PŘÍRODĚ A ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ BLÍŽ

Den přírody 2023

DEN PŘÍRODY se uskuteční dne 24. května na Mírovém náměstí v Hlučíně v čase od 9 do 16 hodin. Cílem akce je nabídnout edukační programy dětské populaci a široké veřejnosti v rámci osvěty v oblasti přírody a životního prostředí.

Pro nejmenší děti bude připravena skákací atrakce v podobě nafukovací pračky. Žáky základních a středních škol je zajištěna oblíbená edukační show „Smokeman“ s výukou Smokemanova desatera. Dále bude na náměstí program firmy Elektrowin s názvem „Přelez, přeskoč, recykluj“. Workshop pro školy na téma výroba hmyzího hotelu a ukázky hnízd včel, sršňů a jiného hmyzu představí paní Cichá. Ve stánku Lesů ČR, s. p. můžete nahlédnout pod pokličku lesní pedagogiky, jako např. poznávání lesních dřevin nebo ukázku myslivosti. Pilotním projektem bude burza rostlin, kytek a semínek. Do této aktivity rádi zapojíme občany našeho města, kteří mohou v den akce od 8 hodin předat ve stánku města své kytičky, rostliny nebo semínka. Rostlinky můžete předat také od pondělí 22. května na odboru rozvoje a školství MěÚ Hlučín, budova B, 2. patro. Kontaktní osoba p. Šimánková, tel.: 725053622. Přebytky ze zahrad a domácností tak potěší další milovnice a milovníky zelené krásy. K zakoupení budou rovněž známé bylinky od firmy Krkoška. Pro širokou veřejnost bude k dispozici výstava o recyklaci a také sběrný koš na odběr drobných spotřebičů. Toto je malá ochutnávka programu. V den konání akce bude náměstí plné zajímavostí ze světa přírody, jste srdečně zváni. V závěru akce od 16 hodin proběhne v Zámeckém klubu v Hlučíně kulatý stůl ke Dni přírody, kde můžete diskutovat s vedením města a odborníky na téma přírody a životního prostředí.

Kulatý stůl ke Dni přírody 2023Vytvořeno 17.5.2023 - aktualizováno 17.5.2023 11:16:53 | přečteno 163x | skulinova@hlucin
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load