Aktuality

SOUBORY STRUNKA A STRUNEČKA SLAVÍ ÚSPĚCHY
07.04.2022

SOUBORY STRUNKA A STRUNEČKA SLAVÍ ÚSPĚCHY

V minulém měsíci uspořádala Základní umělecká škola P. J. Vejvanovského, Hlučín, Okresní přehlídku smyčcových nástrojů a orchestrů v Obřadní síni MěÚ v Hlučíně, na které se představily dva úspěšné soubory naší školy: Strunka a Strunečka. Obě tato seskupení založila a vede houslistka a učitelka školy paní Andrea Poštulková. Soubory doplňují také žáci violoncellové třídy Ilony Kučerové a klavírní třídy Heleny Mižičové.

ZÁJEZD PRO SENIORY ZA HISTORIÍ, VÍNEM I OKURKAMI
06.04.2022

ZÁJEZD PRO SENIORY ZA HISTORIÍ, VÍNEM I OKURKAMI

Město Hlučín pořádá pro seniory letos dva poznávací zájezdy. Tématem zájezdu bude úctyhodná historie Znojemska. Zájezdy se uskuteční ve dvou termínech, na jaře 25. května a na podzim 7. září.

Na slovíčko...
05.04.2022

Na slovíčko...

Přijďte za námi NA SLOVÍČKO...
Projednejte s vedením města Vaše nápady, podněty, stížnosti již tuto středu v Zámeckém klubu Muzea Hlučínska od 17 hodin. Vaše nápady, podněty, stížnosti můžete zasílat také na adresu naslovicko@hlucin.cz. Jdeme Vám naproti!

Za Radu města Hlučína Petra Řezáčová a Pavel Paschek
VELIKONOČNÍ KREATIV
04.04.2022

VELIKONOČNÍ KREATIV

Velikonoční jarmark spojený s prodejem rukodělných výrobků. Ukázky ručních prací. Farmářské trhy před kulturním domem. Dílničky pro děti pod vedením Domu dětí a mládeže Hlučín.

KŘÍŽOVÁ CESTA SE VRACÍ DO HLUČÍNA
02.04.2022

KŘÍŽOVÁ CESTA SE VRACÍ DO HLUČÍNA

Hlučínský soubor Gaudi musicae se po vynucené "porodní" přestávce vrací zpět. Během této doby se v souboru narodilo devět dětí. Momentálně na zkouškách oprašujeme skladby starých mistrů, během kterých následně v dubnu uvidíte ve čtrnácti obrazech poslední část života Ježíše Krista. Se souborem vystoupí také zpěvačky Ester Drastíková a Petra Řezáčová, sólový kytarista Antonín Viliš a scénickou část obstará jako již tradičně Jan Krejčíř. Těšíme se na vás v neděli 3. dubna v 16 hodin v kostele sv. Jana Křtitele v Hlučíně.Světový den porozumění autismu
02.04.2022

Světový den porozumění autismu

Dnes 2. dubna je Světový den porozumění autismu a začíná měsíc autismu, který je součástí osvětové kampaně, do které se aktivně zapojuje i Hlučín. Na radnici pracujeme na tom, aby asistenční, odlehčovací a pobytové služby byly kvalitní a dostupné všem, kteří je potřebují. Klientům všech postižení, i těm náročným na péči. Jsme tu pro vás! 

Od dnešního dne přijímáme návrhy do participativního rozpočtu
01.04.2022

Od dnešního dne přijímáme návrhy do participativního rozpočtu

Participativní rozpočet je způsob, jak mohou občané města aktivně vstoupit do procesu rozhodování o rozvoji svého města a ovlivnit tak, na co budou vynaloženy veřejné finance. Zahrnuje sérii kroků ze strany občanů od přípravy návrhu, diskusi s okolím a rozpracování návrhu, až po podání návrhu a veřejnou prezentaci. 

ROZSVIŤME HLUČÍN MODŘE
01.04.2022

ROZSVIŤME HLUČÍN MODŘE

Připojte se k nám k účasti na osvětové kampani "Rozsviťme se modře 2022" v Hlučíně u příležitosti Světového dne porozumění autismu, který byl stanoven na 2. dubna. Jednotícím prvkem celosvětové kampaně je modrá barva, která je barvou komunikace, tedy oblasti, ve které lidé s autismem potřebují nejvíce pochopení a podpory. Upozornit na potřebu většího porozumění lidem s autismem i na úskalí jejich života můžete pomoci v průběhu celého dubna, a to třeba nasvícením Vaší budovy do modré barvy, rozsvícením modrého světla ve Vašich domovech či oblečením do modré. Děkujeme!PŘEHLED TERMÍNŮ ZÁPISŮ K POVINNÉ ŠKOLNÍ DOCHÁZCE
31.03.2022

PŘEHLED TERMÍNŮ ZÁPISŮ K POVINNÉ ŠKOLNÍ DOCHÁZCE

Zápisy k povinné školní docházce ve školním roce 2022/2023 proběhnou v hlučínských školách v průběhu měsíce dubna. Povinná školní docházka začíná počátkem školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne šestého roku věku, pokud mu není povolen odklad. Zápisy pro školní rok 2022/2023 se týkají dětí narozených od 1. září 2015 do 31. srpna 2016.

POMOZTE S NÁMI LIDEM NA UKRAJINĚ
31.03.2022

POMOZTE S NÁMI LIDEM NA UKRAJINĚ

Rada města Hlučína se znepokojením sleduje vyhrocenou situaci na území svrchovaného státu Ukrajina. Největší obavy jsou směřovány k civilním osobám. Proto se rozhodla činit takové kroky, které by ve spolupráci s Charitou Hlučín a dalšími organizacemi vedly k zajištění materiální či finanční pomoci těmto osobám. Pomozte i vy lidem zasaženým válkou: č. ú.: 2800779701/2010, VS: 222 - Pomoc obětem konfliktu.

POZVÁNÍ NA ZASTUPITELSTVO
31.03.2022

POZVÁNÍ NA ZASTUPITELSTVO

Přijměte pozvání na 26. zasedání Zastupitelstva města Hlučína, které se uskuteční ve čtvrtek 7. dubna 2022 od 15 hodin v Kulturním domě v Hlučíně. Jednání je veřejné, projednávání se mohou zúčastnit všichni občané.

S KARTOU MULTISPORT BENEFIT NOVĚ I DO SPORTOVNÍ HALY V HLUČÍNĚ
30.03.2022

S KARTOU MULTISPORT BENEFIT NOVĚ I DO SPORTOVNÍ HALY V HLUČÍNĚ

Od 1. dubna 2022 jsme rozšířili nabídku využití sportovních benefitů o spolupráci s firmou MultiSport Benefit. Od tohoto data můžete čerpat výhody při návštěvě bowlingu, sauny a skupinového cvičení ve sportovní hale Hlučín a také při pronájmu badmintonových kurtů nejen v této hale, ale také v tělocvičnách Bobrovníky a Darkovičky.

novější1 [...] 20 [...] 37 38 39 40 41 42 43 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 120 [...] 132 starší
load