Základní umělecká škola v Hlučíně má přijímací zkoušky

přípravka hudebního oddělení ZUŠ Hlučín, autor: archiv školy

Druhý termín přijímacích zkoušek do Základní umělecké školy P. J. Vejvanovského Hlučín pro ty, kteří to nestihli 18. května, je v pondělí 28. května od 14 do 17 hodin.  Konat se budou v hlavní budově školy v ulici U Bašty, noví tanečníci se mohou hlásit v budově na Mírovém náměstí.

"Hraje se u vás na všechno, co vydává nějaký zajímavý zvuk? Zpí- vá vaše dítě všechno, co slyší? Stá- le jen tančí a předvádí své oblíbené pohádkové scény? Nebo se nehne od plastelíny a barvy máte doma všude? Přijďte k nám! Pro příští školní rok přijímáme na základě talentové zkoušky nové žáky od pěti let do všech našich oborů," Veronika Stoklasová, učitelka ze ZUŠ Hlučín.  V hudební oboru škola nabízí výuku hry na klavír, klávesové nástroje, varhany, smyčcové nástroje jako housle, viola, violoncello, dechové nástroje, akordeon, kytaru, bicí a též výuku zpěvu. Pro nejmladší děti od pěti let má jednoletý program HRA-JE-TO, kde se hravou formou seznamují se vším, co do světa hudby patří. Svůj nástroj si vyberou až za roktakže si nejprve  mohou hudebku prostě jen vyzkou šet.
Pohybově nadané žáky čekají v tanečním oboru v pondělí 28. května od 15 hodin do 16.30 v budově ZUŠ na Mírovém náměstí nad Restaurací u Bětky.
Literárně dramatický obor má přijímačky taktéž 28. května mezi 14. a 17. hodinou v hlavní budově ZUŠ. Součástí zkoušky bude krátký pohovor a interpretace připraveného textu, tedy básně, nebo prózy.
Výuka otevřená pro veřejnost probíhala ve výtvarném oboru na hlučínském zámku v týdnu od 18. do 24. května.
Předběžné přihlášky mohou zájemci vyplnit na webových stránkách školy na adrese www.zus-hlucin.cz v sekci pro rodiče, přihláška ke studiu. Na stránkách také najdou další podrobnosti.

Vytvořeno 26.5.2018 11:20:06 | přečteno 1195x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load