Aktuality

NADACE ČEZ PODPOŘILA DOMOV PRO SENIORY
22.12.2021

NADACE ČEZ PODPOŘILA DOMOV PRO SENIORY

Za podpory Nadace ČEZ jsme získali nadační příspěvek v hodnotě 90 000 korun na zakoupení 4 kusů speciálních lůžek pro uživatele domova pro seniory a k tomu potřebné matrace. Tato lůžka mají vysoký komfort a bezpečnost. Uživatelé především ocení nízký dojezd lůžka, který zaručí pohodlné sezení či vstávání. Pomocí ručního ovladače si mohou sami nastavit, v jaké výšce chtějí lůžko mít a dále nastavení dalších 5 různých poloh pro pohodlné trávení volného času v posteli. Matrace pak sníží riziko vzniku dekubitů. Realizace tohoto projektu se uskutečnila díky mobilní aplikaci EPP – pomáhej pohybem, kdy aktivním pohybem přispívatelů, kteří v rámci své sportovní aktivity (chůze, běh, jízda na kole aj.) přeměnili své údaje o rychlosti či čase na body. Tyto body pak byly přiděleny právě námi zadanému projektu. V okamžiku, kdy bylo dosaženo potřebného počtu bodů, Nadace ČEZ projekt podpořila stanovenou částkou. Děkujeme všem, kteří se aktivně zapojili do našeho projektu a Nadaci ČEZ za možnost zakoupení speciálních lůžek pro naše uživatele a tím nastavení kvality poskytovaných služeb zase o krok výše.

OTEVÍRACÍ DOBA KNIHOVNY BĚHEM VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ
21.12.2021

OTEVÍRACÍ DOBA KNIHOVNY BĚHEM VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ

Ve dnech 23. a 27. prosince je otevírací doba hlučínské knihovny stanovena na dobu od 7:30 do 12 hodin a od 13 do 15 hodin. V termínu od 28. do 31. prosince bude knihovna uzavřena. Pobočky v Hlučíně - Bobrovníkách a v Hlučíně - Darkovičkách budou uzavřeny po celou dobu vánočních svátků. Na stávající, ale i nové čtenáře, se těšíme zase až v lednu nového roku 2022.

TRADIČNÍ VÁNOČNÍ BĚH HLUČÍNEM ODSTARTUJEME NA ŠTĚPÁNA
20.12.2021

TRADIČNÍ VÁNOČNÍ BĚH HLUČÍNEM ODSTARTUJEME NA ŠTĚPÁNA

Už 26. prosince mohou běžci a běžkyně na vlastní nohy zakusit, jaké to je po svátcích vyběhnout na trať. Vánoční běh Hlučínem odstartuje ve 14 hodin před hlučínskou radnicí. Běžci se mohou registrovat od 13:30 do 13:50, startovné je symbolických 50 korun. Trasa bude stejná jako v předchozích letech, 4 km ulicemi Hlučína jsou podle nás ideální na výběh po slavnostním obědě. Z náměstí poběžíme kolem kostela ulicí Zámecká, z Promenádní odbočíme na Růžovou a následně do mírného kopce na Horní, ze které odbočíme na Čapkovu a na jejím konci seběhneme po Moravské zpátky na Horní. Stejnou trasou obíháme opět kostel sv. Jana Křtitele, ale na rohu u papírnictví přeběhneme ulici Opavskou a odbočíme na Pode zdí. Odtud poběžíme po ulici Na Valech do kopečka, odbočíme na Gen. Svobody a následně seběhneme z kopce na ulici Školní až na Hrnčířskou, a pak Bochenkovou ulicí do cíle, který je opět na náměstí. Více informací a mapu závodu najdete na webu zavodyzjasenek.wz.cz a na facebookové události. Tak běhu zdar a těšíme se na vánoční setkání s vámi! 

ČTVRTÁ NEDĚLE ADVENTNÍ
19.12.2021

ČTVRTÁ NEDĚLE ADVENTNÍ

S ohledem na současnou epidemiologickou situaci jsou letošní plánované hlučínské adventní oslavy omezeny, kulturní program byl zcela zrušen. Zachována je pouze tradiční zapálení 4. adventní svíce pány Milanem a Eduardem Kučovými - tvůrci adventního věnce v 16:30 hodin na Mírovém náměstí.MÁME SAD A SÁZÍME DÁL
17.12.2021

MÁME SAD A SÁZÍME DÁL

O listopadovém státním svátku, který je Dnem boje za svobodu a demokracii a Mezinárodním dnem studentstva, se sešlo osm desítek lidí, kteří se zapojili do výsadby ovocného městského sadu. Ten je umístěn pod Vinnou horou. Vysazeno bylo 37 stromů původních odrůd, pod odborným dozorem Radima Lokoče a městské zahradnice Aleny Gebauerové. Děkuji všem, kteří se zapojili! Poděkování patří ale především Pavlu Kuchejdovi a spolku Agri Nostra, kteří byli iniciátory tohoto počinu. Doufám, že se nový městský sad stane oblíbeným cílem pro trávení volného času v přírodě. Tímto však letošní výsadba neskončila. Výsadbu nových stromů ve městě v průběhu celého podzimu realizovaly Technické služby, kdy bylo vysazeno 38 kusů stromů. Jednalo se o lípy velkolisté, javory, sakury a také dvě vánoční borovice v Darkovičkách a Bobrovníkách. A nesmím opomenout 119 jabloní, které letos dostali naši hlučínští prvňáčci. Těším se již nyní na jaro a na krásu nové zeleně, která nám bude ku prospěchu i k potěše.

ZASÍLÁME VÁM POŠTOVNÍ POUKÁZKU PRO SNAZŠÍ PLATBU ZA KOMUNÁLNÍ ODPAD
16.12.2021

ZASÍLÁME VÁM POŠTOVNÍ POUKÁZKU PRO SNAZŠÍ PLATBU ZA KOMUNÁLNÍ ODPAD

Po novele zákona o místních poplatcích již není možné provádět platbu na jeden variabilní symbol pro celou rodinu. Proto každý poplatník obdrží do schránky svoji poštovní poukázku se svým variabilním symbolem. Neplaťte částku proto pro celou rodinu na jeden variabilní symbol, jak jste byli někteří zvyklí. Jedné osobě tak budou platby nadbývat a ostatním členům rodiny chybět. Pro rok 2022 budou poštovní poukázky opatřeny QR kódem, aby byly platby jednodušší a byly minimalizovány chyby, ke kterým dochází při přepisování variabilních symbolů.

SE ZIMOU PŘICHÁZÍ FOTBALOVÝ KEMP
15.12.2021

SE ZIMOU PŘICHÁZÍ FOTBALOVÝ KEMP

Ve dnech od 27. do 30. 12. se v nafukovací hale a na venkovní umělé trávě areálu FC Hlučín koná zimní příměstský fotbalový kemp pro děti od 6 do 13 let. Děti se mohou během čtyřdenního kempu těšit na 4 tréninkové jednotky denně pod vedením licencovaných trenérů FC Hlučín a Můj Fotbalový Trenér.cz, pod jehož hlavičkou byl kemp uspořádán. Přihlásit se mohou nejen mladí fotbalisté z FC Hlučín, ale také hráči z okolních klubů. Více informací a přihlášky naleznete na stránce www.mujfotbalovytrener.cz/zimni-kemp/.

ZASTAVTE SE NA (NE)VÁNOČNÍ KONCERT NA OKD
14.12.2021

ZASTAVTE SE NA (NE)VÁNOČNÍ KONCERT NA OKD

Zveme Vás na tradiční Vánoční (ne)koncert na OKD, který se uskuteční v sobotu 18. prosince 2021 odpoledne na travnaté ploše u Rodinného Centra Apoštolské církve Hlučín na ulici 1. máje 1258/2. V rámci čtvrtého ročníku se můžete těšit nejen na skvělé pohoštění s vánočním punčem a opékáním klobásek, ale také na bohatý odpolední program. Připravili jsme si pro vás od 16 hodin netradiční betlém, jehož součástí budou i živá zvířátka. Libé melodie a rytmus houslovo - klavírního koncertu vás vánočně naladí od 16:30 hodin. Potěchou pro váš zrak pak bude od 17 hodin ohnivá show od skupiny Phoenix group s motivemGrinch. Odpolední program uzavře ukázka moderního tance v 17:30. Vstup na akci je zdarma a občerstvení bude v prodeji na místě. Těšíme se na každého z vás!

novější1 [...] 20 [...] 37 38 39 40 41 42 43 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 125 starší
load