Výstava Kosatce a pivoňky se opět odehraje v režii hlučínských zahrádkářů

výstava květin, autor: archiv Iris

Mezinárodní výstavu Kosatce a pivoňky pořádá 2. a 3. června v Kulturním domě Hlučín Specializovaná základní organizace Českého zahrádkářského svazu Iris Hlučín.

„Spolu s těmi nejkrásnějšími květinami našich zahrádkářů si návštěvníci budou moci prohlédnout rovněž aranžmá zhotovená v rámci okresního kola soutěže v aranžování, fotografie z okolní krajiny a kresby dětí,“ informoval za zahrádkáře Zdeněk Seidl.
Na přípravě akce se podílí také Klub 55+, kulturní dům a prodejna Mountfield.
Potěšit se krásou a přivonět si k narcisům přišli lidé do kulturního domu také na výstavu narcisů, tulipánů a jiných jarních květin, kterou pořádal Iris o víkendu 21. a 22. dubna. „Svými květinami se přijeli pochlubit pěstitelé z polských Gliwic, Gorzyc, Adolfovic u Jeseníku, Děhylova a také naši členové. Ve 450 vázách bylo k vidění 350 odrůd narcisů, třicet odrůd tulipánů a padesát aranžmá, která připravily členky Iris a spolku Sousedé 55+ pod vedením Libuše Markové,” řekl Josef Chlebiš, předseda spolku Iris Hlučín.
Návštěvníci na anketních lístcích vybrali nejhezčí narcisy Piaerus od Vlasty Hoňkové z Děhylova, Shrike Jaromíra Přikryla, Gay song Jerzyho Widenky z Gorzyc a nejkrásnější kolekci opět od Jaromíra Přikryla z Adolfovic.

Vytvořeno 29.5.2018 22:35:27 | přečteno 731x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load