Aktuality

JÁ, KAROLÍNA
13.06.2022

JÁ, KAROLÍNA

Slezské divadlo Opava si připravilo pro obyvatele Hlučína speciální nabídku a to na představení JÁ, KAROLÍNA, které vzniká ve spolupráci baletu Slezského divadla s Kyjevským městským baletem. 

Využijte slevy 100 korun pro HLUČÍN.

ZA VELIKOU LOUŽÍ ANEB HURÁ NA PRÁZDNINY VE STYLU COUNTRY
13.06.2022

ZA VELIKOU LOUŽÍ ANEB HURÁ NA PRÁZDNINY VE STYLU COUNTRY

To, že ukončení školního roku a zahájení prázdnin je pro děti i rodiče velkou událostí, víme všichni. Proto jsme se rozhodli, že prázdniny letos pěkně přivítáme v neděli 26. června, a to ve velkém stylu! Nebo spíše v country stylu u našeho jezera.
OPAVSKO SE PŘEDSTAVUJE V SENÁTU
10.06.2022

OPAVSKO SE PŘEDSTAVUJE V SENÁTU

Senátor Herbert Pavera ve spolupráci se Sdružením obcí Hlučínska, městem Opava a Vítkov vás zve do Valdštejnských zahrad Senátu na kulturně-společenskou akci, na které vystoupí lidové a taneční soubory, mažoretky a dechovka.
Těšit se můžete nejen na skvělý program, ale také na ochutnání regionálních potravin.

POZVÁNÍ NA ZASTUPITELSTVO
09.06.2022

POZVÁNÍ NA ZASTUPITELSTVO

Přijměte pozvání na 28. zasedání Zastupitelstva města Hlučína, které se uskuteční ve čtvrtek 16. června 2022 od 15 hodin v Kulturním domě v Hlučíně. Jednání je veřejné, projednávání se mohou zúčastnit všichni občané.

ZABĚHNĚTE SI NA COOL RUN
09.06.2022

ZABĚHNĚTE SI NA COOL RUN

Zveme profesionální i amatérské běžce na druhý ročník běžeckého závodu Cool Run. Startuje se 18. června 2022 u Kulturního domu Hlučín v 10 hodin. Pro amatéry bude připravena dráha dlouhá 2,5 km a nově pro běžce 10 km. Poběží se v zastavěné zóně po komunikaci. Vyzvěte své kolegy v práci, kamarády, rodinu nebo konkurenční firmu a sestavte si čtyřčlenný tým, se kterým si zaběhnete štafetu 4 x 2,5 km. Bude to nejen dřina, ale také zábava! A nezapomeňte: Ve zdravém těle, zdravý duch! Informace a registrace on-line na: www.sak-hlucin.cz. Na všechny účastníky našich „běhů“ je připraveno občerstvení a medaile. Těšíme se na Vás!

PŘIJĎTE NA SEMINÁŘ O KOTLÍKOVÝCH DOTACÍCH
07.06.2022

PŘIJĎTE NA SEMINÁŘ O KOTLÍKOVÝCH DOTACÍCH

V souvislosti s připravovanou 4. výzvou kotlíkových dotací pro nízkopříjmové občany se mohou potencionální zájemci zúčastnit Semináře pro občany obcí a měst s pracovníky Krajského úřadu MSK. Obsahem semináře je přiblížení pravidel a podmínek dotačního programu, způsob podání elektronické žádosti a určení nejčastějších chyb v žádosti a finančním vyúčtování. Seminář ohledně kotlíkových dotací pro veřejnost se bude konat v prostorách zámeckého klubu v Hlučíně dne 13. června 2022 od 15:30 hodin.
PŘIJĎTE SE SEZNÁMIT S PARKOUREM NA ROVNINÁCH
06.06.2022

PŘIJĎTE SE SEZNÁMIT S PARKOUREM NA ROVNINÁCH

Mladé pohybové umění (parkour), které vzniklo na předměstí Paříže na konci 80. let, našlo své zázemí na hlučínských Rovninách. Parkourové sportoviště je jednou ze součástí volnočasového parku na Rovninách, který nabízí i in--line dráhu a workoutové hřiště. „Věřím, že jde o ideální prostor pro trávení volného času dětí a mládeže a budou si ho náležitě užívat. Jsem rád, že se z městského rozpočtu bude ještě v letošním roce realizovat i druhá etapa projektu, a to dětské hřiště,” podotkl starosta města Pavel Paschek. Do vybudování zázemí parku, které realizovala firma Tomáš Straub s.r.o., investovalo město Hlučín ze svého rozpočtu přes 6 milionů korun. „S ohledem na přínosnost nové aktivity, která je určena starším dětem a mládeži, jsme s vybudováním zázemí pro parkour neváhali”, uvedla místostarostka města Petra Řezáčová. Slavnostní otevření, na které zveme i širokou veřejnost, se uskuteční 9. června od 13 hodin.


PROBÍHÁ ZNAČENÍ KOL
03.06.2022

PROBÍHÁ ZNAČENÍ KOL

V rámci programu prevence kriminality začala opět Městská policie Hlučín značit bezplatně jízdní kola syntetickou DNA. Značí se nejen v Hlučíně (6. června od 14:30 do 16:00), ale i v obcích, se kterými má MP Hlučín uzavřenou veřejnoprávní smlouvu: tj. Ludgeřovice, Markvartovice, Darkovice, Hať, Šilheřovice, Kozmice a Vřesina. Termíny značení jízdních kol jsou na stránkách města Hlučína v sekci Městská policie. Zájemci o značení se musí objednat telefonicky na Městské policii Hlučín, tel.: 595 020 202 a při značení musí předložit platný OP a doklad o nabytí/koupi kola.

JOSEF BARTÁK VÝRAZNOU OSOBNOSTÍ MĚSTA ZA ROK 2021
02.06.2022

JOSEF BARTÁK VÝRAZNOU OSOBNOSTÍ MĚSTA ZA ROK 2021

U příležitosti vyhodnocení výrazných osobností a nejúspěšnějších reprezentantů našeho města za rok 2021, které se uskutečnilo v úterý 31. května 2022, se výraznou osobností města Hlučína roku 2021 se stal pan Josef Barták. Gratulujeme a děkujeme za celoživotní přínos v oblasti umění, architektury, kultury a historie.
ZVEME NA HLUČÍN CUP 2022
02.06.2022

ZVEME NA HLUČÍN CUP 2022

Spolek s názvem Úsměv na druhou a FC Hlučín Vás zvou na dětský den plný zábavy a soutěží spojený s fotbalovým turnajem žáků, a to vše za podpory starosty města Hlučína Pavla Paschka. 

UPRAVUJEME ROZPOČET MĚSTA
02.06.2022

UPRAVUJEME ROZPOČET MĚSTA

V prosinci 2021 byl přijat všemi zastupiteli města Hlučína rozpočet na rok 2022, který vycházel z ekonomické situace, ve které se česká ekonomika nacházela ještě v covidové době, ale vycházel i z mírného optimistického očekávání jejího růstu. Nicméně již samotný konec roku 2021 signalizoval první nárůsty cen především energií. Tento nárůst výrazně akceleroval hned na počátku roku 2022, navíc začalo docházet k výraznému nárůstu cen všeho zboží (potravin, služeb, stavebních prací, aj.). Tento trend pokračuje i v této době.

LETNÍ SEZÓNA U HLUČÍNSKÉHO JEZERA I LETOS BUDE
01.06.2022

LETNÍ SEZÓNA U HLUČÍNSKÉHO JEZERA I LETOS BUDE

Společně s vedením města Hlučína a stavební firmou Gardenline s.r.o. se nám podařilo opět vyjednat možnost letní rekreace ve sportovně rekreačním areálu u Hlučínského jezera, a to od 24. června do 4. září 2022.
novější1 [...] 5 6 7 8 9 10 11 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 105 starší
load