Aktuality

DEN LEGIONÁŘE pro seniory
05.09.2021

DEN LEGIONÁŘE pro seniory

V letošním roce se uskuteční 4. ročník oblíbeného branného závodu DEN LEGIONÁŘE senior, který je určen pro sportovně aktivní seniory z celého Hlučínska.  

Hlasujte v anketě Strom roku
03.09.2021

Hlasujte v anketě Strom roku

Podpořte strom, který si zaslouží pozornost a péči. Do finále letos jubilejního 20. ročníku ankety Strom roku postoupila dvanáctka kandidátů ze sedmi krajů. Ti usilují o prvenství v podobě odborného ošetření zdarma a postupu do celoevropského kola soutěže. 

Lidé mohou své favority podpořit online na www.stromroku.cz anebo pomocí DMSky do 12. září. 

Od vzniku ankety se do hlasování zapojilo více než 729 tisíc lidí a vybralo se téměř 2,8 milionu korun, které putovaly na výsadbu a ošetření stromů.

NA SLOVÍČKO...
31.08.2021

NA SLOVÍČKO...

Přijďte NA SLOVÍČKO... a projednejte s vedením města Vaše nápady, podněty, stížnosti již tuto středu v Zámeckém klubu Muzea Hlučínska od 17 hodin. Vaše nápady, podněty, stížnosti můžete zasílat na adresu naslovicko@hlucin.cz. Jdeme Vám naproti!

Za Radu města Hlučína Petra Řezáčová a Pavel Paschek

SEZNAMTE SE S NÁVRHY PARO 2021
30.08.2021

SEZNAMTE SE S NÁVRHY PARO 2021

Jaká by mohla být „Naučná stezka na Malánky“ nebo „Dětské hřiště 22“? Přijďte se seznámit s návrhy projektů, které byly podány v rámci Participativního rozpočtu města Hlučína. Pokud se vám, občanům, zalíbí a získají vaši potřebnou podporu ve formě hlasů, budou realizovány v roce 2022.

Nechte si označit jízdní kolo syntetickou DNA
30.08.2021

Nechte si označit jízdní kolo syntetickou DNA

Další termín značení jízdních kol syntetickou DNA, kterou zajišťuje Městská policie Hlučín, se uskuteční ve čtvrtek 9. září 2021 od 15 do 16:30 hodin na Mírovém náměstí v Hlučíně. Prosíme zájemce, aby se objednávali na služebně Městské policie Hlučín na telefonním čísle 595 041 885, nebo 595 020 202.S sebou je potřebné mít občanský průkaz a doklad o nabytí jízdního kola (paragon, fakturu). Jízdní kolo musí být čisté. Upozorňujeme, že vzhledem k technologii materiálu nelze značit jízdní kola za deštivého počasí.HORNICKÉ SLAVNOSTI OŽIVÍ OKD
29.08.2021

HORNICKÉ SLAVNOSTI OŽIVÍ OKD

Zveme vás na třetí ročník Hornických slavností v Hlučíně, které se uskuteční 11. září 2021. Můžete se těšit na hudební, sportovní a zábavné vystoupení. Pro děti je připraven bohatý program pod vedením Domu dětí a mládeže. Začátek akce je ve 14 hodin na Náměstí OKD v Hlučíně. Připraveno je bohaté občerstvení pro děti i dospělé.

FC Hlučín zve na podzimní domácí zápasy
28.08.2021

FC Hlučín zve na podzimní domácí zápasy

Zveme všechny příznivce hlučínského fotbalu na domácí utkání, která se budou až na jednu výjimku konat v pátek večer pod umělým osvětlením. Cena vstupenky je 50 Kč pro dospělé, 30 Kč pro důchodce a ženy. Zároveň je také možné pořídit si permanentní vstupenku za 700 Kč pro dospělé a 400 Kč pro důchodce a ženy. K dostání budou na pokladnách v den zápasu nebo na sekretariátu FC Hlučín.

UŽIJTE SI UNIKÁTNÍ TANEČNÍ SHOW
28.08.2021

UŽIJTE SI UNIKÁTNÍ TANEČNÍ SHOW

Srdečně zveme na taneční show Velikáni: Mozart & Gershwin. Již tento pátek 3. září 2021 na nádvoří hlučínského zámku. Představení, které má dvě části. Jednu věnovanou Mozartovi, druhou Gershwinovi. Hudebně bude doprovázeno komorním kvartetem umělců z NDM a Dechovým Orchestrem Mladých z Dolního Benešova. Vstupenky lze koupit v Informačním centru Hlučín a budou také k prodeji na místě, před představením.

STROMY DĚTEM I DO SADU, A POLNÍ CESTY VŠEM
27.08.2021

STROMY DĚTEM I DO SADU, A POLNÍ CESTY VŠEM

Dlouhou dobu jsme se snažili nalézt způsob, jak dostat další stromy do města či do zahrad občanů Hlučína a podpořit tak ekosystém v našem městě. Věříme, že jsme nakonec našli velmi elegantní řešení. Každý letošní prvňáček dostane poukaz na jednu jabloň, bude jich tedy celkem 123. Zároveň 1. září zasadíme jabloň na zahradě ZŠ Tyršova. Čeká nás výsadba devíti javorů stříbrných v Darkovičkách a také výsadba původních ovocných stromů do nového městského sadu, který již od jara vzniká pod Vinnou horou s odborným dozorem Radima Lokoče (odborník na historické odrůdy stromů). Snažíme se přistupovat k obnově ekosystému a snížení nepříznivých účinků povodní a sucha na Hlučínsku systematicky a komplexně.

Nabídka práce v Dětské rehabilitaci Hlučín
26.08.2021

Nabídka práce v Dětské rehabilitaci Hlučín

Dětská rehabilitace Hlučín hledá kolegy do svého pracovního týmu: 

• administrativního zaměstnance k zajišťování mzdové a personální agendy v kombinaci s další kancelářskou činností, plný úvazek s nástupem podzim 2021 

• fyzioterapeuta, plný úvazek s nástupem 04/2022 

• zaměstnance k zajišťování úklidu, částečný úvazek s nástupem 03/2022 

Nabízíme malý pracovní kolektiv, zaměstnanecké bonusy, pomoc se zapracováním. Více informací na www.drh.cz nebo tel. 595 041 458

VÝSTAVA HURÁ LÉTO JEN DO 28. 9. 2021
25.08.2021

VÝSTAVA HURÁ LÉTO JEN DO 28. 9. 2021

V éře volného pohybu a prakticky neomezeného cestování, se už pomalu nechce věřit, co obnášela taková dovolená „za socíku“. O návštěvě kapitalistické ciziny si obyčejný člověk mohl nechat zdát. Požadované formality, jako byl devizový příslib a výjezdní doložka, se totiž nelehce získávaly. Pokud člověk toužil vidět moře, musel vzít za vděk některým ze spřátelených socialistických států, jako byla Jugoslávie, Polsko, Bulharsko nebo Východní Německo. Pro řadu pracujících však i taková dovolená představovala příliš nákladný podnik, a tak trávili dovolenou v Československu po kempech, na chalupách, nebo v rekreačních střediscích ROH. Jak taková dovolená vypadala, ukazuje nová výstava Hurá léto v Muzeu Hlučínska. Těšit se můžete na přehršel retro exponátů, které nejednomu z návštěvníků jistě připomenou časy bezstarostného mládí. Protože je výstava určena i dětem, tak se bohužel nedozvíte, proč jezdili dědeček s babičkou do NDR, aby tam mohli trávit dovolenou v duchu FKK, ale i tak se jedná o téměř vyčerpávající tematizaci dovolené a cestování za socialismu. Výstava byla připravena ve spolupráci s Muzeem Náchodska a Ostravským muzeem a potrvá do 28. září 2021.

DOTAZNÍK K TVORBĚ STUDIE VYUŽITÍ HLUČÍNSKÉHO JEZERA
24.08.2021

DOTAZNÍK K TVORBĚ STUDIE VYUŽITÍ HLUČÍNSKÉHO JEZERA

Vážení občané, rádi bychom znali Vaše názory, návrhy a postřehy na vhodné využití Hlučínského jezera po provedení nutných technických opatření, jež nyní probíhají v souvislosti s projektem „Sanace, rekultivace a revitalizace území po těžbě štěrkopísku u Hlučína“. Budou podkladem pro zpracování ideové koncepční studie, která by měla sloužit jako výchozí podklad pro zpracování dalších podrobnějších architektonických studií a projektů.
Studie bude částečně vycházet z výše uvedeného projektu. Záměrem je vytvoření hodnotného přírodně krajinářského parku se sportovně rekreačním využitím. Vzhledem k tomu, že jezero se nachází na území několika obcí a je užíváno k rozličným účelům, je cílem studie navrhnout koordinaci záměrů a požadavků na využití jezera vyplývající ze zájmů jednotlivých obcí, institucí, sdružení a obyvatel. Termín vyplnění dotazníku je stanoven do 27. 9. 2021. Předem děkujeme za zodpovězení otázek. Následné projednání návrhů a postřehů na vhodné využití Hlučínského jezera se uskuteční v rámci velkého Kulatého stolu dne 7. 10. 2021 od 16 hodin v KD Hlučín.  
novější1 [...] 17 18 19 20 21 22 23 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 96 starší
load