Aktuality

Přijďte dnes Na slovíčko...
04.08.2021

Přijďte dnes Na slovíčko...

Projednejste s vedením města Vaše nápady, podněty, stížnosti na neformální úrovni. Jsme tu pro vás 5 dní v týdnu v rámci úřadu, ale také vždy jednu středu v měsíci v Zámeckém klubu Muzea Hlučínska od 17 hodin. Vaše nápady, podněty, stížnosti můžete zasílat na adresu naslovicko@hlucin.cz. Jdeme Vám naproti!

Za Radu města Hlučína Petra Řezáčová a Pavel Paschek.


SVÁ JUBILEA OSLAVÍ SPOLEČNĚ V ZÁŘÍ
02.08.2021

SVÁ JUBILEA OSLAVÍ SPOLEČNĚ V ZÁŘÍ

V letošním roce oslaví mnozí naši spoluobčané svá krásná životní jubilea. Setkání jubilantů patří mezi pravidelné akce s vysokou návštěvností a kladným ohlasem. Proto v této pěkné tradici vedení města pokračuje. Setkání oslavenců, kteří v letošním roce dovrší osmdesáti a více let, uspořádá město Hlučín ve středu 23. září 2021 v Kulturním domě Hlučín.

HLUČÍNSKÝ PĚVECKÝ SBOR SE PREZENTOVAL V LUHAČOVICÍCH
30.07.2021

HLUČÍNSKÝ PĚVECKÝ SBOR SE PREZENTOVAL V LUHAČOVICÍCH

Po nucené osmiměsíční pauze byly sboristky Hlučínského pěveckého sboru osloveny s nabídkou reprezentovat Hllučínsko na dalším ročníku přehlídky sborového zpívání v Luhačovicích – Cantate 2021, která se uskutečnila v sobotu 19. června.


AUTOMATICKÉ EXTERNÍ DEFIBRILÁTORY (AED) JSOU PŘIPRAVENY
26.07.2021

AUTOMATICKÉ EXTERNÍ DEFIBRILÁTORY (AED) JSOU PŘIPRAVENY

Město Hlučín a jeho organizační složky disponují momentálně třemi automatickými externími defibrilátory – přístroji, které pomáhají zachraňovat život při zástavě srdce. Rozmístilo je tam, kde se mohou nejvíce hodit: jeden má k dispozici Městská policie Hlučín ve svém vozidle, jeden je v autě Jednotky sboru dobrovolných hasičů Hlučín a jeden v kulturním domě v Hlučíně. Strážníci a hasiči je tak mohou použít v terénu, v kulturním domě se na akcích schází větší množství osob a je větší pravděpodobnost, že by zde AED mohl pomoci.


Zveme do letního kina v Darkovičkách
23.07.2021

Zveme do letního kina v Darkovičkách

Nenechte si ujít film PŘÍLIŠ OSOBNÍ ZNÁMOST, který bude na programu letního kina na hřišti FK Hlučín v Darkovičkách v sobotu 31. 7. 2021 po 21.30.
Gyzd Cup
20.07.2021

Gyzd Cup

První ročník florbalového turnaje Gyzd Cup se uskutečnil dne 10.7.2021 v areálu ZŠ Rovniny. Na dvou venkovních hřištích s rozměry 22x11 metrů se utkalo celkem 12 týmů z Moravskoslezského i Olomouckého kraje.  Klasický formát letních turnajů s brankářem a třemi hráči v poli nabídl rychlou a záživnou hru, která ještě vygradovala během vyřazovací části turnaje, kdy se odehrálo několik strhujících zápasů. Po zásluze si pohár za první místo odvezl tým Mokrý Banditi, ve kterém se představilo i několik extraligových hráčů. Druzí se umístili hráči týmu IBK Aces z Mohelnice a třetí místo vybojovali hráči domácího výběru FBC Hlučín.

JIŘÍ NEMINÁŘ JE HLUČÍNSKOU OSOBNOSTÍ ROKU 2020
19.07.2021

JIŘÍ NEMINÁŘ JE HLUČÍNSKOU OSOBNOSTÍ ROKU 2020

Osobností roku 2020 ve městě Hlučíně byl vyhlášen PhDr. Jiří Neminář, který se narodil v roce 1989 v Ostravě. Po maturitě na Mendelově gymnáziu v Opavě vystudoval historii na Univerzitě Karlově. V současnosti pracuje v Muzeu Hlučínska jako historik a muzejní pedagog. Věnuje se především Hlučínsku, problematice bývalých vojáků Wehrmachtu, československého zahraničního odboje a didaktice dějepisu. Podílí se na realizaci databáze hlučínských vojáků pod názvem Hultschiner Soldaten. Publikoval desítky článků a podílel se na tvorbě čtyř publikací. Je spoluautorem vlastivědného kufříku a v současnosti pracuje na tvorbě učebnice regionální vlastivědy. Je členem Společnosti přátel Muzea Hlučínska a redakční rady vlastivědného časopisu Hlučínsko. Díky svým odborným znalostem a skvělým prezentačním a komunikačním dovednostem reprezentuje Hlučín a Hlučínsko nejen u nás, ale i v zahraničí. Gratulujeme k ocenění a přejeme mnoho úspěšných let v profesním i v osobním životě!


Jsou šikovné a baví je pomáhat...
16.07.2021

Jsou šikovné a baví je pomáhat...

Řeč je o ženách, které rády háčkují malé chobotničky, čepičky, ponožky a zvířátka pro předčasně narozená miminka. Jde o unikátní, velmi půvabné ruční výtvory vyrobené podle speciálních požadavků. Malé háčkované chobotničky dávají miminkům potřebný pocit bezpečí. Nedonošená miminka jsou v inkubátorech klidnější a háčkované chobotničky napomáhají v oblasti léčby a zlepšování psychického i fyzického stavu. V roce 2019 zástupci města první uháčkované chobotničky předali na neonatologické oddělení FN Ostrava. V průběhu loňského a letošního roku se řady místních dobrovolnic rozrostly a do projektu se postupně zapojily také ženy z jiných měst. Díky šikovným rukám dobrovolnic putují na stejné oddělení FN Ostrava pro nedonošené děti nejen ručně uháčkované chobotničky, ale také ponožky a čepičky, které velikostí odpovídají potřebám nedonošených miminek a zajistí jim teplo i pohodlí v prvních dnech života. Na maminky předčasně narozených dětí je také pamatováno v podobě drobných dárků - uháčkovaných srdíček. Malý dárek v tento moment potěší a udělá radost v nelehké situaci. Jsme všichni rádi, že se tento nápad podařilo zrealizovat a že se nám ozývá stále více lidí ochotných chobotničky a další zvířátka vyrobit a darovat. Město Hlučín je součásti projektu, který zpříjemňuje a usnadňuje první dny života.  Poděkování patří všem úžasným dámám, které se na výrobě podílely a do projektu se dobrovolně zapojily. Konkrétně Ireně Kubínové a Evě Prymusové z Hlučína, Ivoně Barabaschové z Malánek, Jiřině Řehořové z Bobrovníků,  Aleně Galusové z Olomouce, Heleně Rambeuskové z Ostravy, Marceli Gregorové z Lipníku nad Bečvou. Poděkování patří také nejmladší člence týmu Evičce Lasákové, žačce hlučínské základní školy.

Chcete-li se také zapojit, podrobnosti k projektu pomoci nejmladším poskytne odbor rozvoje a školství MěÚ Hlučín, 595020295, krejzlova@hlucin.cz.eTwinning na ZŠ Hornická
14.07.2021

eTwinning na ZŠ Hornická

V letošním roce se nám opět podařilo i v době distanční výuky úspěšně dokončit zajímavý projekt Heroes, jehož hlavním tématem byly národní mytické postavy a národní hrdinové zúčastněných zemí. Žáci 6. ročníku spolupracovali se školami z Řecka, Itálie a Turecka, plnili různorodé projektové aktivity a pravidelně se setkávali se svými partnery v online setkáních. 

novější1 [...] 20 [...] 40 [...] 54 55 56 57 58 59 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 132 starší
load