Zastupitelstvo bude volit předsedu osadního výboru Bobrovníky i schvalovat novou cenu odpadu

Kulturní dům Hlučín, autor: Ivana Gračková

Zastupitelé Hlučína se opět sejdou ve čtvrtek 16. listopadu v 16 hodin v Kulturním domě Hlučín. Na programu budou mít volbu nového předsedy osadního výboru Bobrovníky, schvalování ceny za svoz odpadu pro rok 2018, poskytnutí dalších příspěvků ke kotlíkovým dotacím a řadu dalších bodů. 

Do funkce nového předsedy osadního výboru Bobrovníky radní města navrhují Jakuba Šimánka, který za podstatné považuje hlavně dokončení nové bobrovnické tělocvičny a finální úprava zahrady za místním kulturním domem, která je místem mnohých bobrovnických akcí. Dosavadní člen osadního výboru a bobrovnický hasič Jakub Šimánek by měl nahradit Tomáš Schoffera, který ve funkci předsedy osadního výboru působil od roku 2014. Nyní na své působení v osadním výboru rezignoval z osobních a zdravotních důvodů. Počet členů osadního výboru se proto sníží ze sedmi na šest.
„Pokud mě zastupitelé zvolí, tak bych chtěl i nadále pokračovat ve dobré spolupráci se svými kolegy, jelikož společně tvoříme silný tým. A hlavně bych rád navázal na výbornou práci dosavadního předsedy Tomáše Schoffera, kterému děkuji za všechno, co pro Bobrovníky dělá,“ řekl kandidát na předsedu. Za podstatné považuje spolupracovat i v budoucnu s městem na rozjetých i nových projektech, vnímat podněty občanů a předkládat vedení města jejich požadavky. Prioritou pro Boborvníky podle ně dokončit finální úpravy letos rekonstruované zahrady u místního kulturního domu tak, aby se na ní i nadále mohli bobrovničtí scházet na místních akcích, a dostavba nové tělocvičny, na kterou Bobrovníky netrpělivě čekají už mnoho let. 
Zastupitelé budou hovořit také o ceně za hospodaření s odpadem, která by měla podle návrhu radních města zůstat v letošní výši. Z minulé vlny kotlíkových dotací zbývá uhradit příspěvky pro poslední žadatele, kteří byli úspěšní a obdrželi na nový kotel sdruženou podporu ze Státního fondu životního prostředí, krajského úřadu a rozpočtu města. Protože vyřizování dotací administruje krajský úřad, posvětí zastupitelé proplacení městského příspěvku kraji, který už dotace v souhrnné výši občanům Hlučína poskytl. 
Podrobný program je ikona souboruzde.
 

Vytvořeno 7.11.2017 18:44:19 | přečteno 897x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load