Univerzita 3. věku v Hlučíně pokračuje

Na pětadvacet frekventantů už pátého běhu Univerzity 3. věku v Hlučíně se sešlo ve čtvrtek 10. března na první výuce v prostorách Gymnázia Josefa Kainara v Hlučíně. Během následujících dvou let se ve čtyřech semestrech účastníci studia seznámí blíže s tématy počítač a já, cizí jazyk a já, právo kolem nás a umění kolem nás. Slavnostní imatrikulace na hlučínské radnici se noví studenti účastnili ve čtvrtek 3. března. Tentýž den se konala také promoce třicítky studentů, kteří absolvovali předchozí, čtvrtý běh univerzity.

Na pětadvacet frekventantů už pátého běhu Univerzity 3. věku v Hlučíně se sešlo ve čtvrtek 10. března na první výuce v prostorách Gymnázia Josefa Kainara v Hlučíně. Během následujících dvou let se ve čtyřech semestrech účastníci studia seznámí blíže s tématy počítač a já, cizí jazyk a já, právo kolem nás a umění kolem nás. Univerzitu pořádá město Hlučín ve spolupráci s Vysokou školou podnikání a práva.
„Minulý běh univerzity ukončilo 30 frekventantů slavnostní promocí, která se konala v obřadní síni hlučínské radnice ve čtvrtek 3. března. V tentýž den se uskutečnila také slavnostní imatrikulace budoucích studentů,“ řekla vedoucí odboru školství Městského úřadu Hlučín Alena Münstrová.
„Už se těším, ale jsem zvědavá, jak mi to půjde, protože už jsme ve věku, kdy se jeden den něco dozvím a druhý den to zapomenu. Ale určitě se budeme setkávat nejen na přednáškách, po nich to bude nějaká kávička, zákusek, takže ten společenský kontakt bude také zajímavý,“ řekla Anna Krobová. Danuše  Öhmtová si od své účasti zase slibuje, že pozná nové lidi: „Nedávno jsem skončila univerzitu 3. věku v Praze, tak bych se teď nechtěla začít nudit. Mám tam kamarádky a těším se i na nové kontakty. Je mi 73 let, ještě se necítím jako babka, co jen sedí doma a kouká z okna. A chci se naučit více pracovat s počítačem, hlavně s fotografiemi, také chci zvládnout scanování.
Za Janu Šioníkovou rozhodly děti, které ji přihlásily. „Ale samozřejmě s mým souhlasem. Asi už to se mnou nemohly vydržet, protože jsem pořád něco vymýšlela. Až na ty počítače mě všechna témata zajímají, zejména jazyky. A protože jsem vystudovala výtvarnou východu, tak také umění.“  
Minulý běh univerzity úspěšně absolvovali a promocí se tím pádem účastnili i manžele Cigánovi z Hati. „Nechtěli jsme zakrnět doma a dobře jsme udělali. Vzájemně jsme se doplňovali, doma jsme o tématech diskutovali, spolu jsme se učili,“ řekla Gertruda Cigánová. Její manžel přiznal, že zatímco on byl lepší v počítačích, jeho žena zvládala lépe historii a práva. „V angličtině jsme na to byli asi stejně,“ dodal Pavel Cigán.
Jak mezi absolventy, tak mezi novými studenty zcela převládaly ženy. V nejmenším to nepřekvapilo zastupující prorektorku vysoké školy Renatu Valerii Nešporek, která řídila oba slavnostní akty: „Hlučínsko není žádnou výjimkou, je to tak i jinde. Je to asi tím, že my ženy máme stále chuť pracovat na sobě, vzdělávat se, rozvíjet se bez ohledu na věk; jsme tak nastaveny. A teď asi nehovořím ani jako akademička, ale spíše jako členka klubu Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek.“

univerzita.jpg

Šťastní úspěšní absolventi čtvrtého běhu Univerzity 3. věku v Hlučíně.                  Foto: Ivana Gračková 

Vytvořeno 11.3.2016 | přečteno 134x
load