Aktuality

Johanna Jandu představuje Muzeum Hlučínska
05.02.2018

Johanna Jandu představuje Muzeum Hlučínska

Výstavu mapující život a dílo významného berlínského sochaře, rodáka z Darkoviček, připravilo Muzeum Hlučínska. Známého sochaře 19. století představuje v prostorách hlučínského zámku. 

Staré pneumatiky se vracejí prodejcům
04.02.2018

Staré pneumatiky se vracejí prodejcům

Odběr starých pneumatik ve sběrném dvoře TS Hlučín bude postupně končit. Podle zákona je totiž povinen odebírat ojeté pneumatiky jejich prodejce. 

Senioři se mohou učit jazyky i práci s počítačem
03.02.2018

Senioři se mohou učit jazyky i práci s počítačem

Celou řadu vzdělávacích aktivit nabízí město Hlučín v rámci Komunitního plánování Hlučínska svým seniorům. Podmínkou vždy je dostatečný zájem. Aktuálně jsou v plánu počítačové kurzy pro začátečníky i pokročilé. Uskutečnit by se mohl i speciální počítačový kurz pro zdravotně znevýhodněné občany. Otevřít by se mohly též jazykové kurzy angličtiny a němčiny. Samostatně se počítá s kurzem angličtiny pro zdravotně znevýhodněné občany. 

Pojďme si prohlasovat nové hřiště!
02.02.2018

Pojďme si prohlasovat nové hřiště!

Hlučín by mohl mít v Celní ulici nové hřiště. A z rozpočtu města by na něj nemusela jít ani koruna! Stačí, když co nejvíce lidí dá svůj hlas. 

František chodí, zázraky se dějí
31.01.2018

František chodí, zázraky se dějí

Na konci svého pobytu Sanatoriích Klimkovice čtyřletý František Štěpáník z Hlučína stál na chodbě lázní a plakal. Fyzioterapeutka po něm chtěla, aby ještě přešel další pár metrů. Chlapci tekly slzičky a vypadal zoufale, po měsíčním každodenním cvičení už byl unavený. Ale v té chvíli stál na vlastních nožičkách bez jakékoliv opory. Ještě před rokem si tohle jeho máma Martina Štěpáníková ani neuměla představit, i když věřila. Středě 31. ledna, kdy se tato scéna odehrála, předcházely dva roky dřiny a dva roky solidarity lidí hlavně z Hlučínska, kteří přispívali na hlučínské konto pro postižené děti finančními příspěvky, sběrem plastových víček, pořádáním akcí, které Fanouška v jeho boji o to být normální kluk podpořily. 

Stromořadí v Ostravské ulici se bude obnovovat
29.01.2018

Stromořadí v Ostravské ulici se bude obnovovat

Obnovit stromořadí podél ulice Ostravské chce město Hlučín. Stávající stromy i keře jsou hodně poškozené, ničí je hlavně posypová sůl, která se na ně v zimě dostává z komunikace I/56. 

Zájem o senior taxi roste
27.01.2018

Zájem o senior taxi roste

Také v roce 2018 bude Hlučín poskytovat svým starším občanům dotovanou službu senior taxi. Loni šlo na jeho provoz 232 470 korun,  letos rozpočet počítá s 260 tisíci korunami. Díky této dotaci zaplatí starší občané za dopravu na vybraná místa jen 15 korun. 
novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 117 118 119 120 121 122 123 [...] 131 starší
load