Aktuality

Užijte si wellness, sport i zábavu
08.11.2021

Užijte si wellness, sport i zábavu

Užijte si podzimní i zimní měsíce ve sportovní hale Hlučín. Nabízíme zde nově zrekonstruované wellness s finskou a parní saunou a největším ochlazovacím bazénem v ČR.

Průzkum zájmu o kotlíkové dotace  v Moravskoslezském kraji - 4. výzva
07.11.2021

Průzkum zájmu o kotlíkové dotace v Moravskoslezském kraji - 4. výzva

Krajský úřad Moravskoslezského kraje zjišťuje zájem potenciálních žadatelů o kotlíkovou dotaci. Tento průzkum bude sloužit jako podklad pro žádost kraje o finanční prostředky Evropské unie na kotlíkové dotace pro občany v našem kraji. Čím více odpovědí shromáždíme, tím více prostředků bude na výměny kotlů v Moravskoslezském kraji z EU poskytnuto. Vyplnění formuláře Vám zabere max. 5 minut a nezavazuje Vás k následnému podání žádosti o kotlíkovou dotaci v roce 2022.

V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit:
tel.: 595 622 355 (kotlíková linka)
e-mail: kotliky@msk.cz

Hlučín má nové kontejnery na textil
06.11.2021

Hlučín má nové kontejnery na textil

Od 1. října 2021 nově zajišťuje svoz nepotřebného textilu a obuvi společnost DIMATEX CS, spol. s r.o., která sváží odpad po celé České republice. Působí v oblasti svozu a recyklace textilu od roku 1991, ve  Stráži nad Nisou provozuje vlastní třídící linku, kde se třídí materiál na nositelné oděvy, poškozený textil a nepoužitelný textil, který končí na skládce. 

DEN VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ
04.11.2021

DEN VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ

Informační centrum Hlučín se letos stane sbírkový místem v rámci Dne válečných veteránů. Díky vašemu přispění do sbírky tak bude umožněno Paměti národa nejen dokumentovat a uchovávat příběhy dalších válečných veteránů a hrdinů ve svém  archivu, ale také jim prostřednictvím Centra pomoci Paměti národa pomůžete ulehčit každodenní starosti současnosti. Sbírka probíhá ve dnech 1. - 30. 11. 2021.
Úžasná svatba
04.11.2021

Úžasná svatba

Na tuhle svatbu hned tak nezapomenete! Ostatně není divu, protože když se člověk snaží, aby něco bylo naprosto dokonalé a úžasné, nakonec se mu to vždy vymkne z rukou! V den svatby se ženich probudí v posteli ve svatebním apartmá se zcela neznámou dívkou. Protože jeho nastávající má dorazit během několika minut, začne vymýšlet plán, jak vše zakamuflovat a na poslední chvíli svou svatbu zachránit. 

Hlučínské památky na informačních cedulích, novém webu a ve stolním kalendáři 2022
03.11.2021

Hlučínské památky na informačních cedulích, novém webu a ve stolním kalendáři 2022

Stojí okolo nás a tvoří každodenní kulisu našich životů. Některé jsou nám přirozeně známy. Jiné v běžném shonu automaticky přehlížíme nebo si neuvědomujeme jejich estetický či historický význam. V každém případě si zaslouží naši péči a pozornost. Jsou kulturním dědictvím našeho města. Jsou zašlou vzpomínkou na doby, kdy Hlučín býval nenápadným městečkem s drobnými uličkami, selskými statky a dvojjazyčnými nápisy na vývěsních štítech.

Na slovíčko... již dnes
03.11.2021

Na slovíčko... již dnes

Vaše nápady, podněty, stížnosti projednáme již dnes 3. 11. 2021 v Zámeckém klubu Muzea Hlučínska od 17 hodin. Nebo je zašlete na adresu naslovicko@hlucin.cz. 

Za Radu města Hlučína Petra Řezáčová a Pavel Paschek. Těšíme se na Vás.


Cestovatelský festival opět v Hlučíně
27.10.2021

Cestovatelský festival opět v Hlučíně

Pro všechny milovníky objevování, outdoorových aktivit a výprav za poznáním, připravuje spolek Miniscéna Bez pódia cestovatelský festival OZVĚNY, který proběhne 5. až 7. listopadu 2021 v malém sále kulturního domu v Hlučíně. 

Informace pro zákazníky dodavatelů, kteří ukončili nebo ukončují činnost
20.10.2021

Informace pro zákazníky dodavatelů, kteří ukončili nebo ukončují činnost

Pokud Váš dodavatel energie (elektřiny nebo plynu) ukončil činnost, nastupuje místo něj dodavatel poslední instance. Ten má povinnost Vás okamžitě informovat o zahájení dodávek energie, cenách a podmínkách dodávek. Do šesti měsíců si musíte najít nového dodavatele energie. ERÚ všem zákazníkům důrazně doporučuje, aby na standardní produkty obchodníků aktivně přešli co nejdříve a využívali formuláře na webových stránkách nově zvolených dodavatelů.POZOR! Dodavatel poslední instance nenastupuje u zákazníků, jejichž spotřeba plynu za posledních 12 měsíců přesáhla 630 MWh. Tito zákazníci si musí nového dodavatele zajistit bezodkladně sami. Více na: https://www.eru.cz/cs/-/informace-pro-zakazniky-dodavatelu-kteri-ukoncili-nebo-ukoncuji-cinnost
Listopadové vítání občánků
20.10.2021

Listopadové vítání občánků

Vážení rodiče, slavnostní vítání nových občánků města Hlučína proběhne dne 5. listopadu  2021 v odpoledních hodinách v obřadní síni Městského úřadu Hlučín.


novější1 [...] 20 [...] 35 36 37 38 39 40 41 [...] 60 [...] 80 [...] 100 [...] 119 starší
load