Vandal chtěl ukrást latě z laviček

Poškozená lavička v Zámeckém parku, autor: archiv

Pět tisíc korun stála renovace laviček, které se letos v srpnu po kompletní opravě přemístily z Ostravské ulice do Zámeckého parku. Dlouho nevydržely. Neznámý vandal, který se je pravděpodobně pokusil ukrást, je už v listopadu vážně poškodil.

„Na služebně Městské policie Hlučín oznámil občan Hlučína v neděli 12 listopadu, že v parku pod tenisovými kurty chybí na některých lavičkách dřevěné latě. Strážníci po příjezdu na místo zjistili, že latě někdo odšrouboval a nachystal si je k odcizení. Hlídka zkontrolovala všechny lavičky a objevila povolené zajišťovací šrouby i u jiných latí na ostatních lavičkách. Strážníci proto latě z preventivních důvodů odmontovali, všechny pak naložili do auta a odvezli do areálu TS Hlučín,“ uvedl velitel Městské policie Hlučín Luděk Olšovský. Pracovníci technických služeb lavičky budou muset znova opravit. 
„Snažíme se mít Hlučín co nejkrásnější, na různé opravy vynakládáme velké finanční prostředky. Mrzí nás proto takové chování lidí, kteří jsou schopni kazit naši práci i radost lidem, kterým na jejich městě záleží. Jsme každopádně občanům vděční, pokud nás na takové problémy upozorňují. Díky tomu se tentokrát dřevěné latě z laviček podařilo zachránit,“ řekl pracovník odboru investic Městského úřadu Hlučín Martin Beutel. 
"Pokud nám to počasí dovolí, namontujeme latě zpět v nejbližších dnech, protože se nám ozývají občané, že park s holými kostrami laviček působí velmi neutěšeně," přislíbil ředitel TS Hlučín Roman Šťastný.
Vytvořeno 18.11.2017 23:52:58 | přečteno 292x
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load