Aktuality

Městské běhy Hlučín: Noční běh
16.08.2019

Městské běhy Hlučín: Noční běh

Přihlášky a registrace: na místě od 19:00 do 20:30. Start: 21:00 hod. v areálu Hlučínského jezera před Chaloupkou u minigolfu. Trasa: 9 km cross, značená reflexními prvky. Startovné: 100,-

Kategorie: muži do 40 let, muži do 50 let, muži do 60 let, muži 60+, ženy do 40 let, ženy 40+, junioři, juniorky

Povinná výbava: funkční čelovka. Doporučená výbava: plně nabitý funkční mobil.

Podmínky: respektování silničního provozu, start na vlastní nebezpečí, mládeži do 15-ti let s písemným souhlasem rodičů!

Občerstvení: v cíli párek, chleba, nápoj, neomezené množství vody před i po závodě.

Vyhlášení výsledků po ukončení závodu. Šatna v blízkosti startu.

Mládež do 15-ti let s podpisem rodičů!

Zasílejte návrhy na parkování v Hlučíně
14.08.2019

Zasílejte návrhy na parkování v Hlučíně

Dne 19. 5. 2019 proběhl v rámci veřejného projednávání dopravního generelu Strategického plánu města také kulatý stůl s občany města, který se týkal možných úprav v systému parkování pro další období. Vzhledem k tomu, že se kulatého stolu zúčastnili pouze čtyři občané, vyzvali jsme ostatní, ať na nově zřízenou adresu parkovani@hlucin.cz posílají své podněty, jak zlepšit systém parkování ve městě. Z těchto podnětů a z dalších jednání vyplynul nakonec tento poslední návrh, který nyní dáváme na vědomí tak, aby do konce prázdnin měli občané možnost tento návrh připomínkovat.


Plánujte budoucnost města i vy
11.08.2019

Plánujte budoucnost města i vy

Zapojte se do tvorby strategického plánu města Hlučína. Nejen odpovědi na uvedené otázky, ale i vaše nápady a názory nás zajímají. Chceme to nejlepší pro město a občany. 

Doma je doma
10.08.2019

Doma je doma

Cílem petiční akce je přimět politiky, aby vyřešili vážné podfinancování domácí zdravotní péče, které dlouhodobě chybí třetina prostředků pro její zdravé fungování. Jedná se o velmi malou částku (0,3 % ročního rozpočtu veřejného zdravotnictví), ale s obrovským celospolečenským dopadem. Pro přežití nekomerčních poskytovatelů domácí zdravotní péče jsou však tyto peníze naprosto zásadní.

Dožínky v Darkovičkách
09.08.2019

Dožínky v Darkovičkách

Letošní jubilejní 10. ročník bude zahájen v sobotu 17. srpna 2019 ve 13 hodin mší svatou v kapli Nanebevzetí Panny Marie v Darkovičkách, kde bude posvěcen dožínkový věnec. Ve 14 hodin vyrazí dožínkový průvod z ulice Kozmické přes centrum Darkoviček až k areálu FK Darkovičky.


Trash Hero na Hlučínském jezeře
08.08.2019

Trash Hero na Hlučínském jezeře

Dne 17. 8. 2019 historicky poprvé spojí své síly dobrovolníci z Trash Hero Opava a Trash Hero Ostrava a vydají se vstříc odpadkovému dobrodružství na Hlučínské jezero.

06.08.2019

"Oranžový přechod" na Rovninách

Nadace ČEZ vyhlásila pro rok 2019 veřejné grantové řízení Oranžový přechod, které je zaměřeno na podporu zvyšování bezpečnosti formou instalace osvětlení přechodů pro chodce. Nadační příspěvek je určen na instalaci osvětlení dosud neosvětlených nebezpečných přechodů pro chodce v intravilánu (část území obce, která je z větší části zastavěna) i extravilánu (území ležící mimo zastavěné území obce).

Město Hlučín získalo nadační příspěvek na realizaci osvětlení přechodu pro chodce 3 x 6,6 m na ulici Rovniny. Ta je spojnicí mezi osídlenou oblastí Rovniny a centrem města Hlučína a zařízeními občanské vybavenosti. Přechod pro chodce býval neosvětlený a zejména v zimních měsících při snížené viditelnosti představoval riziko nejen pro přecházející chodce, ale také pro projíždějící řidiče.

S přispěním Nadace ČEZ (www.nadacez.cz) je dnes přechod pro chodce nově nasvětlen 2 moderními LED svítidly na ocelových žárově zinkovaných bezpaticových stožárech veřejného osvětlení se závěsnou výškou svítidla 6,0 m, je provedena bezbariérová úprava chodníků a instalace svislého dopravního značení.

Nadace ČEZ podpořila projekt příspěvkem ve výši 120 000 Kč, tj. maximálně možným. 


Malování pod širým nebem
31.07.2019

Malování pod širým nebem

V pátek 2. srpna ve 20 hodin se díky Ateliéru Viridian můžete zapojit do společného malování noční uličky v Hlučíně. Máte-li čas a chuť si zakreslit, zúčastněte se této mimořádné akce!


Svatováclavský hudební festival podzim 2019
29.07.2019

Svatováclavský hudební festival podzim 2019

Renomovaný Svatováclavský hudební festival (SHF) je největší mezinárodní festival duchovní a tzv. staré hudby v České republice. Od svého vzniku v roce 2003 probíhá každoročně nejen v Ostravě, ale i v mnoha chrámech celého Moravskoslezského kraje v průběhu měsíce září.  Letošní 16. ročník oslavuje 30 let od sametové revoluce – 30 let svobody a se bude konat ve dnech 3.–28. září 2019 a nabídne 32 koncertů mimořádné umělecké kvality. Festival se letos pyšní provedením barokní opery s loutkami, novodobými premiérami, koncerty exkluzivních zahraničních interpretů, BBC New Generation Artists, laureátů Gramophone Awards, Poznaňské filharmonie, svých rezidenčních souborů Collegium 1704, Collegium Marianum a Českého filharmonického sboru Brno, ale i Ondřeje Rumla s filharmonií.  


Oldtimer Parade
28.07.2019

Oldtimer Parade

Každoročně druhou srpnovou sobotu, letos tedy 10. srpna, v zámeckém parku v Kravařích, pořádají členové Auto Moto Clubu Kravaře z.s. po Prajzské Rallye další pro veřejnost zajímavou mezinárodní soutěž historických vozidel s názvem Oldtimer Parade. Tato soutěž je velmi populární jak mezi účastníky, tak i mezi diváky.


novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 54 55 56 57 58 59 60 [...] 80 [...] 100 [...] 110 starší
load