Využívejte rezervační systém, vyhnete se nejen frontám

výměna ŘP

Na odboru dopravy Městského úřadu Hlučín se v těchto dnech začínají opět vytvářet velké fronty klientů, kteří si zde vyřizují výměnu řidičského průkazu. Žádáme proto občany, aby zvážili, zda je nutno vyměnit řidičský průkaz s velkým předstihem, a aby více využívali rezervační systém, který jim umožní přes webové stránky města objednat termín na vyřízení požadovaného úkonu. Vyhnete se tak nejen zbytečnému čekání na chodbách úřadu, ale také riziku, že v daný den bude kapacita systému vyčerpána a na vás se vůbec nedostane.


Rezervační systém je dostupný na webu města najdete na titulní straně, případně pod položkou „Úřad a samospráva – Rezervační systém“, nebo přímo pod tímto odkazem: https://www.hlucin.cz/cs/urad-a-samosprava/rezervacni-system.html

Řidičské průkazy mají dle zákona platnost 10 let, u držitelů řidičského oprávnění skupin „C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D nebo D+E“ pak pouze 5 let. Platnost řidičského průkazu si musí držitel hlídat sám. Žádost je třeba podat osobně nebo elektronicky přes „Portál dopravy“ na https://portaldopravy.cz/. Nový řidičský průkaz bude vystaven nejpozději do 20 dní od podání žádosti. Výměna je možná na kterémkoliv obecním úřadě s rozšířenou působností, není nutné jít na úřad příslušný místu trvalého bydliště. 

Pokud bude žádost o povinnou výměnu řidičského průkazu podána nejdříve 90 dní před koncem jeho platnosti, je vydání nového dokladu osvobozeno od poplatku. V případě, že bude žádost o jeho vydání podána ve zkrácené lhůtě, bude, i v případě povinné výměny, účtován poplatek 700 korun. Pokud jde o výměnu z důvodu nových skutečností, nejčastěji při změně jména, kvůli ztrátě či poškození, je platba stanovena na 200 korun.

Termíny je možné objednávat až 30 dnů dopředu, ale nejdříve 24 hodin před požadovaným termínem. Na agendy odboru dopravy se můžete objednávat na každý pracovní den, a to v úředních hodinách odboru dopravy, které jsou stanoveny na Po a St 8:00 - 12:00, 12:30  - 17:00 hodin, Út a Čt 8 až 11 hodin. Pátek je vyhrazen pouze pro klienty objednané v rezervačním systému, a to v čase od 8 do 10 hodin. Mimo tyto úřední hodiny není možné žadatele z kapacitních důvodů odbavit.


Vytvořeno 17.1.2023 14:50:37 - aktualizováno 17.1.2023 14:53:47 | přečteno 115x | skulinova@hlucin
Štítky: slider , aktualita , sdílení_fb_tw
 
load