Senior taxi jezdí nově i ke hřbitovu

Městský hřbitov Hlučín, autor: Ivana Gračková

Počet stanovišť, kam vozí senior taxi občany Hlučína, se od srpna na základě požadavků občanů opět zvýšil. Nově je možné nastupovat či vystupovat u městského hřbitova z ulice Zahradní i Školní a také u Hřbitova Březiny. 

Ostatní podmínky zůstávají nezměněny. Z organizačních důvodů je třeba si službu objednávat alespoň 24 hodin předem. Senior taxi přepravuje v Hlučíně za zvýhodněných podmínek občany města starší sedmdesáti let v pracovní dny od 6 do 15 hodin na vybraná místa. Provozovatelem služby je pan Martin Schmied, objednat si ji u něj zájemci mohou na telefonním čísle 606 600 154. Cena jedné jízdy je 15 korun, každý může senior taxi využít maximálně na osm jízd v měsíci. Město má na letošní rok na podporu senior taxi vyčleněno 240 tisíc korun.„Měsíčně senior taxi uskuteční zhruba 200 jízd. Mnozí senioři využívají služeb opakovaně, nejčastěji se nechávají přepravovat na polikliniku, nebo na Mírové náměstí,“ řekla vedoucí sociálního odboru Městského úřadu Hlučín Lenka Petermannová.
Seniory přepraví taxi za zvýhodněných podmínek z místa bydliště na Mírové náměstí, k poliklinice, poště, Domovu pod Vinnou horou, k zámku, kde sídlí Klub důchodců, k ordinacím lékařů v ulicích Cihelní, Hrnčířské, Zahradní a na hřbitov, případně mezi těmito stanovišti a také zpět do místa bydliště. 
"Nejvíce objednávek míváme v pondělky, to jezdí lidé hodně k lékaři. V lidí, kteří senior taxi využívají, je čím dál více. Jak se se informace mezi seniory šíří, klientů přibývá," prozradil řidič senior taxi David Glonga.
Vytvořeno 14.9.2016 22:04:15 | přečteno 1134x
Štítky: aktualita
 
load