Moravskoslezský kraj podpořil aktivity na podporu udržitelného rozvoje

Město Hlučín získalo dotaci z programu Podpora dobrovolných aktivit v oblasti udržitelného rozvoje a místní Agendy 21.

Logo MSK

Moravskoslezský kraj podpořil město Hlučín dotací na projekt "Restartujme Hlučín v roce 2021". Z programu Podpora dobrovolných aktivit v oblasti udržitelného rozvoje a místní Agendy 21 získá město celkem 98.000 Kč. Dotace je určena na spolufinancování osvětových kampaní pro veřejnost, které přispějí k udržitelnému rozvoji a přispějí k zapojení občanů do rozhodování o městě v rámci veřejných projednávání.

Město Hlučín je členem Národní sítě zdravých měst ČR, má přijatou deklaraci Zdravé město a pravidelně dosahuje kategorie "C" v plnění ukazatelů místní Agendy 21. V rámci realizace celosvětových kampaní se snažíme zapojit všechny věkové kategorie, od předškolních dětí, přes žáky základních a středních škol, veřejnost v produktivním věku až po seniory.

Pro rok 2021 připravujeme větší i menší akce, kterými bychom rádi po covidovém roce 2020 opět "restartovali" aktivity ve městě. V letních měsících oživí náměstí truhlíky osázené letničkami dětmi z místních základních škol, v červnu se může veřejnost zdarma zapojit do sportovních dnů, kdy budou připraveny ukázkové lekce různých sportů. Na podzim plánujeme uskutečnit Den zdraví, kde se budou prezentovat poskytovatelé sociálních služeb působící na Hlučínsku. Pokud to situace dovolí, uskuteční se také na školách řada přednášek na různá témata - např. zdraví, nebezpečí sociálních sítí, ochrana životního prostředí atd.

Těšíme se na vaši účast!

Vytvořeno 26.5.2021 16:13:52 | přečteno 162x | svatava.barankova
load