Aktuality

14. 6. 2019 od 14.30 hodin se uskuteční vítání občánků
10.06.2019

14. 6. 2019 od 14.30 hodin se uskuteční vítání občánků

Červnové Vítání občánku je určené především pro děti narozené od začátku roku 2019 s trvalým pobytem na území města Hlučína a jeho části Bobrovníky a Darkovičky. Zájemci se hlásí osobně v úředních hodinách na Odboru rozvoje MěÚ Hlučín. Úřední hodiny jsou v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin a v úterý a ve čtvrtek od 8 do 14 hodin. Bližší informace zájemcům podá pracovnice Odboru rozvoje Sabina Lorencová na telefonním čísle 595 020 317.


Vládci noci v Muzeu Hlučínska
09.06.2019

Vládci noci v Muzeu Hlučínska

To tu ještě nebylo. Hlučínský zámek už zažil ledasco – v jeho zdech žila paní kněžna, vojenská posádka, úředníci i učni. Nyní se zde ovšem zabydlela divoká zvěř. Nejedná se přitom o živá zvířata, nýbrž o zdařilé dermoplastické preparáty, které jsou součástí originální výstavy Vládci noci.

Letní šapitó zvyšuje laťku
08.06.2019

Letní šapitó zvyšuje laťku

Druhý ročník divadelního festivalu Letní Šapitó nabídne divákům nabitý divadelní program nově doplněný o kultovní one man show Caveman a inscenaci o jeskynní ženě Cavewoman. Pořadatelé také nahradili dvě představení zrušené vystupujícími. V programu se tak objeví komedie Na ostro a Kdy to bylo naposled. Festival se uskuteční od 11. do 16. června 2019 na Hlučínské štěrkovně. Divadelní festival se koná za výrazné podpory města Hlučín a Moravskoslezského kraje. Vstupenky jsou k dostání na webu letnisapito.cz.


Výtvarná soutěž zná vítěze
04.06.2019

Výtvarná soutěž zná vítěze

Výtvarná soutěž na téma „Majitele psů, ukliďte po svých pejscích“ byla vyhlášena v dubnovém čísle Hlučínských novin a již zná své vítěze, kteří získávají od Městského úřadu Hlučín tablet. 


NA KOLE DĚTEM s Josefem Zimovčákem
02.06.2019

NA KOLE DĚTEM s Josefem Zimovčákem

Město Hlučín navštíví dne  4. 6. 2019  v odpoledních hodinách od 16:00 do 17:00  peloton cyklistů v rámci velké sportovní akce NA KOLE DĚTEM.  Město Hlučín bude v desátém jubilejním ročníku zastávkovým městem veřejné sportovně – charitativní cyklo tour akce podporující onkologicky nemocné děti. Mezi aktivními cyklisty nebudou chybět významné osobnosti, úspěšní sportovci a známé tváře. Peloton cyklistů dojede silnicí od obce Kozmice, na Mírovém náměstí budou cyklisté přivítání starostou města a poté budou pokračovat směr Ostrava. Mírové náměstí NEBUDE uzavřeno pro  parkování aut, pouze žádáme o zvýšenou toleranci při průjezdu cyklistického pelotonu městem v odpoledním čase.


Mezinárodní výstava lilií
01.06.2019

Mezinárodní výstava lilií

Specializovaná organizace ČZS IRIS Hlučín pořádá ve dnech 29. a 30. června 2019 v Červeném kostele v Hlučíně Mezinárodní výstavu lilií.  Výstava bube otevřena v sobotu i v neděli od 9 do 18 hodin. Svými krásnými liliemi se budou prezentovat pěstitelé z Polska, Slovenska a také členové IRIS Hlučín. Krásné aranžmá připraví členky organizace. Při této výstavě proběhne soutěž v aranžování lilií. Možnost přihlášení se do soutěže je na emailu tonda.pl@atlas. cz do 10. června 2019. Na vaši návštěvu se těší pořadatelé výstavy.

Autor a foto: Josef Chlebiš, předseda ČZS IRIS Hlučín


Společné kondolenční prohlášení Svazu měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR
31.05.2019

Společné kondolenční prohlášení Svazu měst a obcí ČR a Sdružení místních samospráv ČR

V sobotu 1. června 2019 se v Dražůvkách na Kyjovsku bude konat pohřeb tragicky zemřelého místostarosty  Rudolfa Štose, který byl v pátek 24. 5. 2019 zastřelen při výkonu své funkce. Při této příležitosti podepsali předsedové Svazu měst a obcí České republiky a Sdružení místních samospráv České republiky společné kondolenční prohlášení.

Naše organizace, které zastupují tisíce měst a obcí v České republice a hájí zájmy jejich samospráv, vyjadřují hlubokou soustrast rodině tragicky zemřelého místostarosty obce Dražůvky pana Rudolfa Štose.

Jako vyjádření piety vyvěšuje i město Hlučín nad městským úřadem černý prapor, který symbolizuje společné hluboké politování této tragické události i sounáležitost s truchlící rodinou.


Sportovně laděná sobota je tu
25.05.2019

Sportovně laděná sobota je tu

Ať už si vyberete Hlučínský půlmaraton a maraton se startem v 9. hodin z Mírového náměstí v Hlučíně, či Závod dračích lodí od 11.20 hodin na Hlučínském jezeře, určitě si užijete den plný sportu a zábavy pro malé i velké.

Taneční a hudební soubory z Ukrajiny vystoupí na Mírovém náměstí
24.05.2019

Taneční a hudební soubory z Ukrajiny vystoupí na Mírovém náměstí

Zveme Vás na jedinečné vystoupení, s doprovodem autentických hudebních nástrojů, v podání žáků ze základní školy ze Lvova, které budete moci zhlédnout na Mírovém náměstí už dnes v 17:00 hodin. Vystoupí zde dva soubory – dívčí soubor Dzvinochok a chlapecký soubor Gamaliya. A pro fanoušky moderního baletu zatančí soubor Aquerias.

Lokality s omezeným sečením
23.05.2019

Lokality s omezeným sečením

Péče o městskou zeleň je v rukou TS Hlučín. Na základě žádosti skupiny občanů se město rozhodlo vyjít jim vstříc a vyčlenilo lokality, které budou sečeny ve zvláštním režimu. Jedná se o několik travnatých ploch, které nebudou v průběhu roku udržovány, dle vzoru dalších měst.  Jejich pokos bude proveden až v podzimních měsících. Jedná se o pozemky ve vlastnictví města a také pozemky ve vlastnictví TS Hlučín.

Od 15. května se běžné seče všech ostatních zelených ploch ve městě provádí na výšku 9 centimetrů, s výjimkou ploch určených k odpočinku a relaxaci.


Výsledek Sbírky potravin v Hlučíně? 560 kg!
21.05.2019

Výsledek Sbírky potravin v Hlučíně? 560 kg!

V sobotu 18. května proběhla celonárodní Sbírka potravin. V Hlučíně měla koordinaci projektu na starost Charita Hlučín ve spolupráci s Apoštolskou církví Hlučín. A lidé na Hlučínsku opět projevili svou štědrost. V hlučínské prodejně Lidl věnovali neuvěřitelných 420 kg potravin a 140 kg drogistického zboží. Výtěžek sbírky pomůže lidem v nouzi na Hlučínsku. Děkujeme všem, kdo přispěli!

novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 57 58 59 60 61 62 63 [...] 80 [...] 100 [...] 110 starší
load