Zdarma počítačové kurzy pro seniory

PC kurz

Zdravé město Hlučín, komunitního plánování Hlučínsko a MSK zvou seniory na počítačové kurzy pro seniory, které jsou určeny pro začátečníky a pokročilé a jsou ZDARMA.
Začínají 15. 10. 2019 od 15:15 hodin a budou se konat každé úterý po dobu 8 týdnů vždy 1,5 hodiny a budou realizovány v počítačových učebnách na Základní škole Hlučín, Hornická 7. Zájemci se mohou přihlásit osobně na odboru rozvoje a školství u paní Lorencové nebo na tel. č. 595020317, e-mail: lorencova@hlucin.cz.

Kurzy budou probíhat na ZŠ Hlučín Hornická od 15. 10. 2019, tedy každé úterý 8 po sobě jdoucích týdnu. Kurz je určen pro začátečníky i pro pokročilé a bude probíhat v počítačových učebnách na výše zmiňované škole a povedou ho tamní kvalifikovaní pedagogové.

V kurzu pro začátečníky se senioři naučí úplné základy práce z počítačem, určení tohoto kurzu je především pro seniory, kteří počítač pořádně ještě nezačali používat. Naučí se základní technické informace o počítači, založí si e-mail a základní práci s ním, dále práci s internetovým prohlížečem, aby si dokázali vyhledat základní informace, nebo si například uměli přečíst novinky na naších webových stránkách města. Bude jim představen program MS Word.

V kurzu pro pokročilé budou už senioři, kteří základy práce s počítačem zvládli, a potřebují více rozvinout své dovednosti. Kurz je zaměřen na práci s MS Word, MS Excel, PowerPointem apod. Naučí se rozšířenou uživatelskou činnost s prohlížeči apod.

Kurzy jsou pro seniory z Hlučína a příměstských části Bobrovníků a Darkoviček zdarma.

V každém kurzu je kapacita minimálně 10 seniorů, maximálně 15. Oba dva kurzy jsou hrazeny z dotace MSK.

logo   moravskoslezský krajLogo komunitního plánování kvalitnílogo   zdravé město


Vytvořeno 8.10.2019 | přečteno 718x | kristina.nenickova
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load