Aktuality

Zastavte se na bleší trhy
04.06.2021

Zastavte se na bleší trhy

Spolek Sousedé 55+ zve srdečně na bleší trhy, které se uskuteční ve dnech 11. a 12. června 2021 od 9 do 16 hodin, a to nově ve vstupním zámeckém prostoru a možná i na nádvoří. Očekáváme spíše mini provedení. Ale těšíme se na každého z vás!

ZA KAŽDÉHO PRVŇÁČKA ZASADÍME STROM
02.06.2021

ZA KAŽDÉHO PRVŇÁČKA ZASADÍME STROM

Jak nejlépe zajistit lepší vzduch, ochlazení okolí v parných dnech, poskytnout vyhledávaný stín, zpevnit půdu před erozí, zkrášlit náš životní prostor, vytvořit útočiště pro zvěř a hmyz? Vrátit se k tradici a sázet stromy. „Stromy jsou, byly a budou symbolem života, stejně jako naše děti. A tak jsme se rozhodli, že spojíme oba symboly života při vítání prvňáčků v našich hlučínských základních školách,” sdělila místostarostka Petra Řezáčová.

Na OKD  bude bezpečněji
05.05.2021

Na OKD bude bezpečněji

Rada města Hlučína přijala návrh „Řešení stavu vzniklého narušování veřejného pořádku na sídlišti OKD v Hlučíně“. 

Výsledky sběru elektroodpadu 2020
03.05.2021

Výsledky sběru elektroodpadu 2020

Díky svým obyvatelům se město Hlučín může za rok 2020 pochlubit sběrem starého elektra určeného ke zpětnému odběru a recyklaci o hmotnosti 55,01 tun. 
Zápisy dětí do hlučínských mateřských škol pro školní rok 2021/2022
19.04.2021

Zápisy dětí do hlučínských mateřských škol pro školní rok 2021/2022

Termíny a místa zápisů k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2021/2022 v jednotlivých mateřských školách zřizovaných městem Hlučínem se letos uskuteční bez osobní přítomnosti dětí a zákonných zástupců v mateřské škole.

Povinné dokumenty k zápisu: žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání, poučení účastníka řízení, seznámení s kritérií; potvrzení lékaře o řádném očkování; kopie rodného listu (bude vrácena s Rozhodnutím o přijetí); dotazník - výběr MŠ a třídy. Podrobnosti k dokumentům a požadavkům jsou uvedeny na webových stránkách každé z MŠ.


UKLIĎME SVĚT! NA DEN ZEMĚ I PO CELÝ ROK NÁS PŘÍRODA POTŘEBUJE!
16.04.2021

UKLIĎME SVĚT! NA DEN ZEMĚ I PO CELÝ ROK NÁS PŘÍRODA POTŘEBUJE!

Hlavní úklidový termín dobrovolnické akce Ukliďme svět, kterou v Česku koordinuje Český svaz ochránců přírody (ČSOP), letos kvůli pandemii posouváme z března až na Den Země 22. dubna. Dobrovolníci však mohou uklízet po celý rok. Počítají se i individuální a rodinné úklidy. ČSOP je zpestří i nejrůznějšími aktivitami zaměřenými na poznávání přírody. Více na www.uklidmesvet.cz. 

On-line Senior bez nehod
15.04.2021

On-line Senior bez nehod

Divadelní představení Senior bez nehod míří k vám.
V pátek 16. 4. 2021 ve 20:15 na Facebooku a Youtube SENIOR BEZ NEHOD.

Elektrokola lze zapůjčit ve sportovní hale
12.04.2021

Elektrokola lze zapůjčit ve sportovní hale

Nově od letošního roku budeme nabízet ve sportovní hale v Hlučíně k zapůjčení 4 horská elektrokola. Tuto možnost jsme využili v rámci projektu Moravskoslezského kraje, a to na podporu elektromobility, turistického ruchu a sportu v naší lokalitě. Pokud nám koronavirová situace dovolí, tak máme pro Vás připravena 2 dámská a 2 pánská elektrokola a půjčovat je budeme každoročně až do konce září.

Sdílená kola se po zimní přestávce vrátila ve větším počtu
09.04.2021

Sdílená kola se po zimní přestávce vrátila ve větším počtu

Ekologicky nejšetrnější, rychlý a efektivní způsob dopravy napříč městem a podpora zdravého životního stylu, to je bikesharing. Rok 2020 byl prvním rokem, kdy ulicemi města Hlučína jezdila sdílená kola Nextbike. Dvacet pět modro stříbrných kol bylo k dispozici v období od 1. března do 31. prosince.  Jednalo se o pilotní projekt, který město finančně podpořilo. Prvních patnáct minut jízdy probíhalo zdarma, od šestnácté minuty platil výpůjčku uživatel.

 


Sítě WIFI4EU v provozu
07.04.2021

Sítě WIFI4EU v provozu

Město Hlučín dokončilo instalaci free wifi sítí spolufinancovaných z grantu Evropské komise v rámci programu Wifi4EU. Občané i návštěvníci města mohou využít nové body pro připojení k bezplatnému internetu umístěné na veřejných prostranstvích.

Velikonoční promluva
05.04.2021

Velikonoční promluva

Milí farníci, bratři a sestry, vážení občané, některé události v našem životě spojujeme se slovem „rození“. Říkáme, že se rodí nový člověk. Rodí se nový den. Rodí se umělecké dílo. Rodí se velký sportovní úspěch. Rodí se svoboda. Rodí se láska. Velmi brzy spojí všechny křesťany na světě Velikonoce a slavnost Vzkříšení Krista. Také k těmto dnům můžeme přidat slovo „zrození”. Vždyť oslavujeme narození naší křesťanské víry. Víry, která má hluboké kořeny v minulosti českého národa. Současná situace, kdy jsme ohrožování nemocí, smrtí, kdy jsme pohlcení obavami a strachem, kdy je omezována naše svoboda, nás vybízí k tomu, abychom tuto ztracenou víru znovu hledali, abychom se k ní vrátili, abychom se obrátili. Kristus po svém zmrtvýchvstání řekl apoštolům a ženám: „Nebojte se!“

novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 56 57 58 59 60 61 62 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 132 starší
load