FBC HLUČÍN SLAVÍ 10 LET OD SVÉHO ZALOŽENÍ

Florbal Hlučín (FBC Hlučín) (1)

Spolek Florbal Hlučín (oddíl FBC Hlučín) byl založen v létě 2012. Letos tedy slaví již 10 let od svého založení!

"Za celou dobu existence máme v naší evidenci přes 400 členů, z toho většina je tvořena mládeží od 5 do 19 let. Jsme spolek a oddíl, který usiluje o vytvoření optimálních podmínek pro úspěšný rozvoj florbalu v Hlučíně a okolí, a tak se snažíme zajistit kvalitní a profesionální přístup pro naše hráče. Jako tým jsme v Hlučíně velmi aktivní a již dlouhou dobu se snažíme o to, aby se v Hlučíně vybudovala nová víceúčelová sportovní hala, která by nám, mimo jiné, umožnila potřebné zázemí k rozvoji a také plynulému odchování hráčů z kategorie mládeže do kategorie dospělých. Nová víceúčelová sportovní hala je pro nás klíčová, proto budeme neustále usilovat o její vybudování. Poskytne nám potřebné zázemí, budeme mít místo k tréninkům, zápasům, turnajům a dalším možným florbalovým aktivitám. Díky stavbě nové sportovní haly se sport v Hlučíně může posunout na vyšší úroveň. Mezi hlavní úspěchy našeho spolku patří výsledky družstva Mužů A, které slavilo 6 postupů o ligu výše. Byli jsme rovněž mnohokrát oceněni jako sportovní reprezentanti města, získali jsme několikrát 1. místo jako sportovní spolek, oceněni jsme byli také v kategoriích nejlepší hráči z dospělých a mládežnických družstev, předseda roku a nejlepší sportovní funkcionář ve městě Hlučín.

Úspěšně pořádáme nejrůznější sportovní akce a spolupracujeme také s městem Hlučín a dalšími městskými organizacemi, např. ZŠ Rovniny, Dům dětí a mládeže Hlučín, Gyzd Cup. Společně pořádáme různé florbalové turnaje pro dospělé i mládež, příměstské kempy, sportovní a kulturní akce. Dále jsme se například podíleli na výstavbě venkovního florbalového hřiště na hlučínské štěrkovně.

V nové sezóně 2022/2023 bychom se rádi ještě více dostali do povědomí širší veřejnosti, a to pomocí webových stránek, Facebooku a dalších sociálních sítí. Plánujeme pro naši mládež tréninky, přátelská utkání, neligové turnaje, týmové kempy či soustředění a oficiální ligové zápasy. Tyto plány jsme vytvořili z toho důvodu, abychom mohli přihlásit hned v nadcházející sezóně co nejvíce nových mládežnických kategorií do oficiálních soutěží. V neposlední řadě se chystáme vytvořit novou kolekci týmových dresů a vybavení, kterými budeme reprezentovat co nejvíce náš spolek a také město Hlučín.

Rádi bychom touto cestou poděkovali za dlouhodobou spolupráci s městem Hlučín, protože si velmi ceníme jejich podpory. Dále děkujeme i ZŠ Rovniny za dlouhodobou podporu, spolupráci a poskytnutí prostorů pro naši mládež. Děkujeme také našim hlavním sponzorům Autocentrále Hlučín a Nicolet CZ, kteří nás každoročně podporují."

Tomáš Plaček, předseda FBC Hlučín

FBC Hlučín   Muži A (1)FBC Hlučín   sportovní camp2FBC Hlučín   Nábor (1)FBC Hlučín   sportovní campFBC Hlučín   Mistři (1)

Florbal Hlučín   náborFlorbal Hlučín   nábor2


Vytvořeno 25.9.2022 - aktualizováno 26.9.2022 12:56:53 | přečteno 852x | skulinova@hlucin
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load