Aktuality

Nabídka práce
09.08.2021

Nabídka práce

Hledáme zaměstnance na dohodu o provedení práce do kuchyně v Domově pod Vinnou horou. Jedná se o čištění zeleniny 3x v týdnu na 3 - 4 hodiny. Požadujeme zdravotní průkaz, samostatnost, spolehlivost, trestní bezúhonnost a chuť pracovat. Vhodné také pro aktivní seniory. Nabízíme odměnu ve výši 100 Kč/hod. Možnost nástupu ihned nebo dle domluvy.
Kontaktní osoba: paní Helena Schreierová, zástupce vedoucí stravovacího a technického provozu, tel.: 595 020 578, 602 523 957, e-mail: stravovani@ddhlucin.cz.

Pozvání na „Hlučínskou krmášovu jízdu veteránů“
09.08.2021

Pozvání na „Hlučínskou krmášovu jízdu veteránů“

U příležitosti hlučínského krmáše pořádá Automotoklub Hlučín - Klub historických vozidel setkání veteranistů na „Hlučínské krmášové jízdě veteránů“. Startuje se z Mírového náměstí 4. září 2021.  Zváni jsou nejen příznivci motorismu, ale zvláště pak fandové historických vozidel.

Den otevřených dveří – prohlídky sportovního a rekreačního zázemí již dnes!
07.08.2021

Den otevřených dveří – prohlídky sportovního a rekreačního zázemí již dnes!

Nenechte si ujít slavnostní otevření několika investičních projektů města Hlučína realizovaných v loňském a letošním roce. Můžete se těšit na prohlídku nově zrekonstruované recepce a sauny ve sportovní hale a na prohlídku nově vybudovaného zázemí pro fotbalisty FC Hlučín a volejbalisty TJ Hlučín. V průběhu dne je připraven doprovodný sportovní i kulturní program a občerstvení. Vystoupí Anna Julie Slováčková & band, Štěpán Soukup a MARIAN 333.

Podílejte se na obnově varhan
06.08.2021

Podílejte se na obnově varhan

Restaurátorská rekonstrukce varhan z Červeného kostela se již realizuje ve specializované dílně pana Ivana Červenky s cílem “znovu jej přivést k životu”. Přicházíme tedy s výzvou hlavně pro pamětníky. Pro vytvoření původního vzhledu fládrovaného povrchu potřebujeme fotografie, obrázky varhan či další dokumenty, které můžete doručit osobně na Městský úřad Hlučín paní Haně Pitříkové, nebo jej zaslat elektronicky na pitrikova@hlucin.cz. Předem děkujeme!

Přijďte dnes Na slovíčko...
04.08.2021

Přijďte dnes Na slovíčko...

Projednejste s vedením města Vaše nápady, podněty, stížnosti na neformální úrovni. Jsme tu pro vás 5 dní v týdnu v rámci úřadu, ale také vždy jednu středu v měsíci v Zámeckém klubu Muzea Hlučínska od 17 hodin. Vaše nápady, podněty, stížnosti můžete zasílat na adresu naslovicko@hlucin.cz. Jdeme Vám naproti!

Za Radu města Hlučína Petra Řezáčová a Pavel Paschek.


SVÁ JUBILEA OSLAVÍ SPOLEČNĚ V ZÁŘÍ
02.08.2021

SVÁ JUBILEA OSLAVÍ SPOLEČNĚ V ZÁŘÍ

V letošním roce oslaví mnozí naši spoluobčané svá krásná životní jubilea. Setkání jubilantů patří mezi pravidelné akce s vysokou návštěvností a kladným ohlasem. Proto v této pěkné tradici vedení města pokračuje. Setkání oslavenců, kteří v letošním roce dovrší osmdesáti a více let, uspořádá město Hlučín ve středu 23. září 2021 v Kulturním domě Hlučín.

HLUČÍNSKÝ PĚVECKÝ SBOR SE PREZENTOVAL V LUHAČOVICÍCH
30.07.2021

HLUČÍNSKÝ PĚVECKÝ SBOR SE PREZENTOVAL V LUHAČOVICÍCH

Po nucené osmiměsíční pauze byly sboristky Hlučínského pěveckého sboru osloveny s nabídkou reprezentovat Hllučínsko na dalším ročníku přehlídky sborového zpívání v Luhačovicích – Cantate 2021, která se uskutečnila v sobotu 19. června.


AUTOMATICKÉ EXTERNÍ DEFIBRILÁTORY (AED) JSOU PŘIPRAVENY
26.07.2021

AUTOMATICKÉ EXTERNÍ DEFIBRILÁTORY (AED) JSOU PŘIPRAVENY

Město Hlučín a jeho organizační složky disponují momentálně třemi automatickými externími defibrilátory – přístroji, které pomáhají zachraňovat život při zástavě srdce. Rozmístilo je tam, kde se mohou nejvíce hodit: jeden má k dispozici Městská policie Hlučín ve svém vozidle, jeden je v autě Jednotky sboru dobrovolných hasičů Hlučín a jeden v kulturním domě v Hlučíně. Strážníci a hasiči je tak mohou použít v terénu, v kulturním domě se na akcích schází větší množství osob a je větší pravděpodobnost, že by zde AED mohl pomoci.


Zveme do letního kina v Darkovičkách
23.07.2021

Zveme do letního kina v Darkovičkách

Nenechte si ujít film PŘÍLIŠ OSOBNÍ ZNÁMOST, který bude na programu letního kina na hřišti FK Hlučín v Darkovičkách v sobotu 31. 7. 2021 po 21.30.
Gyzd Cup
20.07.2021

Gyzd Cup

První ročník florbalového turnaje Gyzd Cup se uskutečnil dne 10.7.2021 v areálu ZŠ Rovniny. Na dvou venkovních hřištích s rozměry 22x11 metrů se utkalo celkem 12 týmů z Moravskoslezského i Olomouckého kraje.  Klasický formát letních turnajů s brankářem a třemi hráči v poli nabídl rychlou a záživnou hru, která ještě vygradovala během vyřazovací části turnaje, kdy se odehrálo několik strhujících zápasů. Po zásluze si pohár za první místo odvezl tým Mokrý Banditi, ve kterém se představilo i několik extraligových hráčů. Druzí se umístili hráči týmu IBK Aces z Mohelnice a třetí místo vybojovali hráči domácího výběru FBC Hlučín.

JIŘÍ NEMINÁŘ JE HLUČÍNSKOU OSOBNOSTÍ ROKU 2020
19.07.2021

JIŘÍ NEMINÁŘ JE HLUČÍNSKOU OSOBNOSTÍ ROKU 2020

Osobností roku 2020 ve městě Hlučíně byl vyhlášen PhDr. Jiří Neminář, který se narodil v roce 1989 v Ostravě. Po maturitě na Mendelově gymnáziu v Opavě vystudoval historii na Univerzitě Karlově. V současnosti pracuje v Muzeu Hlučínska jako historik a muzejní pedagog. Věnuje se především Hlučínsku, problematice bývalých vojáků Wehrmachtu, československého zahraničního odboje a didaktice dějepisu. Podílí se na realizaci databáze hlučínských vojáků pod názvem Hultschiner Soldaten. Publikoval desítky článků a podílel se na tvorbě čtyř publikací. Je spoluautorem vlastivědného kufříku a v současnosti pracuje na tvorbě učebnice regionální vlastivědy. Je členem Společnosti přátel Muzea Hlučínska a redakční rady vlastivědného časopisu Hlučínsko. Díky svým odborným znalostem a skvělým prezentačním a komunikačním dovednostem reprezentuje Hlučín a Hlučínsko nejen u nás, ale i v zahraničí. Gratulujeme k ocenění a přejeme mnoho úspěšných let v profesním i v osobním životě!


novější1 [...] 20 [...] 37 38 39 40 41 42 43 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 115 starší
load