Aktuality

sCoro Štěrkovna v Hlučíně nabídne Dyka a Müllera
06.08.2020

sCoro Štěrkovna v Hlučíně nabídne Dyka a Müllera

Milovníci hudby, léta a festivalové atmosféry mají zase jeden důvod k radosti. Hudební festival sCoro Štěrkovna, který má být malou náhradou za přesunutý ročník oblíbeného festivalu Štěrkovna Open Music, nabídne na břehu jezera v Hlučíně na Opavsku 18. a 19. září řadu zvučných jmen české a slovenské hudební scény. Role hlavních hvězd obstarají Vojtěch Dyk s B-Side Bandem a legendární Richard Müller. 


Kam s odpady v Hlučíně
04.08.2020

Kam s odpady v Hlučíně

Město Hlučín v rámci systému nakládání s komunálními odpady odpady třídí, aby mohly být v maximální míře dále využívány. Žádáme občany, aby odpady byly ukládány pouze do kontejnerů a ne okolo nich. To, že jsou zpevněné plochy okolo kontejnerů ohrazeny, je zejména z estetického důvodu ale neznamená to, že je to jeden velký odpadkový koš a že se okolo kontejnerů mohou hromadit odpady a odpadky. Jaké že je letní noční obloha nad Hlučínem?
30.07.2020

Jaké že je letní noční obloha nad Hlučínem?

Ti, kteří budou během prázdnin poprvé spát pod širákem, někde za městem, kde není světelné znečištění, budou určitě překvapeni z nesmírné vesmírné hlubiny. K pozorování nebudete potřebovat dalekohled, stačí nechat oči přivyknout na tmu (při tomto procesu se zorničky co nejvíce rozšíří, aby jimi mohlo proniknout co nejvíce světla) a můžete se vrátit do starověku.

Přelaďte včas na nový signál DVB-T2
28.07.2020

Přelaďte včas na nový signál DVB-T2

Přeladění na nový digitální signál DVB-T2 se postupně dotkne všech domácností, které přijímají vysílaní pomocí venkovní či klasické antény nebo společné antény pro bytové domy. Již 27. srpna 2020 vypnou své stávající vysílání ve standardu DVB-T vysílače i v Moravskoslezském kraji.

Úřad práce ČR se distancuje od neoficiálních webových stránek
27.07.2020

Úřad práce ČR se distancuje od neoficiálních webových stránek

Vzhledem k tomu, že se množí stížnosti a upozornění na obsah internetových stránek, které se tváří jako webové stránky Úřadu práce ČR, považuje ÚP ČR za nutné sdělit k tomu následující:

Veškeré informace spojené s výkonem agendy spadající do jeho působnosti zveřejňuje Úřad práce ČR pravidelně na jediné oficiální webové stránce www.uradprace.cz a na portálu Ministerstva práce a sociálních věcí (www.mpsv.cz).

Za informace a sdělení, která uvádí provozovatelé jiných stránek (např. www.uradyprace.org, www.upcr.cz, www.urad-prace.cz, www.uradpraceteplice.cz, www.uradpracebrno.cz, www.uradpracechomutov.cz, www.uradpracemost.cz, www.uradpraceopava.cz), Úřad práce ČR nezodpovídá a nemá s nimi nic společného. Tudíž ani neručí za jejich obsah, který mnohdy není aktuální.

Kateřina Beránková, tisková mluvčí ÚP ČR


Velkoobjemový odpad patří do sběrného dvora
24.07.2020

Velkoobjemový odpad patří do sběrného dvora

Stále znovu a znovu se u kontejnerů na komunální nebo separovaný odpad objevují velké kusy odpadů (nábytek, umyvadla, záchody, pytle s odpady a podobně). Informujeme občany, že celoročně lze veškerý velkoobjemový odpad ukládat na sběrný dvůr na ulici Markvartovická. Tato služba je ale určena pouze občanům Hlučína, ne však firmám!

V kontejnerech na separovaný odpad se odpad (kartony, krabice, plastové lahve a další) často vůbec nemačká, kontejnery se tedy brzy zaplní a lidé pak dávají odpad vedle kontejnerů. Technické služby musí několikrát týdně okolí kontejnerů uklízet a Městský úřad Hlučín samozřejmě tuto službu musí platit. Žádáme občany, aby odpady nedávali mimo kontejnery, odpady stlačovaly a důsledně třídili.


Zapojte se do transformace oblasti POHO2030
23.07.2020

Zapojte se do transformace oblasti POHO2030

Vážení obyvatelé kraje,

už více než rok s kolegy pracujeme na programu POHO2030, programu obnovy oblasti známé jako pohornická krajina Karvinska, oblasti mezi městy Karviná, Havířov a Orlová. 

Netvoříme neviditelný program ani něco do šuplíku. Tvoříme program pro obyvatele Moravskoslezského kraje, pro ty, kteří v území žijí, pracují nebo tráví volný čas. Ale i pro Vás všechny, kteří možná v této chvíli máte na oblast svůj názor. Jsme hluboce přesvědčeni, že oblast pohornické krajiny Karvinska má veliký a dosud ne v plné míře využitý potenciál pro rozvoj.

Ohlédnutí za Festivalem kultury a hlučínských řemesel 2020
21.07.2020

Ohlédnutí za Festivalem kultury a hlučínských řemesel 2020

Mírové náměstí v Hlučíně hostilo v neděli 12. července již podvanácté Festival kultury a hlučínských řemesel. Vystoupení folklorních a tanečních souborů a kapel přilákalo na náměstí několik stovek diváků, kteří se tak mohli zaposlouchat a zatančit si v rytmu známých českých i zahraničních písní.


MĚSTSKÁ POLICIE OCENĚNA
17.07.2020

MĚSTSKÁ POLICIE OCENĚNA

Vážený pane starosto, v současnosti procházíme nelehkou dobou v souvislosti s pandemií koronaviru. Tato situace nás zaskočila všechny, a byla obrovskou zkouškou pro pomoc, připravenost a odpovědnost. Dovolte mi, abych Vám, Vašim kolegům a příslušníkům Městské policie Hlučín upřímně poděkoval za pomoc, kterou jste poskytli pracovníkům Zdravotního ústavu v průběhu plošného testování. Velmi si vážím Vaší vstřícnosti, rychlosti a ochoty zapojení se do této společně prospěšné akce. S úctou Vám chci poděkovat za samozřejmou reakci, která potvrdila, že nám všem záleží na ochraně zdraví všech lidí - děkuji nejen za rychlost, ale hlavně za solidaritu a velkou lidskost.

Eduard Ježo

ředitel Zdravotního ústavu se sídlem v Ostravě

EKO-KOM DĚKUJE OBČANŮM
16.07.2020

EKO-KOM DĚKUJE OBČANŮM

V roce 2019 bylo díky recyklaci a využití papíru, plastů, skla, kovů, nápojových kartonů a dalších komodit v rámci tříděného sběru a využití odpadů v systému EKO-KOM uspořeno 21,6 mil. GJ energie, tedy zhruba tolik, kolik v průměru spotřebuje za rok více než 332 tisíc domácností. V případě tolik diskutovaného globálního oteplování přispěl systém tříděného sběru a využití odpadů EKO-KOM ke snížení emisí o 922 540 tun CO2 ekvivalentu.

Za rok 2019 se v Hlučíně vytřídilo a předalo k využití 1 313 429 tun, a tím Hlučín přispěl ke zlepšení životního prostředí a snížení uhlíkové stopy. Děkujeme Vám za dlouholetou spolupráci.

Martina Filipová

ředitelka oddělení regionálního provozu

EKO-KOM, a.s.

TERMÍN ÚHRADY POPLATKU ZA ODPAD JE PRODLOUŽEN
15.07.2020

TERMÍN ÚHRADY POPLATKU ZA ODPAD JE PRODLOUŽEN

Odbor životního prostředí a komunálních služeb, MěÚ Hlučín jako správce poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů znovu oznamuje, že s ohledem na stávající situaci spojenou s pandemií koronaviru, bude vyměřování nedoplatků na místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů v roce 2020 realizováno až od 1. 11. 2020, tedy že u všech předmětných místních poplatků uhrazených do 31. 10. 2020 nebude účtováno navýšení tohoto poplatku. V praxi to znamená, že lhůta pro zaplacení poplatku je posunuta do 31. 10. 2020.

PROGRAM ANTIVIRUS „A“ SE PRODLOUŽÍ DO KONCE SRPNA
14.07.2020

PROGRAM ANTIVIRUS „A“ SE PRODLOUŽÍ DO KONCE SRPNA

Vláda České republiky schválila návrh ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) na prodloužení režimu A programu Antivirus, který zmírňuje přímé dopady nákazy COVID-19. Jedná se o kompenzaci nákladů zaměstnavatelům, jejichž zaměstnancům byla nařízena karanténa, nebo museli částečně či  plně omezit svůj provoz. Důvodem tohoto prodloužení je zejména stávající epidemiologická situace a dosud trvající mimořádná vládní opatření, v jejichž  důsledku některá pracovní odvětví stále stagnují (veletrhy, kulturní festivaly atd.). Antivirus A se prodlouží až do 31. srpna 2020. Náklady MPSV odhaduje na max. 604, 8 mil. Kč.

novější1 [...] 20 [...] 37 38 39 40 41 42 43 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 105 starší
load