Hlučín jako (Montessori) centrum vzdělávání

3

Ve dnech 12. až 13. května 2022 proběhne v prostorách ZŠ Via Montessori prožitkový vzdělávací festival pro děti, rodiče a širokou veřejnost.

Jeho cílem je otevřít témata spojená se současnými trendy ve vzdělávání, inspirovat účastníky v často diskutovaných tématech jako jsou používání technologií v dětském věku nebo puberta a taky, v neposlední řadě, si užít společného času s pestrým programem.

„Festival je určen pro široké publikum. Má co nabídnout jak rodičům školních dětí, tak učitelům nebo široké veřejnosti, ale také dětem, pro které je připraveno mnoho překvapení,“ uvádí předsedkyně Montessori centra Hlučín, Lenka Gavlíková. 

EduFest je pořádán pod záštitou místostarostky města Hlučína, jenž se na nějakou dobu stane centrem setkání odborné i laické veřejnosti, kterou pojí zájem o současné vzdělávání. 

Do města zavítají osobnosti jako je profesor Karel Rýdl, odborník na téma Děti a technologie Jan Kršňák, bývalý ředitel hlučínského gymnázia Jiří Bárta nebo Zdena Čížková, ředitelka Montessori školy v Kladně. Program obohatí také další zajímaví řečníci. 

Tematicky je rozdělen na oficiální, tedy více vzdělávací, který v případě příznivého počasí proběhne na pódiu na dvoře školy a na komornější program, který se paralelně uskuteční v jednotlivých třídách školy, a nabídne workshopy pro menší skupinky. Mladší účastníci se mohou těšit na sportovní, kreativní a vzdělávací aktivity na dětské scéně. V pátek bude festival završen koncertem hlučínské skupiny Metamorfóza. Nebude chybět ani káva a výtečné občerstvení. Program a informace najdete také na Facebooku Montessori centra. 

Edu fest 2022   program
Vytvořeno 5.5.2022 | přečteno 217x | konecna@hlucin
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load