Pošty v Bobrovníkách a Darkovičkách už startují s novým provozovatelem

Prodejna Tempo v Bobrovníkách, autor: Ivana Gračková

V novém režimu začínají postupně fungovat pošty v Bobrovníkách a Darkovičkách. Od letošního podzimu už je nebude provozovat Česká pošta, ale stanou se součástí projektu Pošta Partner. V Bobrovníkách funguje Pošta Partner v místní prodejně Tempo od 1. září, přesně za měsíc odstartuje i v Darkovičkách.

Na Poštu partner přesměrovává Česká pošta vybrané pobočky postupně již od roku 2009. První byla otevřena v prosinci 2009 na Božím Daru.
„Projekt Pošta Partner je součástí schválené dlouhodobé strategie udržitelnosti a rozvoje České pošty. Navrhovaná změna je v souladu s programovým prohlášením vlády,“ vysvětlila referentka poštovního provozu státního podniku Česká pošta Jana Sopuchová. 
Pošta Partner je plnohodnotnou náhradou pošty, plní všechny funkce pošty a všechny požadavky na jejich kvalitu. „Rozdíl spočívá v tom, že provozovatelem se stane třetí osoba. Přitom základním hlediskem pro změnu v pobočkové síti je úroveň využívání jednotlivých pošt jejími zákazníky,“ doplnila Jana Sopuchová. 
Smluvní zástupce nabízí klientům zároveň další služby podle toho, na co je zaměřen. V některých městech například poštu provozuje místní prodejna smíšeného zboží atp. To umožňuje lépe přizpůsobit rozsah provozních hodin pro veřejnost potřebám zákazníků. „Spojení provozu dvou subjektů je ekonomicky přínosné pro obě strany. Přijde více zákazníků, kteří na jednom místě najdou více služeb. Klienti tak navíc šetří svůj čas. Je to stejný princip jak v nákupních centrech,“ konstatovala Jana Sopuchová. Podle ní jde o běžný model užívaný v zahraničí. V České republice umožní zachování rozsáhlé pobočkové sítě České pošty i ekonomickou udržitelnost jejího provozu.
„S Českou poštou jsme vedli dlouhá jednání, abychom se ujistili, že pro občany se nic nezmění. Nakonec jsme zjistili, že se některé věci změní, ale ve prospěch zákazníků, například se prodlouží provozní doba. A v Bobrovníkách už nebudou muset chodit do patra po schodech, což byla zejména pro starší lidi nepříjemná komplikace,“ řekl starosta Hlučína Pavel Paschek. Česká pošta neměla zájem o další provoz svých poboček v Bobrovníkách a Darkovičkách ani v případě, že by město Hlučín poskytlo své prostory bezplatně. 
Pošta Partner začíná v Bobrovníkách fungovat už od 1. září, v říjnu se bude otevírat také v Darkovičkách. Pošty Partner bude v provozovat obchodní družstvo Tempo, v Bobrovníkách v prodejně v Požárnické ulici a v Darkovičkách v ulici Kozmické. V obou bude k dispozici jedna přepážka se speciálně vyškolenou obsluhou. Nová provozní doba v Bobrovníkách bude každý pracovní den od 8 do 11 a od 14 do 17 hodin. V Darkovičkách se zatím upřesňuje.  

Vytvořeno 1.9.2016 | přečteno 389x
Štítky: aktualita
 
load