Konec roku 2016 bude Hlučín slavit na náměstí, začátek roku 2017 na Hlučínském jezeře

Novoroční ohňostroj firmy Tarra Pyrotechnik sledovalo v Hlučíně na šest tisíc diváků, autor: archiv firmy Tarra Pyrotechnik

Už podruhé v novodobé historii Hlučína budou obyvatelé města slavit konec roku společně na Mírovém náměstí. A poté se sejdou první den roku 2017 u ohňostroje na Hlučínském jezeře. 

Silvestrovský program odstartuje v sobotu 31. prosince v 18 hodin na centrálním náměstí. Hrát budou revivalové kapely Olympic, Bee Gees, Beatles, Lucie, Boney M, Abba, zazní písničky Robbieho Wiliamse a po společném odpočítávání půlnoci a slavnostním přípitku i Elvise Presleyho. Na náměstí budou samozřejmě stánky s občerstvením, účastníci budou mít možnost zahřát se v nově pořízeném stanu a u teplometů. 
Oslavy příchodu Nového roku budou stejně jako loni pokračovat v neděli 1. ledna 2017. Novoroční ohňostroj z produkce hlučínské firmy Tarra pyrotechnik se odehraje na Hlučínském jezeře od 18 hodin.Ohňostrojné představení nepochybně opět zaujme impozantní kombinací světelné show s podmanivou hudbou. "Každá skladba bude v jiném rytmu a žánru a vše bude sladěno se světelnými efekty. Skvělá lokalita Hlučínského jezera, kde se gejzíry světel odrážejí od vodní hladiny, slibuje opět nezapomenutelný zážitek," řekl František Křižák ze společnosti Tarra pyrotechnik. U jezera zazní A Great Big World Christiny Aguilera - Say Something, Gleedom -Candyman, Patricie Janečková - Once upon a time in the west Wolfgang Amadeus Mozart - Amadeus - Rondo Alla Turca, Future world music - The Swashbuckler And Fair Maiden.
Protože loni se na novoroční ohňostroj přijely přímo na štěrkovnu podívat tisíce lidí a další tisíce ho sledovaly z okolních vyvýšenin, budou po skončení ohňostroje platit dopravní omezení. Parkovací místa pro návštěvníky, kteří se přijdou podívat na ohňostroj, jsou na hlučínském náměstí a u obchodních center Billa a Lídl. Otevřeno pro veřejnost bude i parkoviště u sportovního areálu na štěrkovně a v případě příznivého počasí také před penzionem Rodos. Během ohňostroje bude možné parkovat též po obou stranách komunikace Celní, a to od penziónu Rodos směrem na Děhylov. Po skončení ohňostroje bude možné opustit s vozidly parkoviště u sportovního areálu až po zhruba 20 až 30 minutách, aby mohli nejprve bezpečně odejít pěší návštěvníci. Provoz na místě budou regulovat jak policisté, tak strážníci Městské policie Hlučín.
Vytvořeno 14.12.2016 12:13:38 | přečteno 1356x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load