UKLIĎME ČESKO - UKLIĎME HLUČÍN

UKLIĎME ČESKO

Vedení města Hlučína se rozhodlo, že se naše město opět zapojí do celostátní akce „Ukliďme Česko“. Termín celostátní akce je sobota 2. dubna.  Ve městě Hlučíně bude však probíhat úklid už i v pátek 1. dubna 2022.  Zapojením do této akce chceme přispět ke zlepšení čistoty a pořádku ve městě a k větší zodpovědnosti nás všech.


V pátek 1. dubna se do úklidu zapojí zaměstnanci Městského úřadu Hlučín, příspěvkové organizace města i většina hlučínských škol. Školy budou vždy uklízet odpadky ve svém nejbližším  okolí.

Zaměstnanci organizace Sport a Kultura Hlučín budou uklízet okolí hlučínské sportovní haly v Hlučíně,  tělocvičen v Bobrovníkách a Darkovičkách a ulici Jahodová u hlučínského jezera.

V sobotu 2. dubna se do akce zapojí další skupiny a věříme, že i široká veřejnost. Každý si může vybrat místo, kde chce pomoci:

  • Malánky - Občanské sdružení Malánky, je garantem akce na Malánkách. Sraz zájemců bude v 9 hodin na náměstíčku na Malánkách. Úklid je naplánovaný kolem cesty na Vrablovec, na obou březích kolem hlavní cesty směrem do Hlučína a v okolí městského hřbitova na Březinách.  

  • Bobrovníky –  garantem akce bude Osadní výbor Bobrovníky spolu se Sborem dobrovolných hasičů Bobrovníky.  Jako každý rok bude akce probíhat již v pátek 1. dubna. Sraz bude v 16 hodin u hasičské zbrojnice a společně s nejmladšími hasiči Bobříky se bude uklízet okolí místních lesů za sportovní halou, kolem hřiště a u vodojemu. V úklidu se bude pokračovat v sobotu 2. dubna, kdy bude sraz v 9 hodin opět u hasičské zbrojnice a uklízet se bude to, co se v pátek nestačí.

  • Darkovičky –  Osadní výbor Darkovičky je garantem akce v Darkovičkách.  Sraz účastníků akce bude u hasičské zbrojnice v 9 hodin.  Akce se zúčastní i dobrovolní hasiči, fotbalisté i děti ze základní a mateřské školy. Uklízet se bude centrum obce a cyklostezka směrem na Hlučín, lokalita sportovního areálu a parku volnočasových aktivit. Osadní výbor počítá s účastí široké veřejnosti.

  • Rovniny – garantem akce na Rovninách je  spolek AGRI NOSTRA, z.s.

Sraz účastníků akce bude v 9 hodin na zastávce vodárna. Akce se zúčastní

i Orion a škola Montessori Hlučín. Na konci akce bude táborák. Takže párek,  chleba,

rukavice a  dobrou náladu sebou.

Dům dětí a mládeže Hlučín pořádá  21. dubna Odemykání lesa. Součástí programu bude i úklid odpadků v rámci akce Ukliďme Česko a to v okolí Domu dětí a mládeže, v městském parku a blízkém okolí.

Pro všechny, kdo se akcí k Ukliďme Česko zúčastní, budou k dispozici pytle na odpady.  Odvoz sebraných odpadů zajistí TS Hlučín s.r.o. Pracovní rukavice či napichovátka na odpadky si musí donést každý své vlastní a tam, kde bude úklid probíhat kolem silnice, doporučujeme i reflexní vesty.

Akce Ukliďme Česko probíhá jen jednou za rok, ale my všichni můžeme přispět k čistotě města celoročně zejména tím, že nebudeme odhazovat odpady tam, kam nepatří. Pokud půjdeme do přírody, tak je nenecháme v lese, ale odneseme si je zpět domů a tam je dáme do popelnice. Budeme odpady důsledně třídit, aby bylo možné vytříděné složky dále využít.

Jakékoliv bližší informace k této akci vám poskytne vedoucí odboru životního prostředí a komunálních služeb, RNDr. Soňa Prášková (tel: 595020233, praskova@hlucin.cz)

Celostátní web  http://www.uklidmecesko.cz/


Vytvořeno 24.3.2022 | přečteno 179x | skulinova@hlucin
Štítky: aktualita , sdílení_fb_tw
 
load