Město se ponoří do tmy a pak začne s úklidem

Stejně jako loni i tento rok se Hlučín připojí k celosvětové akci Hodina země. V sobotu 19. března se od 20.30 do 21.30 ponoří do tmy Mírovém náměstí, zhasne nasvětlení radnice, kostela sv. Jana Křtitele i Červeného kostela.

Stejně jako loni i tento rok se Hlučín připojí k celosvětové akci Hodina země. V sobotu 19. března se od 20.30 do 21.30 ponoří do tmy Mírovém náměstí, zhasne nasvětlení radnice, kostela sv. Jana Křtitele i Červeného kostela. „Chceme tak i v Hlučíně připomenout, že je nutné chovat se ekologicky a maximálně šetřit energií,“ uvedla vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu Hlučín Soňa Prášková.
Hlučín ale pečuje o své životní prostředí nejen symbolicky. Proto se zapojí též do další velké akce s názvem Ukliďme Česko. Ta letos připadá na sobotu 16. dubna, Hlučínští ale začnou se smejčením města už v pátek. Spolupracovat na organizaci bude spolek Agri Nostra, který bude garantem pro úklid na Rovninách, uklízení na Malánkách si vezme na starosti spolek Malánky, osadní výbor OKD se připravuje na úklid na svém sídlišti. Další organizace se už hlásí, přidají například osadní výbory Darkovičky a Bobrovníky, sportovní kluby, dobrovolní hasiči, příspěvkové organizace města, ale i zaměstnanci Městského úřadu Hlučín. Město zajišťuje pytle na odpad i následný svoz, který mají na starosti Technické služby Hlučín. Loni se v Hlučíně během akce Ukliďme Česko posbíralo na 6 tun odpadu, z toho bylo 4,2 tuny směsného komunálního odpadu, půl tuny pneumatik a více než tuna větví a ořezů. 

Vytvořeno 13.3.2016 | přečteno 109x
load