Aktuality

STROMY DĚTEM I DO SADU, A POLNÍ CESTY VŠEM
27.08.2021

STROMY DĚTEM I DO SADU, A POLNÍ CESTY VŠEM

Dlouhou dobu jsme se snažili nalézt způsob, jak dostat další stromy do města či do zahrad občanů Hlučína a podpořit tak ekosystém v našem městě. Věříme, že jsme nakonec našli velmi elegantní řešení. Každý letošní prvňáček dostane poukaz na jednu jabloň, bude jich tedy celkem 123. Zároveň 1. září zasadíme jabloň na zahradě ZŠ Tyršova. Čeká nás výsadba devíti javorů stříbrných v Darkovičkách a také výsadba původních ovocných stromů do nového městského sadu, který již od jara vzniká pod Vinnou horou s odborným dozorem Radima Lokoče (odborník na historické odrůdy stromů). Snažíme se přistupovat k obnově ekosystému a snížení nepříznivých účinků povodní a sucha na Hlučínsku systematicky a komplexně.

Nabídka práce v Dětské rehabilitaci Hlučín
26.08.2021

Nabídka práce v Dětské rehabilitaci Hlučín

Dětská rehabilitace Hlučín hledá kolegy do svého pracovního týmu: 

• administrativního zaměstnance k zajišťování mzdové a personální agendy v kombinaci s další kancelářskou činností, plný úvazek s nástupem podzim 2021 

• fyzioterapeuta, plný úvazek s nástupem 04/2022 

• zaměstnance k zajišťování úklidu, částečný úvazek s nástupem 03/2022 

Nabízíme malý pracovní kolektiv, zaměstnanecké bonusy, pomoc se zapracováním. Více informací na www.drh.cz nebo tel. 595 041 458

VÝSTAVA HURÁ LÉTO JEN DO 28. 9. 2021
25.08.2021

VÝSTAVA HURÁ LÉTO JEN DO 28. 9. 2021

V éře volného pohybu a prakticky neomezeného cestování, se už pomalu nechce věřit, co obnášela taková dovolená „za socíku“. O návštěvě kapitalistické ciziny si obyčejný člověk mohl nechat zdát. Požadované formality, jako byl devizový příslib a výjezdní doložka, se totiž nelehce získávaly. Pokud člověk toužil vidět moře, musel vzít za vděk některým ze spřátelených socialistických států, jako byla Jugoslávie, Polsko, Bulharsko nebo Východní Německo. Pro řadu pracujících však i taková dovolená představovala příliš nákladný podnik, a tak trávili dovolenou v Československu po kempech, na chalupách, nebo v rekreačních střediscích ROH. Jak taková dovolená vypadala, ukazuje nová výstava Hurá léto v Muzeu Hlučínska. Těšit se můžete na přehršel retro exponátů, které nejednomu z návštěvníků jistě připomenou časy bezstarostného mládí. Protože je výstava určena i dětem, tak se bohužel nedozvíte, proč jezdili dědeček s babičkou do NDR, aby tam mohli trávit dovolenou v duchu FKK, ale i tak se jedná o téměř vyčerpávající tematizaci dovolené a cestování za socialismu. Výstava byla připravena ve spolupráci s Muzeem Náchodska a Ostravským muzeem a potrvá do 28. září 2021.

DOTAZNÍK K TVORBĚ STUDIE VYUŽITÍ HLUČÍNSKÉHO JEZERA
24.08.2021

DOTAZNÍK K TVORBĚ STUDIE VYUŽITÍ HLUČÍNSKÉHO JEZERA

Vážení občané, rádi bychom znali Vaše názory, návrhy a postřehy na vhodné využití Hlučínského jezera po provedení nutných technických opatření, jež nyní probíhají v souvislosti s projektem „Sanace, rekultivace a revitalizace území po těžbě štěrkopísku u Hlučína“. Budou podkladem pro zpracování ideové koncepční studie, která by měla sloužit jako výchozí podklad pro zpracování dalších podrobnějších architektonických studií a projektů.
Studie bude částečně vycházet z výše uvedeného projektu. Záměrem je vytvoření hodnotného přírodně krajinářského parku se sportovně rekreačním využitím. Vzhledem k tomu, že jezero se nachází na území několika obcí a je užíváno k rozličným účelům, je cílem studie navrhnout koordinaci záměrů a požadavků na využití jezera vyplývající ze zájmů jednotlivých obcí, institucí, sdružení a obyvatel. Termín vyplnění dotazníku je stanoven do 27. 9. 2021. Předem děkujeme za zodpovězení otázek. Následné projednání návrhů a postřehů na vhodné využití Hlučínského jezera se uskuteční v rámci velkého Kulatého stolu dne 7. 10. 2021 od 16 hodin v KD Hlučín.  
FC HLUČÍN ZAKLÁDÁ DÍVČÍ FOTBALOVÉ TÝMY
24.08.2021

FC HLUČÍN ZAKLÁDÁ DÍVČÍ FOTBALOVÉ TÝMY

Ženský fotbal se po letech vrací do Hlučína! Nadšené trenérky Barbora Křížkovská, Barbora Malohlavová a Jana Mentlíková povedou tréninky dívčího fotbalu od kategorie přípravek po žákyně. Dívčí fotbal se těší stále větší oblibě, a pokud máte doma sportovně založenou slečnu, budeme se na ni těšit. Zájemci se mohou ozvat paní Malohlavové na telefonním čísle +420 777 760 780.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ATELIÉRU VIRIDIAN
10.08.2021

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ATELIÉRU VIRIDIAN

Ve čtvrtek 12. srpna 2021 bude v čase od 9 do 20 hodin v Ateliéru Viridian na Hrnčířské ulici číslo 20 v Hlučíně den otevřených dveří. "Za dobu nuceného uzavření ateliéru jsme Viridian rozšířili o další místnosti, také jsme zastřešili balkón, ze kterého je teď skvělé místo k práci i relaxaci. Přijďte alespoň na chvíli nasát tvůrčí atmosféru a popovídat si o všem, co vás zajímá. Pozvěte i své přátele, věříme, že se i jim bude ve Viridianu líbit," uvedla  zakladatelka ateliéru Elen Thiemlová.
Více informací o akcích Viridianu najdete na www.viridian.cz.

Nabídka práce
09.08.2021

Nabídka práce

Hledáme zaměstnance na dohodu o provedení práce do kuchyně v Domově pod Vinnou horou. Jedná se o čištění zeleniny 3x v týdnu na 3 - 4 hodiny. Požadujeme zdravotní průkaz, samostatnost, spolehlivost, trestní bezúhonnost a chuť pracovat. Vhodné také pro aktivní seniory. Nabízíme odměnu ve výši 100 Kč/hod. Možnost nástupu ihned nebo dle domluvy.
Kontaktní osoba: paní Helena Schreierová, zástupce vedoucí stravovacího a technického provozu, tel.: 595 020 578, 602 523 957, e-mail: stravovani@ddhlucin.cz.

Pozvání na „Hlučínskou krmášovu jízdu veteránů“
09.08.2021

Pozvání na „Hlučínskou krmášovu jízdu veteránů“

U příležitosti hlučínského krmáše pořádá Automotoklub Hlučín - Klub historických vozidel setkání veteranistů na „Hlučínské krmášové jízdě veteránů“. Startuje se z Mírového náměstí 4. září 2021.  Zváni jsou nejen příznivci motorismu, ale zvláště pak fandové historických vozidel.

Den otevřených dveří – prohlídky sportovního a rekreačního zázemí již dnes!
07.08.2021

Den otevřených dveří – prohlídky sportovního a rekreačního zázemí již dnes!

Nenechte si ujít slavnostní otevření několika investičních projektů města Hlučína realizovaných v loňském a letošním roce. Můžete se těšit na prohlídku nově zrekonstruované recepce a sauny ve sportovní hale a na prohlídku nově vybudovaného zázemí pro fotbalisty FC Hlučín a volejbalisty TJ Hlučín. V průběhu dne je připraven doprovodný sportovní i kulturní program a občerstvení. Vystoupí Anna Julie Slováčková & band, Štěpán Soukup a MARIAN 333.

Podílejte se na obnově varhan
06.08.2021

Podílejte se na obnově varhan

Restaurátorská rekonstrukce varhan z Červeného kostela se již realizuje ve specializované dílně pana Ivana Červenky s cílem “znovu jej přivést k životu”. Přicházíme tedy s výzvou hlavně pro pamětníky. Pro vytvoření původního vzhledu fládrovaného povrchu potřebujeme fotografie, obrázky varhan či další dokumenty, které můžete doručit osobně na Městský úřad Hlučín paní Haně Pitříkové, nebo jej zaslat elektronicky na pitrikova@hlucin.cz. Předem děkujeme!

Přijďte dnes Na slovíčko...
04.08.2021

Přijďte dnes Na slovíčko...

Projednejste s vedením města Vaše nápady, podněty, stížnosti na neformální úrovni. Jsme tu pro vás 5 dní v týdnu v rámci úřadu, ale také vždy jednu středu v měsíci v Zámeckém klubu Muzea Hlučínska od 17 hodin. Vaše nápady, podněty, stížnosti můžete zasílat na adresu naslovicko@hlucin.cz. Jdeme Vám naproti!

Za Radu města Hlučína Petra Řezáčová a Pavel Paschek.


novější1 [...] 20 [...] 40 41 42 43 44 45 46 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 119 starší
load