Výročí založení města připomene odborná konference v Červeném kostele

Návštěva T. G. Masaryka v Hlučíně, autor: archiv Muzea Hlučínska

Odborná historická konference k 760. výročí města Hlučína se bude konat ve čtvrtek 22. září od 16 hodin v Červeném kostele. Zváni jsou všichni zájemci o problematiku. Vstup je zdarma.  

O školství na Hlučínsku za pruské éry bude hovořit Eva Hocká, Pavel Kladiwa povypráví o vládním komisaři Josefu Šrámkovi a jeho úloze ve školské politice na meziválečném Hlučínsku, o autorovi Hlučínských paměti Karlu Kyasovi přinese informace Zdeněk Kravar. Vizi architektury Hlučína v období Třetí říše přiblíží Jiří Jung a Aleš Binar přednese přednášku s názvem Od katastrofy ke konsolidaci - Hlučínsko v letech 1945 až 1989. Vizi architektury Hlučína v období Třetí říše přiblíží Jiří Jung a Aleš Binar přednese přednášku s názvem Od katastrofy ke konsolidaci - Hlučínsko v letech 1945 až 1989. Vizi architektury Hlučína v období Třetí říše přiblíží Jiří Jung a Aleš Binar přednese přednášku s názvem Od katastrofy ke konsolidaci - Hlučínsko v letech 1945 až 1989. 
Konferenci pořádá stále velmi aktivní Muzeum Hlučínska, kterému se v minulých dnech dostalo dalšího ocenění. Šesté místo získalo v soutěži, kterou vyhlásila Asociace muzeí a galerií. Je určena pro návštěvníky muzeí a odstartovala poprvé loni. „Už v prvním ročníku zaujaly expozice a výstavy v Hlučíně návštěvníky natolik, že nás svými hlasy poslali v konkurenci mnoha desítek českých, mnohdy i daleko větších a proslulejších muzeí na šesté místo,“ uvedl ředitel muzea Metoděj Chrástecký.
Návštěvníci posuzovali muzea prostřednictvím speciálního webu www.do-muzea.cz, na kterém hodnotili jednotlivé služby. Pořadí vítězů určuje dosažený průměrný součet bodů vzhledem k počtu návštěvníků, a to za předpokladu, že muzeum získalo v daném ročníku alespoň sto hodnocení. „Jsme velmi hrdí na to, že jsme se umístili v této nové soutěži v první desítce. Věřím, že nám návštěvníci zachovají přízeň a pomohou nám ve druhém ročníku minimálně obhájit naši pozici,“ doplnil ředitel Chrástecký.
Už loni bodovalo Muzeum Hlučínska v odborné soutěži Asociace muzeí a galerií s názvem Gloria Musealis, v níž získalo zvláštní ocenění za expozici Kdo jsou lidé na Hlučínsku. Spolu s ní je v září největším lákadlem výstava z dobových fotografií a obrazů s názvem Hlučín v proměnách času, která odstartovala v červnu.
Vytvořeno 22.9.2016 9:39:21 | přečteno 457x
Štítky: aktualita
 
load