Kuriózní dopravní nehoda se stala v Hlučíně, naštěstí bez vážných následků

Dopravní nehoda z 19. 9. 2016, autor: Ivana Gračková

Kuriózní dopravní nehoda se stala v pondělí 19. září ráno v Hlučíně. Policisté nyní žádají svědky, aby se ozvali.  

Řidič s tělesným postižením a za tím účelem technicky upraveným autem přejel napříč celým náměstím, projel dva záhony se zelenými keři, srazil jeden květináč, vyvrátil dopravní značku a nakonec narazil do budovy radnice v místě, kde se nachází uzávěr plynu. Muže odvezla záchranka. Podle jeho verze autu selhaly brzdy. Nikdo další nebyl zraněn. Na místě hned zasahovali hasiči, nehodu vyšetřují policisté. Poškození budovy radnice není podle techniků z odboru investic Městského úřadu Hlučín nijak velké, opravy se budou platit z pojištění. Porušen není ani uzávěr plynu, jak se okamžitě prověřilo měřením. "Mechanická poškození nejsou nijak zásadní, vše se opraví. Hlavně že se nikomu nic vážného nestalo. Doufám, že i řidič bude brzy v pořádku," komentoval událost starosta Hlučína Pavel Paschek.
"Záchranáři ošetřili devětačtyřicetiletého řidiče. Byl při vědomí, měl poraněnou dolní končetinu," řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Sanitka muže odvezla na ošetření do Městské nemocnice Ostrava. Na místě zasahovala jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Hlučíně. "V době příjezdu naší posádky už byl řidič v sanitce. Hasiči zasypali uniklý olej nasákavým sorbentem a místo zajistili do příjezdu policie a odtahové služby, které pomohli naložit havarované auto," informoval mluvčí hasičů Petr Kůdela. Hasiči také kontrolovali měřícím přístrojem případný únik plynu z hlavního uzávěru. 
"K nehodě vozu Škoda Octavia došlo v 7.40 ráno. Její příčiny nyní vyšetřujeme. Žádáme případné svědky události, aby nás kontaktovali na telefonním čísle 974 737 581," obrátil se na veřejnost policejní mluvčí okresu Opava René Černohorský.  
Vytvořeno 19.9.2016 22:28:45 | přečteno 746x
Štítky: aktualita
 
load