Májový koncert Kataríny Ševčíkové a studentů ze ZUŠ Hlučín

májový koncert OK

Máj je lásky čas… první květnová neděle je pro zamilované, druhá květnová neděle patří všem maminkám. Květen je plný lásky a přesně v této souvislosti jsme si pro Vás připravili jedinečný, romantický koncert harfistky Kataríny Ševčíkové, který proběhne 22. května 2022 od 17 hodin v Červeném kostele. 

Májový koncert zahájí studenti ze Základní umělecké školy v Hlučíně, a to smyčcovým vystoupením, ve kterém zazní tyto světoznámé skladby: Vivaldiho Largo, Kánon od Pachelbela a La Vie en Rose od Edith Piaf.   

Harfa je nástroj výjimečného tónu a tvaru. K jedinečnému hudebnímu zážitku se připojuje i vizuální krása a jedinečnost harfy, jednoho z nejstarších hudebních nástrojů, který známe především z pohádek. Katarína Ševčíková patří mezi nejvyhledávanější harfistky nejen v České republice, na Slovensku, ale svou brilantní hrou, technickými znalostmi a šarmem okouzlila nadšené posluchače královského nástroje i v jiných zemích, jako například ve Švýcarsku, Německu, Rakousku či ve Skandinávii, kde pravidelně vystupuje. Věnuje se především sólové hře a ročně doprovází tóny její harfy více než 400 akcí, koncertů, galavečerů či soukromých vystoupení. Věnuje se také produkci relaxačního charakteru a muzikoterapii v lázeňských městech pro pohlazení těla i duše hudbou. Interpretuje nejen tvorbu klasické hudby různých období, ale také hudbu jiných žánrů (pop, folk, jazz či filmovou hudbu v úpravě pro harfu. V posledních deseti letech se tak stala nejvyhledávanější harfistkou ve světě showbyznysu a spolupracuje s několika významnými umělci. 

Srdečně zveme! Vstupenky lze zakoupit v předprodeji na pokladně KD a také v Informačním centru. Cena vstupného činí 150 Kč.

Vytvořeno 16.5.2022 | přečteno 131x | konecna@hlucin
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load