Město Hlučín

Oficiální stránky města Hlučín

Vyhledávání

Kategorie sekce

Tiskové zprávy

SOCHA SV. JANA NEPOMUCKÉHO ZRESTAUROVÁNA

FA9B5785

Dlouhá desetiletí stál na Dlouhé vsi kamenný sv. Jan Nepomucký a nikdo si jej příliš nevšímal. Tlustá vrstva syntetické barvy na celém povrchu sochy mu na půvabu mnoho nepřidávala. Působil jako ono proslulé ošklivé káčátko, nenápadně a neuměle, takže unikl i pozornosti kunsthistoriků, kteří v minulosti tvořili soupisy památek. Teprve odborné restaurování v letošním roce odhalilo nejedno tajemství.

5.12.2021 | přečteno 252x | skulinova@hlucin | Celý článek
 

DRUHÁ NEDĚLE ADVENTNÍ

ADVENT 2021

S ohledem na současnou epidemiologickou situaci jsou letošní plánované hlučínské adventní oslavy omezeny, kulturní program byl zcela zrušen. Zachována je pouze tradiční zapálení 2. adventní svíce panem starostou Pavlem Paschkem v 16:30 hodin na Mírovém náměstí.

5.12.2021 | přečteno 187x | skulinova@hlucin | Celý článek
 

SHF HUDEBNÍ VÝLETY – DUŠE BAROKA

SHF

Zimní Hudební výlety Svatováclavského hudebního festivalu nabídnou v neděli 5. prosince od 18 hodin prvotřídní adventní koncert v hlučínském kostele sv. Jana Křtitele. Trojlístek opravdových mistrů barokní hudby se zde bude snoubit s trojicí výjimečných moravskoslezských interpretů: představí se první dáma ostravské opery Národního divadla moravskoslezského, sopranistka Eva Dřízgová-Jirušová, přední český klarinetista Igor Františák, který rozezvučí také unikátní historické nástroje (chalumeau), a mladičký klavírní virtuos a varhaník Marek Kozák, který čeří vody současné české scény. Má za sebou řadu oslnivých výsledků v celé plejádě klavírních soutěží, včetně těch nejprestižnějších jako je Mezinárodní klavírní soutěž Fryderyka Chopina ve Varšavě, Pražské jaro či Evropská klavírní soutěž v Brémách a Busoniho soutěž v Bolzanu. Jejich program „Duše baroka“ je pak sestaven z duchovních skladeb jak českých barokních skladatelů v čele se Zelenkou, ale i Černohorským, Vaňhalem či Michnou z Otradovic – tak i celosvětově uznávaných mistrů, jakými byl bezpochyby Bach, Händel či Bononcini. Vstupenky od 200 do 50 korun, děti do 15 let mají vstup zdarma! Více informací a vstupenky on-line na www.shf.cz.

4.12.2021 | přečteno 134x | skulinova@hlucin | Celý článek
 

VYJADŘUJEME ÚCTU A PODĚKOVÁNÍ BRIGÁDNÍMU GENERÁLOVI ING. RADIMU ŘEHULKOVI

DSC 0264

„Nejen za město Hlučín, ale za všechny lidi, děkuji panu Radimu Řehulkovi za dlouholetou práci a pracovní nasazení, kolegialitu, loajalitu, ale také za jeho vstřícnost, lidský přístup a ochotu vždy najít řešení vhodné pro všechny zúčastněné. Veškerými svými počiny šířil dobré jméno Hasičského záchranného sboru ČR i města Hlučína. Díky jeho profesionálnímu i osobnímu nasazení se stal nenahraditelným. Velmi si vážím dlouhodobé úzké spolupráce i mezi městem Hlučínem a složkami záchranného systému, která byla a je dobře znát právě v těch nejkritičtějších chvílích. Díky němu a jeho skvělému týmu kolegů se lidé u nás i ve světě cítí bezpečněji! Neboť právě tento „pocit“ je pro lidi jeden z nejdůležitějších. Děkuji, že jsem měl tu čest jej poznat a spolupracovat s ním,“ poděkoval starosta Paschek.

3.12.2021 | přečteno 341x | skulinova@hlucin | Celý článek
 

MIKULÁŠ NADĚLUJE V DOMEČKU

Mikuláš v DDM

AKCE ZRUŠENA!

Dům dětí a mládeže v Hlučíně srdečně zve všechny děti a jejich rodiče na mikulášskou nadílku, která se uskuteční v sobotu 4. 12. 2021 od 16 hodin na zahradě domu dětí. Pokud chcete obdarovat své děti prostřednictvím Mikuláše, doneste balíčky označené čitelně jménem dítěte nejpozději v pátek 3. 12. 2021. A pokud ještě nevíte, co koupit vašemu miláčkovi k Vánocům, nezoufejte. Pro děti je tradičně připraven velmi oblíbený „Telefon Ježíškovi“. Do kouzelného sluchátka pak děti šeptají svá tajná přání, co by si k Vánocům přály. Občerstvení pro děti je zajištěno z Evropských a strukturálních fondů.

2.12.2021 | přečteno 140x | skulinova@hlucin | Celý článek
 

Na slovíčko...

Na slovíčko 1 12  2021 a dále

Přijďte NA SLOVÍČKO... a projednejte s vedením města Vaše nápady, podněty, stížnosti již dnes v Zámeckém klubu Muzea Hlučínska od 17 hodin. 

Vaše nápady, podněty, stížnosti můžete i zasílat a to na adresu naslovicko@hlucin.cz. Jdeme Vám naproti!

Za Radu města Hlučína Petra Řezáčová a Pavel Paschek.


1.12.2021 | přečteno 49x | skulinova@hlucin | Celý článek
 

AKTUALITY ZE SANACE HLUČÍNSKÉHO JEZERA

DJI 0029

Rekapitulaci prováděných prací v měsíci listopad začneme opět ve „Sportovně-rekreačním areálu Hlučínského jezera“, kde je prováděn největší objem prací spojených s realizací nového opevnění břehů - hlavně dláždění břehů, schodů a sjezdů do jezera kamennou dlažbou. Souběžně s prováděním kamenných dlažeb probíhá i návoz materiálu, rozprostření a úpravy oblázkových pláží. V areálu současně probíhají i práce na přeložce plynovodu a na parkovišti u ulice Celní pokračují práce na zatrubnění Vařešinky. V navazující části stavby - Korytě bezpečnostního přelivu, byl proveden biologický průzkum a následně byly odstraněny křoviny a dřeviny určené ke kácení. Na Pravobřežní hrázi řeky Opavy jsou prováděny rekonstrukce a zkapacitnění dvou stávajících hrázových propustí a zároveň probíhá pokládka geosyntetické bentonitové rohože na návodní straně hráze. Byly zahájeny práce v k. ú. Děhylov, kde úprava pravobřežní hráze končí. V Kozmické části probíhají práce na dokončení přístupové rampy pro pěší k lávce přes Opavu a byly dokončeny terénní úpravy kolem „Čelní hráze“ včetně příjezdové komunikace k lávce přes Juliánku. 


Postup prací je i nadále zaznamenáván pomocí dronu a záběry z něj jsou zveřejňovány na webových stránkách města Hlučína www.hlucin.cz. 

11.8.2020 - aktualizováno 3.1.2022 9:08:33 | přečteno 5220x | skulinova@hlucin | Celý článek
 

SLOVO STAROSTY MĚSTA

SLOVO STAROSTY   foto Kateřina Konečná

Milí spoluobčané.

Měsíc listopad opravdu dostál svému jménu. Téměř všechno listí, které se tak krásně zbarvilo do různých hnědých odstínů, opadalo na zem a vítr je rozfoukával do všech možných koutů v našem městě. Byl to pro většinu z nás signál, že se máme pomalu chystat na zimu. Takže jsme se pustili do práce. Moc děkuji všem, kteří se zapojili do sázení stromů v našem novém městském sadu. Občané města tak získali další místo, které mohou při svých procházkách městem navštívit. Vysadilo se celkem 37 stromů. Nádherně jsme tak oslavili svátek 17. listopadu – Den boje za svobodu a demokracii (1989) a Mezinárodní den studentstva (1939). Připomenutím tohoto dne i pro ostatní bylo velké srdce na balkóně radnice. 

1.12.2021 | přečteno 135x | skulinova@hlucin | Celý článek
 

SLOVO ADVENTNÍ

Advent 2021

Drazí přátelé, farníci, občané města Hlučína, jsem velmi rád, že Vás mohu znovu po měsíci oslovit. První listopadové dny jsme společně vzpomínali na všechny naše blízké zesnulé. Kontakt se smrtí je vždy bolestný – pro každého z nás, přesto je konec listopadu ve znamení radosti a očekávání. Blíží se totiž advent.

30.11.2021 | přečteno 164x | skulinova@hlucin | Celý článek
 

Podpořte nás LAJKEM u projektu "Háčkujeme pro miminka"

háčkujeme pro miminka   hlasování
Podpořte Hlučín svým hlasem! Dejte LAJK projektu "Háčkujeme pro miminka", podpora předčasně narozených dětí i jejich rodičů.http://www.facebook.com/NSZM.CZ/photos/a.4574087286019215/4574012402693370

Již dva roky aktivně spolupracujeme a pravidelně dodáváme chobotničky a další háčkované výrobky neonatologickému oddělení Fakultní nemocnice Ostrava. Z jednorázového dodání chobotniček se stala již pravidelná a dlouhodobá spolupráce. Z bavlněné příze se háčkují chobotničky i oblečení, které jsou určeny předčasně narozeným miminkům.
Hlasování probíhá do 30. 12. 2021.


29.11.2021 - aktualizováno 2.12.2021 11:35:22 | přečteno 237x | skulinova@hlucin | Celý článek
 
< předchozí 1 [...] 6 [...] 20 [...] 40 [...] 47 48 49 50 51 52 53 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 140 [...] 160 [...] 180 [...] 200 [...] 220 [...] 240 [...] 260 [...] 280 [...] 291 další >
 

Městský úřad Hlučín

Telefon: 595 020 211
URL: www.hlucin.cz
Email: podatelna@hlucin.cz

Novinky na mail

 
load