Aktuality

Na Kozmických loukách přivítáme ptačí zpěv
14.04.2022

Na Kozmických loukách přivítáme ptačí zpěv

Probouzející jarní přírodu můžete v sobotu 23. dubna přivítat na tradiční akci Vítání ptačího zpěvu. Na Kozmických ptačích loukách bude od 9 hodin připraven pro všechny příznivce jarní přírody program, během kterého je možné vidět odchyt a kroužkování ptáků nebo si projít připravená stanoviště a blíže se seznámit s obojživelníky, vážkami a dalšími rostlinami.

VELIKONOCE - SVÁTKY ŽIVOTA A NOVÉ NADĚJE
14.04.2022

VELIKONOCE - SVÁTKY ŽIVOTA A NOVÉ NADĚJE

Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem, kterým věřící oslavují zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Pro ostatní jsou Velikonoce obdobím lidových tradic, spojených s vítáním jara, které s náboženským svátkem souvisejí jen volně. Letošní Velikonoce připadají až na druhou půlku měsíce dubna. Tehdy už by měla být příroda v plném rozpuku, na který se už všichni moc těšíme.

PLES SENIORŮ NA VLNĚ JAZZU A SWINGU
13.04.2022

PLES SENIORŮ NA VLNĚ JAZZU A SWINGU

Jarní ples seniorů se bude konat v pátek 6. května od 15 hodin v Kulturním domě Hlučín. Zváni jsou členové hlučínských klubů seniorů a přihlásit se mohou také zájemci, kteří dosáhli věku 60+.

SVOZ ODPADŮ NA VELIKONOCE
12.04.2022

SVOZ ODPADŮ NA VELIKONOCE

Náhradní svoz za velikonoční pondělí 18. 4. 2022 proběhne v sobotu 16. 4. 2022. POZOR! U rodinných domů bude v tomto termínu svážen BIOodpad. 


Příspěvek pro solidární domácnost
11.04.2022

Příspěvek pro solidární domácnost

Od pondělí 11. dubna mohou domácnosti, které ubytovávají Ukrajince prchající před válkou, žádat o solidární příspěvek. Ten znamená 3 tisíce korun měsíčně za jednoho ubytovaného uprchlíka, maximálně pak 12 tisíc korun za měsíc. Příspěvek má alespoň částečně fyzickým osobám kompenzovat náklady. Žádost bude možné od pondělí podat elektronicky. Předpokladem přihlášení do aplikace je jakákoliv forma elektronické identity občana. Možností je třeba bankovní identita (Bank ID) či mobilní klíč eGovernmentu, který lze získat online i na jakémkoliv CzechPointu.

POZVÁNÍ NA ZASTUPITELSTVO
11.04.2022

POZVÁNÍ NA ZASTUPITELSTVO

Přijměte pozvání na 27. zasedání Zastupitelstva města Hlučína, které se uskuteční v úterý 19. dubna 2022 od 15 hodin v Obřadní síni Městského úřadu v Hlučíně. Jednání je veřejné, projednávání se mohou zúčastnit všichni občané.

PŘIJĎTE NA
11.04.2022

PŘIJĎTE NA "ČAJ O PÁTÉ"

Město Hlučín je členem Národní sítě zdravých měst ČR a dle Plánu zlepšování na rok 2022 pro Zdravé město Hlučín a místní Agendu 21 připravilo mnoho aktivit pro hlučínské seniory, jednou z nich je ČAJ O PÁTE PRO SENIORY od 60 let. Akce se uskuteční v Kulturním domě Hlučín 24. 4. 2022 od 17 hodin. Těšit se můžete na skvělou hudbu. Občerstvení je k zakoupení na místě. Vstupné činí 50 korun.POMÁHÁME SPOLEČNĚ
08.04.2022

POMÁHÁME SPOLEČNĚ

Na pomoci uprchlíkům se ruku v ruce podílí hlučínská radnice spolu s příspěvkovými organizacemi i obchodními společnostmi města, Charitou Hlučín i občany města.
SOUBORY STRUNKA A STRUNEČKA SLAVÍ ÚSPĚCHY
07.04.2022

SOUBORY STRUNKA A STRUNEČKA SLAVÍ ÚSPĚCHY

V minulém měsíci uspořádala Základní umělecká škola P. J. Vejvanovského, Hlučín, Okresní přehlídku smyčcových nástrojů a orchestrů v Obřadní síni MěÚ v Hlučíně, na které se představily dva úspěšné soubory naší školy: Strunka a Strunečka. Obě tato seskupení založila a vede houslistka a učitelka školy paní Andrea Poštulková. Soubory doplňují také žáci violoncellové třídy Ilony Kučerové a klavírní třídy Heleny Mižičové.

ZÁJEZD PRO SENIORY ZA HISTORIÍ, VÍNEM I OKURKAMI
06.04.2022

ZÁJEZD PRO SENIORY ZA HISTORIÍ, VÍNEM I OKURKAMI

Město Hlučín pořádá pro seniory letos dva poznávací zájezdy. Tématem zájezdu bude úctyhodná historie Znojemska. Zájezdy se uskuteční ve dvou termínech, na jaře 25. května a na podzim 7. září.

Na slovíčko...
05.04.2022

Na slovíčko...

Přijďte za námi NA SLOVÍČKO...
Projednejte s vedením města Vaše nápady, podněty, stížnosti již tuto středu v Zámeckém klubu Muzea Hlučínska od 17 hodin. Vaše nápady, podněty, stížnosti můžete zasílat také na adresu naslovicko@hlucin.cz. Jdeme Vám naproti!

Za Radu města Hlučína Petra Řezáčová a Pavel Paschek
VELIKONOČNÍ KREATIV
04.04.2022

VELIKONOČNÍ KREATIV

Velikonoční jarmark spojený s prodejem rukodělných výrobků. Ukázky ručních prací. Farmářské trhy před kulturním domem. Dílničky pro děti pod vedením Domu dětí a mládeže Hlučín.

novější1 2 3 4 5 6 7 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 96 starší
load