Město Hlučín získalo dotaci z Moravskoslezského kraje na aktivity pro seniory

Město Hlučín získalo dotaci z Programu na podporu zdravého stárnutí v Moravskoslezském kraji na rok 2021.

Logo MSK

Moravskoslezský kraj podpořil město Hlučín dotací ve výši 95.000 Kč na realizaci projektu "Kvalitní život seniorů v Hlučíně".

Hlučín již od roku 2005 aktivně působí v oblasti práce se seniory v rámci komunitního plánování. Snažíme se podporou různorodých aktivit  přispět k eliminaci negativních jevů, které se vyskytují ve věkové skupině 60+, např. izolace od společnosti či nedostatek sociálních kontaktů a dalších podnětů, které podporují fyzické i duševní zdraví. Město se každoročně snaží nabídnout seniorům vzdělávací kurzy, poznávací zájezdy, kulturní i sportovní akce, aby si každý vybral, co jej baví a zajímá. Přestože ve městě působí 4 kluby seniorů a další spolky sdružující občany vyššího věku, ne každý senior se chce aktivně a pravidelně zapojovat, ale dá raději přednost jednorázové účasti na vybrané aktivitě.

Pro rok 2021 plánujeme uspořádat Den legionáře pro seniory, divadelní představení, poznávací zájezdy po krásách Čech, Moravy a Slezska, vzdělávací aktivity (předášky a kurzy), kurz latinskoamerických tanců a celou řadu jednorázových kulturních akcí.

Vytvořeno 26.5.2021 16:39:14 | přečteno 215x | svatava.barankova
load