Aktuality

ZÁPISY DĚTÍ DO HLUČÍNSKÝCH MATEŘSKÝCH ŠKOL
03.05.2022

ZÁPISY DĚTÍ DO HLUČÍNSKÝCH MATEŘSKÝCH ŠKOL

Dokumenty potřebné pro přijetí k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2022/2023:

žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání, poučení účastníka řízení a seznámení s kritérii, potvrzení lékaře o řádném očkování, kopie rodného listu.


NA SLOVÍČKO... v DARKOVIČKÁCH
03.05.2022

NA SLOVÍČKO... v DARKOVIČKÁCH

Přijďte za námi NA SLOVÍČKO... 
Projednejte s vedením města Vaše nápady, podněty, stížnosti již tuto středu v Kulturním domě v Darkovičkách od 17 do 18 hodin. Vaše nápady, podněty, stížnosti můžete zasílat také na adresu naslovicko@hlucin.cz. Jdeme Vám naproti!

Za Radu města Hlučína Petra Řezáčová a Pavel Paschek

KULATÝ STŮL v Darkovičkách
03.05.2022

KULATÝ STŮL v Darkovičkách

Přijďte projednat s vedením města 4. května 2022 od 16 do 17 hodin do Kulturního domu v Darkovičkách tyto témata: cyklostezka, poldr, studie Darkovičky střed, připojení kanalizace, asfaltace, komplexní pozemkové úpravy v Darkovičkách, participativní rozpočet využití parku. Těšíme se na Vás!

PŮJČTE SI ELEKTROKOLO VE SPORTOVNÍ HALE HLUČÍN
29.04.2022

PŮJČTE SI ELEKTROKOLO VE SPORTOVNÍ HALE HLUČÍN

Sport a kultura Hlučín opět nabízí ve sportovní hale v Hlučíně k zapůjčení 4 horská elektro kola v rámci projektu Moravskoslezského kraje na podporu elektromobility, turistického ruchu a sportu v naší lokalitě.
NAVŠTIVTE ZREKONSTRUOVANÉ IC HLUČÍN
28.04.2022

NAVŠTIVTE ZREKONSTRUOVANÉ IC HLUČÍN

Prostory Informačního centra Hlučín prošly rozsáhlou rekonstrukcí. Nové, bezbariérové prostředí nabízí návštěvníkům komfortní a přehledné zázemí. Turistické informační centrum vyhledá ročně zhruba 10 tisíc tuzemských i zahraničních zájemců o radu, mapku města, publikace regionálních autorů, pohlednice, suvenýry, regionální produkty Opavského Slezska, výrobky chráněné dílny Charity Hlučín a mnohé další. Těší se na Vaši návštěvu!

Uzavření pošty v Bobrovníkách od 2. 5. - 6. 5. 2022
28.04.2022

Uzavření pošty v Bobrovníkách od 2. 5. - 6. 5. 2022

Provozovna Pošty Partner v Bobrovníkách bude uzavřena na nezbytně nutnou dobu ve dnech od 2. 5. do 6. 5. 2022 ze stavebních důvodů. Po dobu jejího uzavření budou poskytované služby zajištěny provozovnou Hlučín na ulici Školní 1076/4 v rámci její otevírací doby. Na této provozovně bude možné vyzvednout uložené zásilky. Děkujeme za pochopení.

STAŇTE SE ČLENEM KOMUNITNÍHO PLÁNOVÁNÍ
26.04.2022

STAŇTE SE ČLENEM KOMUNITNÍHO PLÁNOVÁNÍ

Hledáme nové členy z řad uživatelů sociálních služeb na Hlučínsku, kteří se chtějí aktivně podílet na tvorbě a realizaci komunitního plánování. Na výběr je pracovní skupina Občané se zdravotním znevýhodněním, Rodina, děti a mládež včetně osob ohrožených sociálním vyloučením a pracovní skupina Senioři. Zájemce prosíme, aby kontaktovali koordinátorku Terezu Šimánkovou na e-mailu simankova@hlucin. cz nebo telefonním čísle 595 020 317 pro bližší informace a následné členství. Těšíme se na vás, na vaše názory a podněty pro kvalitnější život na Hlučínsku!

TEN NET A SKUTEČNÝ SVĚT
25.04.2022

TEN NET A SKUTEČNÝ SVĚT

Máme obrovskou radost! Ke konci loňského roku jsme uspěli s žádostí o grant u „Nadace O2 – programu O2 Chytrá škola“. Z 252 zaslaných žádostí bylo vybráno 67 škol a my jsme byli mezi nimi.

PÁLENÍ ČARODĚJNIC SI UŽIJTE NA RANČI
22.04.2022

PÁLENÍ ČARODĚJNIC SI UŽIJTE NA RANČI

V sobotu 30. dubna 2022 proběhne na Dětském ranči v Hlučíně pálení čarodějnic. Celá akce začne čarodějnickým průvodem. Společně se setkáme v 15 hodin před Domem dětí a mládeže v Hlučíně a vydáme se směrem na Mírové náměstí, přes historické uličky Hlučína, až nakonec dojdeme na Dětský ranč, kde již bude připravena hranice. Celým večerem nás bude provázet kapela s písničkami k táboráku. Můžete se těšit na stezku s úkoly a také přehlídku čarodějnických masek - ty jsou k účasti na akci podmínkou!POMOC DRUHÝM NENÍ SAMOZŘEJMOST, O TO VÍC SI JI CENÍME
21.04.2022

POMOC DRUHÝM NENÍ SAMOZŘEJMOST, O TO VÍC SI JI CENÍME

Jsou dary a dary. První jsou vynucené, věnované bez rozmyslu či z povinnosti. Opakem je dobře promyšlená pomoc, která je obdarovanému ku prospěchu. Dar Ing. Davida Plačka z firmy Gass-eko s.r.o. patří do druhé kategorie. Spolu se svými přáteli věnoval Danielce Káčové ze 4. ročníku Základní školy, Hlučín, Gen. Svobody tablet firmy Apple, vybavený účelnými aplikacemi umožňujícími procvičování školního učiva. Součástí nádherného počinu je rovněž roční úhrada internetového připojení. Mentálně handicapovaná Danielka, která žije sama s maminkou, bude mít vhodné podmínky pro domácí přípravu i pro případné distanční vyučování. Děkuji za krásný solidární počin.  Zuzana Harazimová, ředitelka ZŠ Gen. Svobody.novější1 [...] 3 4 5 6 7 8 9 [...] 20 [...] 40 [...] 60 [...] 80 [...] 100 starší
load