Aktuality

Uzavření pošty v Bobrovníkách od 2. 5. - 6. 5. 2022
28.04.2022

Uzavření pošty v Bobrovníkách od 2. 5. - 6. 5. 2022

Provozovna Pošty Partner v Bobrovníkách bude uzavřena na nezbytně nutnou dobu ve dnech od 2. 5. do 6. 5. 2022 ze stavebních důvodů. Po dobu jejího uzavření budou poskytované služby zajištěny provozovnou Hlučín na ulici Školní 1076/4 v rámci její otevírací doby. Na této provozovně bude možné vyzvednout uložené zásilky. Děkujeme za pochopení.

STAŇTE SE ČLENEM KOMUNITNÍHO PLÁNOVÁNÍ
26.04.2022

STAŇTE SE ČLENEM KOMUNITNÍHO PLÁNOVÁNÍ

Hledáme nové členy z řad uživatelů sociálních služeb na Hlučínsku, kteří se chtějí aktivně podílet na tvorbě a realizaci komunitního plánování. Na výběr je pracovní skupina Občané se zdravotním znevýhodněním, Rodina, děti a mládež včetně osob ohrožených sociálním vyloučením a pracovní skupina Senioři. Zájemce prosíme, aby kontaktovali koordinátorku Terezu Šimánkovou na e-mailu simankova@hlucin. cz nebo telefonním čísle 595 020 317 pro bližší informace a následné členství. Těšíme se na vás, na vaše názory a podněty pro kvalitnější život na Hlučínsku!

TEN NET A SKUTEČNÝ SVĚT
25.04.2022

TEN NET A SKUTEČNÝ SVĚT

Máme obrovskou radost! Ke konci loňského roku jsme uspěli s žádostí o grant u „Nadace O2 – programu O2 Chytrá škola“. Z 252 zaslaných žádostí bylo vybráno 67 škol a my jsme byli mezi nimi.

PÁLENÍ ČARODĚJNIC SI UŽIJTE NA RANČI
22.04.2022

PÁLENÍ ČARODĚJNIC SI UŽIJTE NA RANČI

V sobotu 30. dubna 2022 proběhne na Dětském ranči v Hlučíně pálení čarodějnic. Celá akce začne čarodějnickým průvodem. Společně se setkáme v 15 hodin před Domem dětí a mládeže v Hlučíně a vydáme se směrem na Mírové náměstí, přes historické uličky Hlučína, až nakonec dojdeme na Dětský ranč, kde již bude připravena hranice. Celým večerem nás bude provázet kapela s písničkami k táboráku. Můžete se těšit na stezku s úkoly a také přehlídku čarodějnických masek - ty jsou k účasti na akci podmínkou!POMOC DRUHÝM NENÍ SAMOZŘEJMOST, O TO VÍC SI JI CENÍME
21.04.2022

POMOC DRUHÝM NENÍ SAMOZŘEJMOST, O TO VÍC SI JI CENÍME

Jsou dary a dary. První jsou vynucené, věnované bez rozmyslu či z povinnosti. Opakem je dobře promyšlená pomoc, která je obdarovanému ku prospěchu. Dar Ing. Davida Plačka z firmy Gass-eko s.r.o. patří do druhé kategorie. Spolu se svými přáteli věnoval Danielce Káčové ze 4. ročníku Základní školy, Hlučín, Gen. Svobody tablet firmy Apple, vybavený účelnými aplikacemi umožňujícími procvičování školního učiva. Součástí nádherného počinu je rovněž roční úhrada internetového připojení. Mentálně handicapovaná Danielka, která žije sama s maminkou, bude mít vhodné podmínky pro domácí přípravu i pro případné distanční vyučování. Děkuji za krásný solidární počin.  Zuzana Harazimová, ředitelka ZŠ Gen. Svobody.UŽ SE PŘIPRAVUJETE NA JARNÍ KNIHOVNÍ KVÍZ?
19.04.2022

UŽ SE PŘIPRAVUJETE NA JARNÍ KNIHOVNÍ KVÍZ?

Pojďte strávit fajn večer s přáteli a vyhrajte skvělé ceny! Odměňujeme dva nejúspěšnější týmy i nejlépe tipující tým. Čeká vás 51 otázek z nejrůznějších oblastí vědění.

MOZAIKY LUCIE MITÁČKOVÉ V KD
15.04.2022

MOZAIKY LUCIE MITÁČKOVÉ V KD

Kdo má rád výtvarné umění a nezná malované mozaiky hlučínské klavíristky, pedagožky a výtvarnice Lucie Mitáčkové, udělá jen dobře, navštíví-li hlučínský kulturní dům. Naskytne se mu totiž, jako již tradičně, skvělá podívaná. Letos bude k vidění přes čtyřicet děl, vytvořených velmi originální metodou. Vernisáž výstavy obrazů, malovaných touto pro autorku specifickou technikou, proběhne v pátek 22. 4. 2022 a jste na ni všichni srdečně zváni! Obrazy bude možné shlédnout do 20. 5. 2022. Díla jsou určena k prodeji.Na Kozmických loukách přivítáme ptačí zpěv
14.04.2022

Na Kozmických loukách přivítáme ptačí zpěv

Probouzející jarní přírodu můžete v sobotu 23. dubna přivítat na tradiční akci Vítání ptačího zpěvu. Na Kozmických ptačích loukách bude od 9 hodin připraven pro všechny příznivce jarní přírody program, během kterého je možné vidět odchyt a kroužkování ptáků nebo si projít připravená stanoviště a blíže se seznámit s obojživelníky, vážkami a dalšími rostlinami.

VELIKONOCE - SVÁTKY ŽIVOTA A NOVÉ NADĚJE
14.04.2022

VELIKONOCE - SVÁTKY ŽIVOTA A NOVÉ NADĚJE

Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem, kterým věřící oslavují zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Pro ostatní jsou Velikonoce obdobím lidových tradic, spojených s vítáním jara, které s náboženským svátkem souvisejí jen volně. Letošní Velikonoce připadají až na druhou půlku měsíce dubna. Tehdy už by měla být příroda v plném rozpuku, na který se už všichni moc těšíme.

novější1 [...] 14 15 16 17 18 19 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 110 starší
load