V příštím roce bude pokračovat regenerace sídliště OKD

Náměstí sídliště OKD před regenerací, autor: Ivana Gračková

Sídliště OKD čeká v roce 2017 už čtvrtá etapa regenerace. Schválili ji zastupitelé na svém jednání ve čtvrtek 15. prosince. 

Čtvrtá etapa regenerace sídliště, které se daří postupně vylepšovat, se zaměří na plocha před místním nákupním střediskem. Náměstí o nákupního centra na okraji sídliště OKD dnes lidé využívají k odpočinku, ale jeho stav už je nevyhovující. Proto se budou opravovat a upravovat jak zpevněné, tak zatravněné plochy. Zmizí stávajících asfaltový povrch, dosluhující lavičky. Vykácí se některé stromy a zlikvidují křoviny, zdravé stromy samozřejmě zůstanou.
„Trasy nových zpevněných ploch jsou navrženy podle toho, jak se pěší běžně pohybují a jsou odvozeny od hlavních směrů příchodů k budovám. V blízkosti budov je situováno jádro náměstí, kde bude zpevněná část s centrální kruhovou zatravněnou plochou a s rekonstruovanou sochou. Zatravněné plochy budou mít zhruba trojúhelníkové tvary se zaoblenými rohy a směrem k náměstí a k hlavnímu chodníku budou osazeny betonovými pásy laviček. Terén k lavičkám ze zadní strany bude dosypán, aby tvořil umělou profilaci zelených ploch. Aby se podařilo dosáhnout propojeného celku, budeme vysazovat i některé nové dřeviny,“ popsala připravovaný zásah vedoucí odboru investic Gabriela Dihlová.  
Nakonec přibude samozřejmě i nový mobiliář, spolu s netradičními betonovými lavičkami to budou i odpadkové koše, stojany na kola, zahrazovací sloupek a nové stožáry veřejného osvětlení. Cela čtvrtá etapa regenerace přijde městský rozpočet na 8,6 milionů korun, město na ni žádá dotaci. 


Vytvořeno 17.12.2016 23:45:53 | přečteno 581x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load