Červený kostel byl svědkem večera s knihou a oceněnými

Místostarostka Blanka Kotrlová předává ocenění Miroslavu Kosíkovi., autor: Ivana Gračková

Největší hodnotou knihy Kdo jsou lidé na Hlučínsku, která doprovází stejnojmennou výstavu v Muzea Hučínska a své inaugurace se dočkala v pondělí 12. prosince v Červeném kostele, jsou lidské příběhy. 

Osudy konkrétních lidí, které výstava zachycuje jen obrazem, z katalogu promlouvají ke čtenáři a přibližují dobu, v níž jednotliví aktéři žili. Díky tomu přestává být historie strohým soupisem dat a událostí. Alespoň tak představili knihu cennou také vynikajícím výtvarným zpracováním, její realizátoři. Součástí večera bylo též ocenění osmi Hlučíňáků, kteří se v uplynulých letech ve svém volném čas věnovali nejrůznějším činnostem přispívajícím k dalšímu rozvoji města, rozkvětu sportu, kultury, společenského života, zachycení historie a spoluvytváření místní komunity. „Za těmi osmi, kterým jsme předali ocenění, ale stojí zástupy jejich přátel, příznivců, dalších nadšenců, kterým dnes také patří naše poděkování zato, že spoludotvářejí atmosféru našeho města,“ řekl starosta Hlučína Pavel Paschek. 

 

Předání ocenění osobnostem v Červeném kostele

Předávání ocenění, autor: Ivana Gračková

Předávání ocenění

Spisovatelka Jana Schlossarková ve svém díle plném humoru uchovává hlučínské tradice a nářečí. Bývalý učitel na rovninské škole Miroslav Kosík je stále aktivním předsedou osadního výboru na OKD. Josef Hlubek stmeluje místní komunitu při opravách drobných sakrálních památek i každoročním budování adventního věnce na náměstí.
 
Předávání ocenění, autor: Ivana Gračková

Předávání ocenění

Dříve aktivní sportovec František Kuřídém (vpravo) dlouhodobě dokumentuje různé oblasti života obyvatel Darkoviček, kterým vede originální kroniky. Architekt Josef Barták (vlevo) svým celoživotním dílem v oblasti architektury a umění uchovává a rozvíjí regionální identitu. Významně se podílel na současné podobě interiéru hlučínské radnice včetně obřadní síně. Večerem provázel Jiří Siostrzonek ze Slezské univerzity Opava, o knize hovořili historik a pracovník Muzea Hlučínska Jiří Jung a ředitel Muzea Hlučínska Metoděj Chrástecký.
 
Předávání ocenění, autor: Ivana Gračková

Předávání ocenění

Bez Františka Košaře se v Hlučíně neobejde žádná sportovní akce míčových sportů, věnuje se především volejbalovému oddílu. Ocenění předávali starosta Pavel Paschek a místostarostka Blanka Kotrlová.
 
Předávání ocenění, autor: Ivana Gračková

Předávání ocenění

Badatel Jiří Sonnek, autor několika knih, které rozkrývají tajemství archeologických nálezů, zkrášluje různá zákoutí Hlučína.
 
Předávání ocenění, autor: Ivana Gračková

Předávání ocenění

Bývalý učitel a později dlouholetý ředitel hlučínského gymnázia Jaromír Volek se natolik zapsal do srdcí svých studentů, že ho letos jedni z abiturientů pozvali na své setkání po šedesáti letech od maturity.
 
Obrázek náměstí Elen Thiemlové, autor: Elen Thiemlová

Obrázek náměstí Elen Thiemlové

Pamětní listy, jež dostalo osm oceněných osobností, zdobil obrázek hlučínského náměstí, který pro tuto slavnostní příležitost namalovala výtvarnice Elen Thiemlová.
 
 
Vytvořeno 13.12.2016 23:31:18 | přečteno 296x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load