Aktuality

Márovi tentokrát představí Afriku
09.02.2018

Márovi tentokrát představí Afriku

Na přednášku manželů Márových o putování po Africe zve všechny příznivce cestování Městská knihovna Hlučín. Márovi se svým handicapovaným synem Jirkou už navštívili takřka všechny kontinenty světa. 
Škola Hornická zve na Valentýnský ples
08.02.2018

Škola Hornická zve na Valentýnský ples

Valentýnský ples pořádá v sobotu 10. února sdružení rodičů a ředitelství Základní školy Hornická Hlučín. Konat se bude v Kulturním domě Hlučín a hrát k tanci a poslechu na něm bude kapela New Plus.

Johanna Jandu představuje Muzeum Hlučínska
05.02.2018

Johanna Jandu představuje Muzeum Hlučínska

Výstavu mapující život a dílo významného berlínského sochaře, rodáka z Darkoviček, připravilo Muzeum Hlučínska. Známého sochaře 19. století představuje v prostorách hlučínského zámku. 

Staré pneumatiky se vracejí prodejcům
04.02.2018

Staré pneumatiky se vracejí prodejcům

Odběr starých pneumatik ve sběrném dvoře TS Hlučín bude postupně končit. Podle zákona je totiž povinen odebírat ojeté pneumatiky jejich prodejce. 

Senioři se mohou učit jazyky i práci s počítačem
03.02.2018

Senioři se mohou učit jazyky i práci s počítačem

Celou řadu vzdělávacích aktivit nabízí město Hlučín v rámci Komunitního plánování Hlučínska svým seniorům. Podmínkou vždy je dostatečný zájem. Aktuálně jsou v plánu počítačové kurzy pro začátečníky i pokročilé. Uskutečnit by se mohl i speciální počítačový kurz pro zdravotně znevýhodněné občany. Otevřít by se mohly též jazykové kurzy angličtiny a němčiny. Samostatně se počítá s kurzem angličtiny pro zdravotně znevýhodněné občany. 

Pojďme si prohlasovat nové hřiště!
02.02.2018

Pojďme si prohlasovat nové hřiště!

Hlučín by mohl mít v Celní ulici nové hřiště. A z rozpočtu města by na něj nemusela jít ani koruna! Stačí, když co nejvíce lidí dá svůj hlas. 

František chodí, zázraky se dějí
31.01.2018

František chodí, zázraky se dějí

Na konci svého pobytu Sanatoriích Klimkovice čtyřletý František Štěpáník z Hlučína stál na chodbě lázní a plakal. Fyzioterapeutka po něm chtěla, aby ještě přešel další pár metrů. Chlapci tekly slzičky a vypadal zoufale, po měsíčním každodenním cvičení už byl unavený. Ale v té chvíli stál na vlastních nožičkách bez jakékoliv opory. Ještě před rokem si tohle jeho máma Martina Štěpáníková ani neuměla představit, i když věřila. Středě 31. ledna, kdy se tato scéna odehrála, předcházely dva roky dřiny a dva roky solidarity lidí hlavně z Hlučínska, kteří přispívali na hlučínské konto pro postižené děti finančními příspěvky, sběrem plastových víček, pořádáním akcí, které Fanouška v jeho boji o to být normální kluk podpořily. 

novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 117 118 119 120 121 122 123 [...] 132 starší
load