ANTONÍN VILIŠ A BENDA QUARTET V ČERVENÉM KOSTELE

A  Viliš a Benda quartet 2022   na FB

Pro milovníky vážné hudby připravila příspěvková organizace města Sport a kultura Hlučín ve spolupráci s kulturní komisí města Hlučín vystoupení úspěšného koncertního mistra, místního rodáka Antonína Viliše, za doprovodu špičkového komorního souboru Benda Quartet. 

Antonín Viliš je hlučínský rodák, který vystudoval klasickou kytaru na hudební univerzitě v rakouském Štýrském Hradci ve třídě Martina Myslivečka. Mezi jeho výrazné úspěchy patří vítězství na mezinárodní kytarové soutěži v Kutné Hoře. Mohli jste ho mediálně zaznamenat v televizních soutěžích Talentmania a Supertalent, kde doprovázel hráče na skleněnou harfu Petra Špatinu. Velmi dobře ho však znají i místní nadané děti a mladí lidé, kterým předává své bohaté hudební zkušenosti a dovednosti v rámci své pedagogické praxe jako učitel kytary v ZUŠ Hlučín. Již více než dvě desetiletí koncertuje doma i v zahraničí. 

Benda Quartet se od svého vzniku v roce 2012 zařadil mezi špičkové komorní soubory na české hudební scéně. Kvarteto pravidelně vystupuje nejen v Ostravě, je často zváno do komorních cyklů předních českých institucí a udržuje dlouhodobou spolupráci s ostravským studiem Českého rozhlasu, díky čemuž vznikla již celá řada nevšedních nahrávek. Benda Quartet je držitelem Moravskoslezské kulturní Ceny Jantar za rok 2019.

Koncert se uskuteční v neděli 25. září 2022 v Červeném kostele v Hlučíně od 17 hodin. Vstupenky si můžete zakoupit v pokladně kulturního domu nebo v IC Hlučín.

Děti do 12 let vstup zdarma.

Zdroj: Hlučínské noviny
Autor: Jana Kameníčková

A  Viliš a Benda Quartet 2022
Vytvořeno 19.9.2022 - aktualizováno 19.9.2022 11:29:47 | přečteno 198x | konecna@hlucin
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load