Mobilní záchod na hřbitově zůstane

Mobilní WC u městského hřbitova v Hlučíně, autor: Ivana Gračková

Mobilní toalety budou i nadále k dispozici návštěvníkům hlučínského městského hřbitova. Rozhodli o tom radní na svém srpnové schůzi, protože občané WC hojně využívali.  

Toi-toi zařízení nechalo město přivést na hřbitov v době, kdy byla v rekonstrukci Pizzeria Zlatý časy, kde se dalo WC využívat jako veřejné. Restaurace je sice už v provozu, ale ukázalo se, že lidem mobilní WC vyhovuje hlavně proto, že je k dispozici i v ranních hodinách, kdy je pizzerie ještě zavřená.
"Máme do občanů k mobilnímu WC na hřbitově jen samé kladné odezvy. Toaleta je k dispozici po celou otevírací dobu hřbitova, což kvitují zejména starší lidé, kteří chodí na hřbitov brzy ráno," A oceňují je i naši zaměstnanci, kteří na hřbitově provádějí práce spojené s údržbou nebo výkopy hrobů i s péči o zeleň," zdůvodnil ředitel TS Hlučín Roman Šťastný,. proč radním doporučil mobilní toalety u hřbotova zachovat.
„Náklady na mobilní WC jsou sice o něco vyšší, než při využití toalety v restauraci, ale lidé jsou spokojenější, takže se podle našeho názoru jedná o účelně vynaložené finance,“ řekla místostarostka Blanka Kotrlová. 

Vytvořeno 4.9.2016 13:59:56 | přečteno 778x
Štítky: aktualita
 
load