Aktuality

Na náměstí sídliště OKD odstraní stavební firma nedodělky
20.03.2019

Na náměstí sídliště OKD odstraní stavební firma nedodělky

Stavební firma Eurovia bude ve středu 20. a ve čtvrtek 21. března opravovat závady, které se objevily po dokončení revitalizace náměstí na sídlišti OKD.  Bude vyměňovat poškozenou dlažbu a na dvou místech vyrovnávat povrch nový podsypem. Ve čtvrtek 21. března se bude za přítomnosti radních města měřit rovinnost zámkové dlažby náměstí, aby se dohodly případné další potřebné úpravy. Dle klimatických podmínek je v dalších dnech v plánu také osazení zahrazovacího sloupku při vstupu na plochu. Pracovníci TS Hlučín poté na přelomu dubna a května na náměstí vysadí strom, udělají terénní úpravy a osejí travní plochy.
Kvůli nedostatkům, které se po dokončení úprav náměstí projevily, město dosud stavební firmě neuhradilo celou částku za stavební práce, pozdržený nedoplatek se bude hradit až poté, co firma na jaře závady odstraní. Práce se totiž dokončovaly před zimním obdobím, které nebylo vhodné na odstranění nedodělků. Tyto informace dostali i občané sídliště OKD, naposledy na letošním setkání osadního výboru s občany. Někteří obyvatelé sídliště také připomínkovali nedostatečnou výšku nové lavičky na náměstí. Ta je ale ve standardní výšce. Město zvolilo tento typ lavičky na návrh architekta, protože se do lokality hodí a funguje tam nejen jako funkční mobiliář, ale také jako zajímavý architektonický prvek. Návrh na kompletní rekonstrukci náměstí sídliště OKD město v minulých letech opakovaně projednávalo s osadním výborem sídliště OKD, který s ním souhlasil, diskutovalo se v podstatě jen o umístění původní umělecké plastiky, která se bude instalovat letos na jaře. Návrh byl také vyvěšen ve vitríně osadního výboru na náměstí, aby se s ním mohli seznámit i další občané a případně k němu zaslat připomínky.
Veřejné fórum bude hledat i jméno nové hlučínské ulice
19.03.2019

Veřejné fórum bude hledat i jméno nové hlučínské ulice

Veřejné fórum, na kterém budou představitelé města Hlučína diskutovat s občany o dalším rozvoji města i největších problémech, které obyvatele trápí, se bude konat v Kulturním domě Hlučín v úterý 26. března od 16 hodin. Zváni jsou všichni, kteří mají nápady, jak vylepšit život v Hlučíně. 
Začne oprava silničních obrub v ulici Jarní
19.03.2019

Začne oprava silničních obrub v ulici Jarní

Výměnu silničních obrub v ulici Jarní v Hlučíně před domy č. p. 812/14, 811/12 a 810/10 na straně zahrad zahájí pracovníci TS Hlučín ve čtvrtek 21 března. Město Hlučín, které je investorem akce, se omlouvá za případné, se stavbou spojené komplikace a zároveň žádá občany, aby dbali o svou bezpečnost a nevstupovali do staveniště. Také se obrací na řidiče motorových vozidel, aby dodržovali dopravní značení a dávali pozor na výskyt stavebních strojů na této ulici.

Závod v městském sprintu si mohou v Hlučíně vyzkoušet všichni zájemci
18.03.2019

Závod v městském sprintu si mohou v Hlučíně vyzkoušet všichni zájemci

Závod v městském sprintu se už podruhé poběží v ulicích Hlučína. V sobotu 30. března odstartují od evangelického kostela první závodníci ve 12.30. Akce, jež pořádá Sportovní klub orientačního běhu Ostrava, je součástí seriálu závodů v orientačním běhu, který organizuje Moravskoslezský krajský svaz orientačních sportů. Letošní hlučínské klání bude prvním závodem jarního krajského žebříčku, a to v nejrychlejší disciplíně tohoto sportovního odvětví, orientačním sprintu v městské zástavbě.

Hasiči oslaví kulaté výročí, na den se kvůli tomu uzavře parkoviště
12.03.2019

Hasiči oslaví kulaté výročí, na den se kvůli tomu uzavře parkoviště

Oslavy kulatého, desátého výročí působení Záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru České republiky v areálu bývalých hlučínských kasáren v Opavské ulici si vyžádají uzavření parkoviště u Kulturního domu Hlučín. Akce se bude konat ve čtvrtek 14. března, kdy bude parkoviště vyhrazeno pro účastníky akce.
Vodárenská věž i s pozemkem už je města
11.03.2019

Vodárenská věž i s pozemkem už je města

Město Hlučín se v únoru stalo definitivně vlastníkem pozemků pod vodárenskou věží a v jejím nejbližším okolí. Samotnou věž, která stojí hned u železničního nádraží v Hlučíně, město odkoupilo od Českých drah už loni v prosinci, pozemky letos získalo od Správy železniční dopravní cesty.
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 75 76 77 78 79 80 81 [...] 100 [...] 120 [...] 125 starší
load