Aktuality

POMOC DRUHÝM NENÍ SAMOZŘEJMOST, O TO VÍC SI JI CENÍME
21.04.2022

POMOC DRUHÝM NENÍ SAMOZŘEJMOST, O TO VÍC SI JI CENÍME

Jsou dary a dary. První jsou vynucené, věnované bez rozmyslu či z povinnosti. Opakem je dobře promyšlená pomoc, která je obdarovanému ku prospěchu. Dar Ing. Davida Plačka z firmy Gass-eko s.r.o. patří do druhé kategorie. Spolu se svými přáteli věnoval Danielce Káčové ze 4. ročníku Základní školy, Hlučín, Gen. Svobody tablet firmy Apple, vybavený účelnými aplikacemi umožňujícími procvičování školního učiva. Součástí nádherného počinu je rovněž roční úhrada internetového připojení. Mentálně handicapovaná Danielka, která žije sama s maminkou, bude mít vhodné podmínky pro domácí přípravu i pro případné distanční vyučování. Děkuji za krásný solidární počin.  Zuzana Harazimová, ředitelka ZŠ Gen. Svobody.UŽ SE PŘIPRAVUJETE NA JARNÍ KNIHOVNÍ KVÍZ?
19.04.2022

UŽ SE PŘIPRAVUJETE NA JARNÍ KNIHOVNÍ KVÍZ?

Pojďte strávit fajn večer s přáteli a vyhrajte skvělé ceny! Odměňujeme dva nejúspěšnější týmy i nejlépe tipující tým. Čeká vás 51 otázek z nejrůznějších oblastí vědění.

MOZAIKY LUCIE MITÁČKOVÉ V KD
15.04.2022

MOZAIKY LUCIE MITÁČKOVÉ V KD

Kdo má rád výtvarné umění a nezná malované mozaiky hlučínské klavíristky, pedagožky a výtvarnice Lucie Mitáčkové, udělá jen dobře, navštíví-li hlučínský kulturní dům. Naskytne se mu totiž, jako již tradičně, skvělá podívaná. Letos bude k vidění přes čtyřicet děl, vytvořených velmi originální metodou. Vernisáž výstavy obrazů, malovaných touto pro autorku specifickou technikou, proběhne v pátek 22. 4. 2022 a jste na ni všichni srdečně zváni! Obrazy bude možné shlédnout do 20. 5. 2022. Díla jsou určena k prodeji.Na Kozmických loukách přivítáme ptačí zpěv
14.04.2022

Na Kozmických loukách přivítáme ptačí zpěv

Probouzející jarní přírodu můžete v sobotu 23. dubna přivítat na tradiční akci Vítání ptačího zpěvu. Na Kozmických ptačích loukách bude od 9 hodin připraven pro všechny příznivce jarní přírody program, během kterého je možné vidět odchyt a kroužkování ptáků nebo si projít připravená stanoviště a blíže se seznámit s obojživelníky, vážkami a dalšími rostlinami.

VELIKONOCE - SVÁTKY ŽIVOTA A NOVÉ NADĚJE
14.04.2022

VELIKONOCE - SVÁTKY ŽIVOTA A NOVÉ NADĚJE

Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem, kterým věřící oslavují zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Pro ostatní jsou Velikonoce obdobím lidových tradic, spojených s vítáním jara, které s náboženským svátkem souvisejí jen volně. Letošní Velikonoce připadají až na druhou půlku měsíce dubna. Tehdy už by měla být příroda v plném rozpuku, na který se už všichni moc těšíme.

PLES SENIORŮ NA VLNĚ JAZZU A SWINGU
13.04.2022

PLES SENIORŮ NA VLNĚ JAZZU A SWINGU

Jarní ples seniorů se bude konat v pátek 6. května od 15 hodin v Kulturním domě Hlučín. Zváni jsou členové hlučínských klubů seniorů a přihlásit se mohou také zájemci, kteří dosáhli věku 60+.

SVOZ ODPADŮ NA VELIKONOCE
12.04.2022

SVOZ ODPADŮ NA VELIKONOCE

Náhradní svoz za velikonoční pondělí 18. 4. 2022 proběhne v sobotu 16. 4. 2022. POZOR! U rodinných domů bude v tomto termínu svážen BIOodpad. 


Příspěvek pro solidární domácnost
11.04.2022

Příspěvek pro solidární domácnost

Od pondělí 11. dubna mohou domácnosti, které ubytovávají Ukrajince prchající před válkou, žádat o solidární příspěvek. Ten znamená 3 tisíce korun měsíčně za jednoho ubytovaného uprchlíka, maximálně pak 12 tisíc korun za měsíc. Příspěvek má alespoň částečně fyzickým osobám kompenzovat náklady. Žádost bude možné od pondělí podat elektronicky. Předpokladem přihlášení do aplikace je jakákoliv forma elektronické identity občana. Možností je třeba bankovní identita (Bank ID) či mobilní klíč eGovernmentu, který lze získat online i na jakémkoliv CzechPointu.

POZVÁNÍ NA ZASTUPITELSTVO
11.04.2022

POZVÁNÍ NA ZASTUPITELSTVO

Přijměte pozvání na 27. zasedání Zastupitelstva města Hlučína, které se uskuteční v úterý 19. dubna 2022 od 15 hodin v Obřadní síni Městského úřadu v Hlučíně. Jednání je veřejné, projednávání se mohou zúčastnit všichni občané.

PŘIJĎTE NA
11.04.2022

PŘIJĎTE NA "ČAJ O PÁTÉ"

Město Hlučín je členem Národní sítě zdravých měst ČR a dle Plánu zlepšování na rok 2022 pro Zdravé město Hlučín a místní Agendu 21 připravilo mnoho aktivit pro hlučínské seniory, jednou z nich je ČAJ O PÁTE PRO SENIORY od 60 let. Akce se uskuteční v Kulturním domě Hlučín 24. 4. 2022 od 17 hodin. Těšit se můžete na skvělou hudbu. Občerstvení je k zakoupení na místě. Vstupné činí 50 korun.novější1 [...] 3 4 5 6 7 8 9 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 99 starší
load