HLUČÍN SE OPĚT PŘIDÁ K EVROPSKÉMU TÝDNU MOBILITY

EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY.png

Evropský týden mobility se koná každým rokem. 22. ročník akce pod letošním heslem „Kombinuj a jeď“ vybízí občany, aby si udržovali dobrou fyzickou i duševní kondici a zároveň objevovali krásy svého města a byli ohleduplní k životnímu prostředí. Město Hlučín se letos opět připojí a podpoří kampaň v rámci Zdravého města Hlučín a místní agendy 21.

Dopravní hra 2023 – novinka Evropského týdne mobility. Navštivte jednotlivá stanoviště věnovaná různým druhům dopravy v termínu od 16. do 24. září 2023, odpovězte na kvízové otázky na jednotlivých stanovištích, najděte správná písmenka, sbírejte razítka a nakonec vyluštěte tajenku. Stanoviště na sebe nenavazují, není potřeba dodržet pořadí dle číslování. Hrací kartu je možné stáhnout na zdrave-mesto.hlucin.cz nebo si o ni napište na e-mail barankova@hlucin.cz.

CYKLOJÍZDA PRO VEŘEJNOST

17. září v 10 hodin z Mírového náměstí startuje pro milovníky cyklistiky a dobré nálady další ročník nejoblíbenější a nejatraktivnější sportovní akce pořádané městem „Cyklojízda pro veřejnost“. Cílem akce je propagace cyklistiky jako způsobu dopravy, který je zdraví prospěšný a zároveň šetrný k přírodě a také poznávání krásných míst Hlučínska. Cyklojízda je otevřena všem věkovým kategoriím, malé děti a cyklisté mladší 18 let se smí zúčastnit, jen pokud nezapomenou doma přilbu! Doporučeny budou dvě trasy, které je možno absolvovat ve vlastním tempu. Obě trasy budou končit v areálu Hlučínského jezera u Pensionu Rodos, kde bude pro účastníky přichystáno občerstvení a také tombola o věcné ceny. Startovné se nehradí. Podpořte i Vy Evropský týden mobility tím, že do práce využijete alternativní, udržitelnou dopravu. Závěrem uvádíme, že plánované akce proběhnou pouze za příznivého počasí. O aktuálním dění budete informování na sociálních sítích města. Na spolufinancování akcí je určena dotace z programu Podpora 

NA ÚŘAD BEZ AUT

Zaměstnanci hlučínské radnice se zapojí do kampaně a společně se zaměstnanci z jiných měst a obcí do práce dojedou 22. září veřejnou hromadnou dopravou, využijí alternativní dopravní prostředek jako kolo či koloběžku nebo do práce dorazí pěšky.

MALOVÁNÍ PRO DĚTI z MŠ a DĚTSKÉ REHABILITACE HLUČÍN

Také letos pro děti z hlučínských mateřských škol, Dětské rehabilitace a speciálních škol je připraveno malování venku na čerstvém vzduchu. Malování začíná 22. září od 10 hodin v prostoru u Kulturního domu Hlučín. Rádi uvítáme také maminky na mateřské dovolené, které mohou přijít se svými dětmi.

logo   zdravé městoLogo komunitního plánovánílogo   moravskoslezský kraj

Vytvořeno 11.9.2023 | přečteno 458x | skulinova@hlucin
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load