Zájemci o bezúročnou půjčku na kotlíkovou dotaci se musí hlásit už v první polovině března

kouřící komín, autor: archiv

Už nyní se musí na hlučínské radnici hlásit občané Bobrovníků, Darkoviček a Hlučína, kteří si chtějí vyměnit domácí kotel za nový, ekologický si využitím kotlíkové dotace a bezúročné půjčky. Ozvat by se měli na odbor rozvoje Městského úřadu Hlučín nejpozději do 18. března. 

"Možnost vzít si bezúročnou půjčku umožní pořídit si nový kotel i těm domácnostem, které nemají dostatečnou finanční rezervu na překrytí období od koupě kotle, který musí samozřejmě uhradit, do vyúčtování dotace, jež jim může pokrýt až sto procent nákladů," informovala vedoucí odboru rozvoje Darina Krejzlová.
Žadatelům o příspěvek poskytnou zdarma informace a rady pracovnice odboru rozvoje hlučínské radnice Svatava Baránková na barankova@hlucin.cz, 595 020 320, nebo Jarmila Pinková na  pinkova@hlucin.cz, 595 020 294. V případě e-mailové komunikace by měl žadatel uvést své jméno a příjmení, adresu rodinného domu, telefon a typ zdroje, o který by měl zájem, tady zda si bude chtít pořídit kotel na biomasu, plynový kondenzační kotel, nebo tepelné čerpadlo.
Pracovnice odboru rozvoje podají informace o bezúročné půjčce, která se bude poskytovat na předfinancování výměny kotle až poté, co poskytnutí kotlíkové dotace žadateli schválí Moravskoslezský kraj, který dotační titul administruje. Půjčku bude možné kdykoliv bez sankce předčasně splatit, doba spláceni bude stanovena individuálně v délce maximálně deset let. První splátka bude ve výši dotace proplacené po úspěšné výměně kotle a vyúčtování dotace ze strany Moravskoslezského kraje, další splátky budou stanoveny individuálně dohodou ve výši do dvou tisíc korun. Při aktuálně nastaveném systému je ale velký předpoklad, že celé, nebo větší část nákladů žadatel uhradí z poskytnuté kotlíkové dotace. Město Hlučín také zřídí kotlíkového specialistu, který žadatelům pomůže s vyplněním žádosti o dotaci i se získáním půjčky.
"Prosíme občany města Hlučína a vlastníky rodinných domů na území města, aby se v případě zájmu o kotlíkovou dotaci a bezúročnou půjčku nahlásili na odbor rozvoje nejpozději do 18. března. V případě zájmu pro ně připravíme také speciální seminář,“ doplnila Darina Krejzlová.
Více ke třetí vlně kotlíkových dotací zde: Žádat o kotlíkové dotace bude možné od května

Vytvořeno 5.3.2019 16:11:12 | přečteno 538x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load