium Josefa Kainara, Střední odborné učiliště a Praktická škola Hlučín a Speciální škola škola Diakonie ČCE Ostrava, pracoviště Hlučín. Zmíněný projekt „Rozvíjíme Hlučín“ byl podpořen Moravskoslezským krajem v rámci Podpory dobrovolných aktivit v oblasti udržitelného rozvoje a místní Agendy 21. Děkujeme všem dětem, žákům i pedagogům za kreativitu při výzdobě našeho náměstí. Krásné výrobky budou zdobit náměstí do konce dubna. A již v měsíci květnu se můžeme těšit na přehlídku prací dětí z místních škol, a truhlíky osázené sezónními květinami.

NEJLEPŠÍ PEDAGOGOVÉ OCENĚNI
07.04.2023

NEJLEPŠÍ PEDAGOGOVÉ OCENĚNI

„Průměrný učitel vypráví. Dobrý učitel vysvětluje. Výborný učitel ukazuje. Nejlepší učitel inspiruje.“ Charles Farrar Browne. U příležitosti Dne učitelů se v obřadní síni Městského úřadu Hlučín uskutečnilo slavnostní „Ocenění pedagogů z Hlučínska“.

novější1 2 3 4 5 6 7 8 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 125 starší
load