Aktuality

Zveme na zasedání Zastupitelstva města Hlučína
07.12.2022

Zveme na zasedání Zastupitelstva města Hlučína

Přijměte pozvání na 3. zasedání Zastupitelstva města Hlučína, které se uskuteční ve čtvrtek 15. prosince 2022 od 15 hodin v Kulturním domě v Hlučíně. Jednání je veřejné, projednávání se mohou zúčastnit všichni občané.

POŽÁDEJTE O GRANTY PRO PROJEKTY V OBLASTI KULTURY A SPORTU
06.12.2022

POŽÁDEJTE O GRANTY PRO PROJEKTY V OBLASTI KULTURY A SPORTU

Město Hlučín opět vypisuje dotační program na podporu kultury a sportu. Podání žádostí o granty k podpoře jednorázových kulturních a sportovních akcí pro širokou veřejnost ve městě je možné v termínu od 12. prosince 2022 do 6. ledna 2023.

Marná opatrnost aneb špatně hlídaná dcera
05.12.2022

Marná opatrnost aneb špatně hlídaná dcera

Baletní komedie, která je nepostradatelnou součástí repertoáru předních divadelních scén, měla svou premiéru již v roce 1789 a od té doby je nepřetržitě uváděna po celém světě až dodnes. 

AUTORSKÉ ČTENÍ HEDVIKY JANDOVÉ
02.12.2022

AUTORSKÉ ČTENÍ HEDVIKY JANDOVÉ

Městská knihovna Hlučín vás srdečně zve na autorské čtení a besedu hlučínské spisovatelky Hedviky Jandové. Svoji prvotinu “Za štreku“ vydala v roce 2021 hovorovým jazykem “po našimu“. V letošním roce napsala povídkovou knihu “Mudrlantka“ rovněž v podobném stylu. Inspirací jí byl prostý život na vesnici v Ludgeřovicích, její prababička a maminka. Knihu doplnila o veselé zážitky ze života studentů v sedmdesátých letech a cestování. Beseda se uskuteční v Zámeckém klubu hlučínského zámku ve středu 7. prosince od 17 hodin. Na akci bude možnost koupit si obě autorčiny knihy.

AKTUALIZOVANÝ ODPADOVÝ KALENDÁŘ 2023
02.12.2022

AKTUALIZOVANÝ ODPADOVÝ KALENDÁŘ 2023

Vážení občané,

v Odpadovém kalendáři 2023 došlo ke změnám některých termínů svozů odpadů. Tímto se omlouváme za chybné uveřejnění v tištěné podobě v Hlučínských novinách v prosinci 2022.

V lednovém tištěném čísle Hlučínských novin bude uveřejněn aktualizovaný Odpadový kalendář na rok 2023.

Tento kalendář je již aktualizovaný a správný.

Děkujeme za pochopení.
KLIMATICKÁ ALIANCE - ŠANCE PRO HLUČÍN
30.11.2022

KLIMATICKÁ ALIANCE - ŠANCE PRO HLUČÍN

V listopadu se v Ostravě uskutečnilo nulté setkání formující se Klimatické aliance Moravskoslezského kraje, kterou kraj připravuje v rámci projektu LIFE COALA. Projednávalo se zde zaměření odborných témat (např. energetika, hospodaření s dešťovou vodou, financování projektů), formát aliance, složení aliance, pravidla fungování a další záležitosti.

ZVEME NA  MIKULÁŠSKOU POHÁDKU S VEVERKOU TERKOU A MYŠKOU KLÁRKOU
29.11.2022

ZVEME NA MIKULÁŠSKOU POHÁDKU S VEVERKOU TERKOU A MYŠKOU KLÁRKOU

Divadélko Ententýky zahraje v neděli 4. prosince od 15 hodin Mikulášskou pohádku pro děti i dospělé, a to v Kulturním domě Hlučín. Vstupné pro dítě je za 150 korun a obsahuje nejen vstup na představení, ale také mikulášský balíček plný dobrot. Doprovod má vstup zdarma. Předprodej vstupenek je na pokladně KD Hlučín a v Turistickém informačním centru Hlučín. 

CO TAK KOUZELNÁ HAVAJ
28.11.2022

CO TAK KOUZELNÁ HAVAJ

Zveme vás na přednášku Ondřeje Hubáčka, která se uskuteční v úterý 29. listopadu od 17 hodin. Podíváme se společně doprostřed Tichého oceánu, kde navštívíme čtyři z Havajských ostrovů: Maui, Velký ostrov (Hawaii), Kauai a Oahu. Budeme si povídat nejen o havajské historii a současnosti. Na ostrovech, které ze dna oceánů vynesla sopečná činnost, uvidíte dechberoucí vodopády, džungle, deštné pralesy, překrásné pláže, činné i vyhaslé sopky a nejvyšší horu světa.

POŘÁDÁME DIVADLO PRO SENIORY
25.11.2022

POŘÁDÁME DIVADLO PRO SENIORY

Ve čtvrtek 1. prosince 2022 se uskuteční divadelní představení určené pro seniory z Hlučína a okolních obcí starších 60 let. V kulturním domě Hlučín zahraje Spolek DiVOch představení Švagřičky. Vstupenky v ceně 30 korun je možno zakoupit na odboru rozvoje a školství Městského úřadu Hlučín (budova B, 2. patro) v úředních hodinách - pondělí a středa 8 - 17 hodin, úterý a čtvrtek 8 - 14 hodin. Akce je spolufinancována z rozpočtu Moravskoslezského kraje v rámci projektu Aktivní senioři v Hlučíně.

ZAVÍTÁ K NÁM DIVADLO VÍTI MARČÍKA
24.11.2022

ZAVÍTÁ K NÁM DIVADLO VÍTI MARČÍKA

Představení „Setkání před Betlémem“ Divadla Víti Marčíka budete moci shlédnout v úterý 6. prosince 2022 v 17 hodin Červeném kostele v Hlučíně. Užijte si příběh o narození Ježíše na pozadí příběhu několika přátel, kteří se každým rokem setkávají před vyřezávaným betlémem, aby společně oslavili Vánoce. 

OSLAVTE S NÁMI PRVNÍ NEDĚLI ADVENTNÍ
23.11.2022

OSLAVTE S NÁMI PRVNÍ NEDĚLI ADVENTNÍ

Čas je neúprosný a pomalými krůčky se k nám blíží Vánoce. S těmi je spojena také doba adventu. Jako každý rok i letos se budeme setkávat každou neděli až do Vánoc na Mírovém náměstí.

1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 110 starší
load