Město Hlučín

Oficiální stránky města Hlučín

Vyhledávání

Kategorie sekce

Veřejného fóra se účastnil rekordní počet občanů, přišlo hlavně hodně mladých

Veřené fórum 2019, autor: Ivana Gračková

Veřejného fóra, které se konalo v úterý 26. března v Kulturním domě Hlučín, se zúčastnil rekordní počet více jak 150 občanů. Společně navrhli a hlasováním vybrali jedenáct  témat, kterým by se město mělo přednostně věnovat. Dále účastníci fóra poslali z původních deseti do dalšího výběru tři návrhy na název nové uličky v centru města propojující ulice Hrnčířskou a Školní.  

"Rád bych poděkoval všem, kteří přišli diskutovat o budoucnosti Hlučína a prokázali, že jim osud města není lhostejný. Moc mě to potěšilo, udělalo mi radost, že nám lidé přišli říct, co si ve městě přejí a co jim tam vadí. A že dorazilo hodně mladých, kteří se nebáli formulovat svůj názor. Tentokrát i diskuzní stůl mladých byl sebevědomý, jeho diskutéři měli jasnou představu, co by chtěli, a dokázali si ji prosadit. A předvedli, že naše školy vychovávají angažované a hrdé občany," řekl starosta Hlučína Pavel Paschek.
Mimořádně velká účast mladých lidí na letošním veřejném fóru se projevila i ve výběru témat. Nejvíce hlasů získal návrh od diskuzního hlasu mladých, kteří by rádi měli sportovní halu u Základní školy Rovniny. Zájem je také o nové cyklostezky, například z Hlučína směrem na Markvartovice. Zazněl také požadavek na dlouhodobý pronájem pozemků města krajské Základní škole Generála Svobody určené pro děti se speciálními potřebami. Občané se také přimlouvají za rekonstrukci kina Mír na multifunkční prostory, větší ostrahu autobusového nádraží, kterou také žádal stůl mladých, zřízení minikinokavárny a klubové místnosti na setkávání lidí, vybudování parkovacího domu nebo skateparku na štěrkovně, výstavbu domu s pečovatelskou službou, jenž by mohli využít senioři, kteří ještě nepotřebují plnou péči v domově důchodců, zřízení ledové plochy či pečlivější ozdravování starých stromů namísto jejich kácení.
Pořadím TOP příležitostí města ještě mohou zamíchat další občané v anketě, která bude následovat. Město ji zveřejní v květnových Hlučínských novinách, na webu města a také na Facebooku, v květnu bude spuštěna i prostřednictvím mobilní aplikace.
Na veřejném fóru se občané také podělili o své pocity z jednotlivých městských lokalit. Prostřednictvím pocitové mapy vzkázali městské reprezentaci, kde ve městě se cítí příjemně, kde jim naopak není dobře, které lokality vnímají jako nebezpečné, které naopak vyhledávají k relaxaci a zábavě. Také pocitová mapa slouží představitelům města jako podklad pro další rozhodování. Pocitovou mapu je stále možné vyplňovat i online na adrese http://pocitovamapa.nszm.cz/hlucin-2019.
Účastníci veřejného fóra také zúžili výběr pro název nové uličky v centru města. Původně přišlo přes osmdesát návrhů. Z nich vybírali deset zastupitelé města na svém únorovém zasedání. Občané na veřejném fóru dali nejvíce hlasů názvům Průchozí, U Pošty a Jantarová.

27.3.2019 10:41:58 | přečteno 1854x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
 

Městský úřad Hlučín

Telefon: 595 020 211
URL: www.hlucin.cz
Email: podatelna@hlucin.cz

Novinky na mail

 
load